bugün

kadınlar için: hokka gibi burun, renkli göz, küçük dolgun dudak ve 90-60-90 ölçüleri.
erkekler için: saç, hem efemine hem de sert yüz hatları, küçük burun, yunan tanrılarını andırması gereken üçgen bir vücut.
bu kavramı araştıran işin ehli insanlar gerçek güzelliği simetri olarak tanımlarlar. buna örnek olarak da dünyanın en güzel adamı diye denzel washington'ı örnek gösterirler.
aşkın gözü kördür derler ya . bu da böyle bişi . körseniz pek bi faydası olmaz güzelliğin çirkinliğin. aşık olan için çirkinlik de güzeldir. (bkz: ben senin ruhunu sevdim)
(bkz: taş)
ya atomdur, ya dna kodudur, ya galaksidir, ya yildizlardir, yada bunlara benzer bir seylerdir.
nihayetinde dunya, insan falan degil, evren soz konusu; ne erkegi ne kadini: kuyruksuz -ama her nasilsa hala gotu boklu- maymunlar ne zaman evrensel guzellik olcu birimi oldu? o kadar dar mi bu got, pardon, evren...
(bkz: para)
(bkz: votka)
kültüre göre değişir, ama simetri önemlidir ancak tam simetri göze hoş gözükmez. melezlerin güzel olmaya daha yatkın oldukları söylenmektedir. parlak saç ve cilt, hafif yağlı vücut sağlıklı olmakla eşdeğer oldukları için tercih sebebidir, erkeklerin kas kütlesi ise kadına güçlü olduğunu göstermekte, kadını daha iyi durumdaki genleri seçmesine sebep olmaktadır, günümüzde bazı kadınlar için cüzdan kalınlığı kendisi ve çocukları için daha iyi yaşam koşulları isteyen kadın için kasın yerini almıştır ki bu dürtü içgüdüseldir *. dolgun kalça ve göğüsler erkekler için doğurganlık mesajını verirken, ingilterede yapılan bir araştırma adet dönemindeki kadınların maço tipleri daha çekici bulduğunu ortaya koymuştur. yumurtlama dönemindeki bazı kadınların etraflarına daha alıcı gözle baktıklarını, erkeklerin dikkatini çekmek için daha çok çabaladıklarını iddia eder avusturyalı bilim adamları. ancak içgüdülerine, toplum kuralları paralelinde çekidüzen veren insan ırkı için tam anlamıyla evrensel bir güzellik ölçütü bulunmamaktadır.
norvecli bayanlarin sahip oldugu bir standarttir.
kültür sanatı etkiler. sanat altın orana yaklaştırır estetik ve tasarım anlaşımızdır. kültür evrensel olmadığı için zincirleme olarak güzellik ölçüleri nin evrensel olması söz konusu olamaz.

daha fazlası için
(#7280780)
(#7280878)
(#7280821)
kate uptondır kısacası.
yüz simetrisidir.
Memedir.
(bkz: altın oran)
110-60-95 der, susarim.
türkiyede nefes alması yeterdir.(tüm canlılar için geçerlidir.)
Erkeklerde kartal, kadınlarda kalkık burun.

Güzellik uzmanı bir arkadaşım. en büyük yakışıklılık/ güzellik ölçütünün, yüzün çok düzgün simetri verebilmesi olduğunu söylemişti. Yani tam burnun hizasından yukardan aşağı kafayı kesiyorsunuz bir tarafı öbür tarafın üstüne oturtuyorsunuz, cuk diye oturursa karşınızdaki size çok güzel/ yakışıklı gözüküyor.

Simetriyi bozan da %90 burun oluyor. Yelken gibi burunlar, manda gibi burunlar, basık burunlar, bir deliği batıya öbür deliği doğuya bakan devasa burunlar.

Ona göre değerlendirin işte.
Efendim kuran-ı kerim iç güzelliğimizin daha önemli olduğunu vurgular. iyi bir kul olmamızı öğütler. haşa ben bir bayanın dış görünüşlerine bakamam. Ha 90 60 90 olur, gözümün ucuyla bakarım ona da zaten kimse birşey demez. ben sonuçta allahın adını verdim. Müslüman insanım.
(bkz: göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar)
Kadın için pürüzsüz ten, ince bel, dolgun kalça, biraz büyük göğüs, dolgun dudak, uzun saç, iri göz, kavisli kaş, uzun gür kirpik, düzgün beyaz dişler.
güncel Önemli Başlıklar