1. 1.
  1.Tarihsel değeri olan eski eşya.
  2.Eski çağlardan kalma eser.
  3.Mendil,örtü,yatak çarşafı vb. bezlerin kenarlarına paralel ipliklerden bir bölümü çekilip dikey olanların ikisi,üçü bir arada tire ile sarılarak yapılan diş diş süs,sıçan dişi,ajur.
  4.Antik.
  5.Genele,olağana,geleneğe aykırı,acayip,tuhaf.
  1 ... italiano
 2. 2.
  nüknebiden kalma ve nesli tükendiği için son derece paha biçilmez nesne
  ... enterezan
 3. 3.
  uludag sözlük bowling zirvesine katılmış yazar arkadaşımız. topu atış tarzıyla yeni bir stil yaratmış, bowling tarihine geçmiştir.
  ... tutunamayanlardan
 4. 4.
  kendisine zirve ile ilgili ilk beyanda bulunma şerefine nail olma isteği duymama rağmen, takma isminin altında beyan bulunmaması sebebiyle emelime ulaşamadığım yazar. sessiz sakin, tatlı,güler yüzlü,hava hokeyinde zayıf, bovlingte bizim grupta fth den sonra ençok strike yapan kişi * olmakla beraber iki oyunda da sonuncu olmayı becerebilmiş yazardır da...bir de çabuk kaçmıştır...
  2 ... karga
 5. 5.
  uludag sözlük bowling zirvesinde tanıdığım ve çok iyi anlaştığım eğlenceli sözlük yazarı.sürekli etrafına neşe katan nickinin özelliğini taşımayan yazar. tanıştıktan sonra yazılarını okuma fırsatı buldum ve oldukça eğlenceli, keyifli bir yazar olduğunu görmemle artık özellikle okuduklarım arasında yerini almıştır.
  ... kacak kelebek
 6. 6.
  tavlaya gömüldüğünde yanında top patlasa dönüp bakmayacak olan, ancak oyun bitimlerinde diğer yazarların farkına varan, hoş sohbet, samimi yazar.
  ... asiti kaçmış kola
 7. 7.
  IYIKI TANIMISIM DEDIGIM SADECE SEVGI VE KARDESLIK ICIN OYNAMIS OLDUGUMUZ TAVLADA BENI 5 4 YENEN SEVGI DOLU GUZEL iNSAN.
  ... no promise
 8. 8.
  eski, nispeten sağlam ve dolayısıyla değerli.
  ... kekistanlihobbit
 9. 9.
  güler yüzlü, samimi yazar. tavlada kar$ıla$saydık, önüme gelene yenildiğim için ona da yenilirdim seve seve...
  2 ... hadiii
 10. 10.
  -hey yarın zirve var niye gelmiyorsun? uludag sözlük tavla zirvesi
  -yarın zirve mi var? hani nerde?
  -kadıköy'de. 3'te . eftelya'da
  -haa biliyorum orayı tamam geliyorum.
  -hıı.
  işte bu işte bu. dedin mi gelecek kişi. sorunsuz ,biricik, sempatik, fallandığımız yazar. * bu sefer sohbet etme fırsatı bulduğum bol bol dedikoduları kaptığım, tutunamayanlardan'a selam ettiğimiz zirve de neşesiyle gelmesine sevindiğimiz yazar.ayrıca tavla da iyiymiş, cinmiş. toplaşıp mangal yapcakmışız. **
  ... kacak kelebek