bugün

bir zamanlar onun karnında 9 ay misafir olmuştuk hepimiz ama sonra dışarı çıktık ve ayrıldık birbirimizden.uzun uzun zamanlar küs kaldık,bazen tartıştık,kuşak çatışmaları yaşadık,yaptığı yemeği beğenmedik.onun yerine başka erkekler ve kadınlar geçti,onları sevdik ama bir gün sadece onun bizi sevdiğini anladık boynumuz bükük geri dönerken.
sonra sarıldık ona,sımsıkı,bir kez daha karnına girebilme umudu taşıyarak,dünyadan korktuğumuz için ona sığındık,burnumuza hafif bir lavanta kokusu çarptı,saçlarını öptük,kır çiçeği saçlarını.işte o an farkettik ki,annemizin saçlarındaki beyazlıklar beyaz papatyalar değil,kırlaşmış saçlarıydı.
işte böyle bir şeydir anneye sarılmak.
bütün sıkıntılarımı unuttuğum,hiç ayrılmak istemediğim an
bu an hiç bitmesin dedirten an. hele de tatil olup memlekete dönülmüşse. **
dünya yıkılsa, kıyamet kopsa korkmayacağınız, korkmadığınız zamandır işte o.

(bkz: gelsin hayat bildiği gibi)
duygularını belli edemeyen insan için istesede zordur.
vakit varken bol bol yapılması gereken. o yanınızdayken kıymetini bilin.
kendini en güvende hissettiğin andır.
dünyanın en sevgi dolu hareketidir.
insan metabolizmasının düzgün çalışabilmesi için gereken en mükemmel sıcaklık, nem, ph ve bilumum ortam koşulunu içinde barındıran kucağa kendinizi bırakıvermek. o mis kokuyla fotosentez bile yapılabilir.
bunu tadınca daha huzurlu bir şey yokmuş gibi hissedersiniz... aklınıza en aşk, en aşık şarkı gelir, sessizce onu mırıldanırsınız.
anneyi üzmüş kırmış sözünü dinlememiş hatalar yapmış, arkadaşlara ve sevgiliye tercih etmiş, canını yakmış ağlamasına sessiz kalmışsak eğer, ona sarılmak ateşte kavrulurcasına tenimiz acı çekmektir...
duygular devirir bu vakit insanı...
üzgünüm diye bağırmak geçsede içten, yüzün yoktur...
ağlamaktır bunu düşündükçe anneye sarılmanın adı bile olsa geçen...
annedir... anne işte yok ötesi!
Anneyi üzmek pişmanlıktır..Anneyi üzmek sonsuza dek ağlamaktır..Anneyi üzmek vicdansızlıktır..Anneyi üzmek onun ahının bile iyi olmasıdır..
şu anda en çok istediğim şey. kimse anne gibi değildir, olamaz.
eğer seviyorsanız hemen şu an gidip sarılın. başka bir an beklemeyin çünkü ikinci bir şansınız olmayabilir hayat böyle. her anı değerlendirmek ve sevgiyi göstermek lazım. sevgi gösterilmedikçe bir şeye yaramıyor tek başına.
ilk gördüğümde 'Anneye saldırmak' diye okuduğum başlık. Anneler candır, kandır. Doya doya sarılmak gerekir çok geç olmadan.
Şu 3 kuruşluk dünyada tarif edilmesi en zor şeydir. Ayrı bi dünya annenin kolları.. Bir sarıldın mı cennettesin sanki.
Ölürüm ona ben. Dünya başıma yıkılsa beni terk etmeyecek tek insan. Hayatta en çok güvenebileceğim tek kadın. Sarıldım mı hayattaki bütün negatif enerjimi bile alır yok eder sanki. Allah annelerimize uzun ömürler versin.
benim için artık mümkün olmayan eylemdir.
parfümsüz doğal bi koku gelir insanın içini rahatlatır saatlerce durmak istersiniz ama anne buna dur der (bkz: kalk yapılcak çok iş var) biz aynısını yapınca küser ama.
anneme sarıldım kocaman sanki o zaman bütün uğraşlarım, tek başıma savaştığım her şey uçtu gitti. yeniden çocuk oluverdim. annem alıverdi birden hepsini. anne sarılması konseptim çok güzel.
dünyadaki en güzel his.
Eğer ki birde çok uzakta olup annenizi çok özlediyseniz o sarılma bambaşka bir şeydir işte. ya peki annesi olmayanlar napsın duygulandım bak şimdi.
Annesi hala hayatta olan herkesin doya doya gerçekleştirmesi gerekendir. Çünkü gittikten sonra onu da ona sarılmayı da çok özleyeceksiniz.
görsel
Dünyanın en güzel eylemidir. Okumak için başka şehirde yaşıyorsa insan daha bi özlüyor annesini . Canım anam.
şu an yanımda olsa da sarılsam dediğim durumdur.
güncel Önemli Başlıklar