1. 1.
  x-men'den bir tipleme,ölümsüz diye bilnir.
  4 ... berhudarolyavrım
 2. 2.
  (bkz: resident evil apocalypse)
  2 ... roy mustang
 3. 3.
  ing. mahşer
  2 ... roy mustang
 4. 4.
  red alert serisinin en baba tankı. rus yapımıdır, yer ve hava saldırısında kullanılabilir. oyun esnasında üssünüze doğru gelen 10dan fazla apocalypse gördüğünüzde, hmm zaten yemek yiyecektim iyi olduğu oyunun bittiği demenizi de muhtemel kılar.
  6 ... stockton to malone
 5. 5.
  protestanlarca vahiy olarak yorumlanan kelime.
  1 ... karpuzkabugu
 6. 6.
  evergrey in monday morning apocalypse albümünü aklıma getiren sözcük
  ... cumok
 7. 7.
  (bkz: apocalypse now)
  (bkz: apocalypse please)

  tanım: 3 yıldız olduğu zaman 5 tanesi oyun bitirebilen red alert 2 tankı.
  1 ... micro cuts
 8. 8.
  Vahiy adıyla da bilinen, Yuhanna tarafından Anadolu kıyılarına yakın Patmos adasında yazılan, insanlığın geleceğinden sembolik anlatımlarla söz eden metindir. Grekçede vahiy, ifşa olunma anlamına gelen bu sözcük (apocalypse), Fransızcada vahiy ve kıyamet anlamlarında kullanılır.

  Mezarı Selçuk, izmir'de bulunan Yuhanna'nın kendisine gösterilen yedi vizyonda gördüklerini kaleme aldığı, 3,7 ve 12 sayılarının sıkça kullanıldığı bu metin 22 bölümden oluşur. Metinde kısaca, Dünyadaki ilk Hıristiyan merkezleri sayılan Anadolu'daki yedi kiliseden, insanlığın uğrayacağı doğal felaketlerden, büyük depremlerden, insanlığın çekeceği acılardan, Deccal'in hükümranlığından ve kurtarıcının gelişiyle insanlığın yaşayacağı yeni dönemden söz edilir. Kimi yazarlar Apokalips'teki bazı kehanetlerin Nostradamus'un bazı kehanetleriyle paralellik gösterdiğini ileri sürerler.

  Apokalips'te sözü edilen, üzerinde çeşitli yorumlar yapılmış sembollerden ve sembolik ifadelerden bazıları, sırasıyla şunlardır:


  Yedi yıldız, iki ağzı keskin kılıç, gökte bir kapının açılması, yeşim taşı, gökkuşağı, 24 ihtiyar, 6 kanatlı arslan ve kartal, mühürlerini çözmeye kimsenin layık olamadığı 7 mühürle mühürlenmiş kitap, yay, terazi, Doğudan bir meleğin çıkması, meleklerce 7 borunun öttürülmesi (metne göre, zaman sürecinde sırayla çalınacak bu borulardan her birinin çalınışında aşağıdaki olaylardan bir kısmı, sırasıyla, meydana gelecektir), Dünyaya büyük bir yıldızın düşmesi, yaşadıkları olaylardan sonra insanların ölümü kendilerinin ister hale gelmeleri, demirden zırhları olan savaş çekirgelerinin insanlara zararlar vermeleri, Fırat nehri yanında bağlı dört meleğin çözülmesi, ağızlarından ateş-duman ve kükürt çıkan yaratıklar, insanların üçte birinin ölmesi, insanların tüm yaşadıklarına rağmen tövbe etmemeleri, başında gökkuşağı ve elinde açılmış küçük bir kitap bulunan güneş yüzlü melek, ağza alındığında tatlı ve hazmedilirken acı gelen bir kitap, 12 yıldızdan tacı olan bir kadının tüm ulusları demir çomakla güdecek bir oğul doğurması, göğün yıldızlarının üçte birini kuyruğuyla sürükleyen kızıl bir ejder, başları üzerinde küfür adları yazılı yedi başlı bir canavar, bir meleğin emriyle yeryüzünde hasadın biçilme vaktinin gelmesi, güneşin insanları kavurması, canavarın yok edilmesi, Doğudan gelen kralların yolunun düzenlenmesi için Fırat nehrinin hazırlanması, büyük kentlerin depremlerle yıkılması, Tanrının kelamı adıyla anılacak olan ve ulusları demir çomakla güdecek olan krallar kralının ortaya çıkması, şeytan olan ejderin bin yıl boyunca hapis kalacak şekilde bağlanması ve insanların kurtarıcı ile 1000 yıllık yeni bir döneme girmesi, kitabın açılması, parlak sabah yıldızı (Apokalips vahyini veren kaynak, metnin 22. bölümünde kendisinin bir yıldız olduğunu, parlak sabah yıldızı olduğunu belirtir). *
  (bkz: Apokalips)
  (bkz: Yeni Ahit)
  (bkz: Aydoğan Vatandaş)
  (bkz: dördüncü nesil bilgi giriyor)

  edit : bonus olarak da (bkz: copy paste in gücü)
  1 ... kizilmaske
 9. 9.
  x-men dünyasındaki en güçlü varlıklardan. vücudunu her türlü silaha dönüştürme yetisine sahiptir. isterse insan suretine de bürünebilir.
  1 ... notrinova
 10. 10.
  red alertın cehhennem tankıdır sadece 10 tanesi size oyunu kazandırabilir. çok yavaş bir şekilde çıkar fakat hem havaya hem de karaya mükemmel etki eder. özellikle düşman tankları eksiltmede mükemmeldir. bu tankları abdnin mirage tankları ile yada birçok asker yaparak saldırırsanız karşı koyabilirsiniz. bi de bu apocalypseler 3 rütbeye ulaşmıış ise ana binanızı satın oyundan çıkın.
  ... metalikadam