bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kişinin kendini zorladığı aşırı kilo kaybıdır. anoreksikler kendilerini şişman gördükleri için yemeyi reddederler. kişisel etkenler, sosyal kurallar, ruhsal bozukluklar gibi türlü nedenlerle açıklanılmaya çalışılmış bir hastalıktır.
  (bkz: evrensel güzellik ölçütleri)
  7 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  Anorexia Nervosa, özellikle genç kadınlarda görülebilen, yemek yememek, çok az uyumak, buna rağmen çok aktif olmakla beliren psikolojik bir bozukluktur. Bu durum genellikle kişinin çok şişmanladığı kanısı ile mübalağalı bir şekilde rejim uygulaması ile başlar, önceleri kontrol edilebilen iştah bir süre sonra hakikaten yok olur ve zayıflama normal ölçüleri aşar
  3 ... deeplydisturbed
 3. 3.
  (bkz: blumia)
  1 ... xiphoideus
 4. 4.
  Anoreksiya Nevroza bireyin beden imgesinin (kendi bedenini algılamasının) bozulması ve sonuçta kendisini kilolu algılaması, beslenmeyi reddetmesi, bu nedenlerle de aşırı kilo kaybına uğramasıdır. *
  kaynak: http://www.e-kolay.net/sa...;HID=8&HaberID=367192
  2 ... serander
 5. 5.
  şişmanlıktan ecel gibi korkan manyakların durumu. ben göbeğimle mutluyum deseler nolcak ki?
  3 -2 ... paradigma
 6. 6.
  ergenlik döneminde bulunan bazı genç kızların ailesinden ilgi görmek için yemeği azaltmaları durumuna sebep olan psikolojik bozukluk.
  1 -2 ... legend of the stranger
 7. 7.
  bir çeşit hastalık türüdür. kişi çok zayıf * olmasına rağmen kendisini çok şişman görmekte ve yemek yemeği bünye istememektedir.
  ... rapidoya kafa atan ogrenci
 8. 8.
  (bkz: anoreksiya)
  -1 ... pyndemonium
 9. 9.
  hastalığın tam adı: anoreksia nevroza dır.
  1 ... pygmalion
 10. 10.
  Anoreksiya nervosa, fazla kilolu olma korkusundan dolayı olabildiğince az yemek yeme hastalığına denir. Eğer bu hastalığınız varsa, kendinizi, kilolu olmadığınız halde şişman olarak görürsünüz.Bu durum hem fiziksel hem de zihinsel bir rahatsızlıktır. Hormon değişiklikleri az kilo ve az vücut yağının sonucu olarak ortaya çıkar.Anoreksiya nervosa çok ciddi bir hastalığa dönüşebilir. Açlıktan ya da intihar nedeniyle ölüme sebep olabilir.
  ... portakal