bugün

1.Tarihsel değeri olan eski eşya.
2.Eski çağlardan kalma eser.
3.Mendil,örtü,yatak çarşafı vb. bezlerin kenarlarına paralel ipliklerden bir bölümü çekilip dikey olanların ikisi,üçü bir arada tire ile sarılarak yapılan diş diş süs,sıçan dişi,ajur.
4.Antik.
5.Genele,olağana,geleneğe aykırı,acayip,tuhaf.
nüknebiden kalma ve nesli tükendiği için son derece paha biçilmez nesne
uludag sözlük bowling zirvesine katılmış yazar arkadaşımız. topu atış tarzıyla yeni bir stil yaratmış, bowling tarihine geçmiştir.
kendisine zirve ile ilgili ilk beyanda bulunma şerefine nail olma isteği duymama rağmen, takma isminin altında beyan bulunmaması sebebiyle emelime ulaşamadığım yazar. sessiz sakin, tatlı,güler yüzlü,hava hokeyinde zayıf, bovlingte bizim grupta fth den sonra ençok strike yapan kişi * olmakla beraber iki oyunda da sonuncu olmayı becerebilmiş yazardır da...bir de çabuk kaçmıştır...
uludag sözlük bowling zirvesinde tanıdığım ve çok iyi anlaştığım eğlenceli sözlük yazarı.sürekli etrafına neşe katan nickinin özelliğini taşımayan yazar. tanıştıktan sonra yazılarını okuma fırsatı buldum ve oldukça eğlenceli, keyifli bir yazar olduğunu görmemle artık özellikle okuduklarım arasında yerini almıştır.
tavlaya gömüldüğünde yanında top patlasa dönüp bakmayacak olan, ancak oyun bitimlerinde diğer yazarların farkına varan, hoş sohbet, samimi yazar.
IYIKI TANIMISIM DEDIGIM SADECE SEVGI VE KARDESLIK ICIN OYNAMIS OLDUGUMUZ TAVLADA BENI 5 4 YENEN SEVGI DOLU GUZEL iNSAN.
eski, nispeten sağlam ve dolayısıyla değerli.
-hey yarın zirve var niye gelmiyorsun? uludag sözlük tavla zirvesi
-yarın zirve mi var? hani nerde?
-kadıköy'de. 3'te . eftelya'da
-haa biliyorum orayı tamam geliyorum.
-hıı.
işte bu işte bu. dedin mi gelecek kişi. sorunsuz ,biricik, sempatik, fallandığımız yazar. * bu sefer sohbet etme fırsatı bulduğum bol bol dedikoduları kaptığım, tutunamayanlardan'a selam ettiğimiz zirve de neşesiyle gelmesine sevindiğimiz yazar.ayrıca tavla da iyiymiş, cinmiş. toplaşıp mangal yapcakmışız. **
TAVLA ZIRVESINDE SEVGI VE KARDESLIK ADINA OYNAMIS OLDUGUMUZ OYUNU ILK ONCE iZMiTTEN GELDIGI AKLIMDA KALMASIYLA COK YORULMUSSUN BU OYUN SENIN OLSUN MISAFIRE NEZAKET CERVESI ICINDE VERMEYI DUSUNDUGUM SONRADAN KENDILERINI BASKASIYLA KARISTIRMIS OLDUGUMU FARK EDIP OLAYI ZOR TOPARLADIGIM TANISTIGIMA COK COK SEVINDIGIM KENDILERIYLE BIR COK ZIRVE HAZIRLAMA SOZU ALDIGIM MEGERSE SOZLUKTE NELER VARMIS DEDIRTEN YAZARIMIZDIR.
tavla zirvesi'nde çok fazla konuşmaya fırsat bulamadığımız fakat tavırlarıyla zarif bir antika misali, hanım hanımcık oturan hanım efendi*.
tavla bilmiyorum diyerek attığım zarfı yiyen ve ona göre oynayıp büyük bir hezimet yaşayan sözlük yazarı:).
hakkında bu kadar az beyan girilmesini kendi yeteneksizliğimiz olarak gördüğüm. pek değerli ve iyi insan. midesi pek hassastır efendim...
(bkz: antik-acılar)
(bkz: sunay akın)
meraklılarının uğrunda servetler harcayabileceği eşyalardır.
eskimemiş zamanla daha güzelleşmiş özelleşmiş eşsizleşmiş varlık.
bir bayan ismi.
eşyaların ömrünün maksimum 6 ay , bir sene olduğu dünyada artık herşey antika...

şimdi bakıyorum da dünyanın o kadar regl bir zamanında doğmuşum ki . nesillere sığmayacak değişimleri gördüm hayatımda ... vay anasına seyirciler. kafa viktorya döneminde ama bilgisayardan döküyorum derdimi ...
eskiler eski eşyalar için kullanır. ben daha çok eski adamlar eski kafalılar için kullanmayı yeğlerim. hele bir de sonuna romantika sözcüğü geldi mi benim için tarifsiz mutlulukların önü açılmıştır. hayat anlam bulur. mazi ile romansın buluşması eşsiz olur. antika her şeyden önce kıymetlidir
şahsımda her zaman, sanat eserlerini çağrıştıran kelimedir.
eski zamandan kalma az bulunan ve değerli eşya.
Sözcük italyanca’dan Türkçe’ye geçmiştir ve eski eser anlamına gelir. Türki­ye’de bu çeşit eşya ile ilgili Eski Eserleri Koruma Yasası uygulanır. Alım satımı ve yurt dışına çıkarılması serbest olan antikalarla, bu iş­lemlere konu edilmesi
yasaklanmış olanlar yasada belirlenmiştir

Kaynak: http://www.yeniansiklopedi.com/antika/#ixzz2OPg3f7Uu
sattigim esyalara verilen isimdir. sevilirse vazgecilemez. sevilmeden yanina yaklasilmaz. ben asigim o baska.
görsel
görsel
önce antika nedir onu bilmek lazım. bir şeyin antika sayılabilmesi için 100 yılı devirmesi şart. piyasada antika diye 3-5 yıllık ürünler satılıyor dikkatli olmak lazım. ben şahsen koleksiyonlarıma yıllardır uğradığım antika dükkanları yanı sıra internetten aldığım parçalarıda ekliyorum. Bunun için kitantik.com'u önerebilirim. Kargo, ödeme konusunda sıkıntı yaşamazsınız fakat dükkan yorumlarına bakmakta fayda var.