bugün

çocuğunun çok severek aldığı mor renkli balığın öldüğü anlaşılmasın da saftirik yavrusu üzülmesin diye defalarca aynı renkte balık alıp çaktırmadan kavanoza koyan kadın.

+ bifincancay bu süs balıkları hemen ölüyomuş ama ya neden aldın? yazık.
- ohoooo sen ne diyosun olm. üç yıldır yaşıyo benimki.
+ harbi mi?
- adı bisküvi.

hakkaten malın önde gideni bir insanım. üç yıl fark etmez mi insan? tipleri başka başka balıklar.. rengi tutuyo diye.. aynı balık sanar mı hepsini?

hem bisküvi ne alaka lan?
üşüse bile ısıtandır.

görsel
sesini duymak bile isanı mutlu eder. çok özledim be seni!
Yemek koyulurken, "bu kadar yeter" dedikten sonra mutlaka bir kaşık daha yemek koyan kişiye 'anne' denir. Ve o herşeye değerdir. (bkz: Oğuz Atay)
http://www.facebook.com/e...t.php?eid=174789395899221 etkinliğine şans eseri rastladığım ,sevgiyi fazlasıyla hakeden insan.
yemek koyulurken bu kadar yeter dedikten sonra mutlaka bir kaşık daha koyan kişiye denir.
(bkz: annelerin duygusal acizler olması)
gönlümün vip müşterisi.
candır. en büyük canandır. yerim ben onu'dur.
kıyamayan, kızan, bağıran, kızdığın, bağırdığın ama küsmenin olmadığı, güzel yemek ve sonsuz emek... çok seviyorum aslında seni anne, şu klişe kuşak çatışmaları gölgelemese ilişkimizi ve karşılıklı beklentilerimizi...
anne olmanın yaşı belli değildir. 19'unda da olunur anne, 40'ında da. Ama her anne çocuğuyla birlikte bir kez daha büyür. Bir kat daha olgunlaşır..

Ve annemm... Gençliğini bize, çocuklarına adamış. Bizimle oturup ağlamış. Bizimle eğlenmiş. Bizimle büyümüş canım annemmm... Ve hala bizim kadar deli, bizim kadar canlı.
kokusuunu sadece yavrusu alabilir ve bu koku kutsaldır. (bkz: anne kokusu)
Anne; bebeğinin bezinde bir tomar bok gördüğünde sevinç çığlıkları atan; baba, anneanne gibi yakınları arayıp sevincini paylaşan tek canlı türüdür.
kandır, candır, canandır.
haberin olmasa da bavuluna 3-5 çorap koyan kadın cinsinden insan.*
şu an yanımda olsan da öpsem, koklasam, şöyle en sıkısından sarılıp yarım saat boyunca annecim diye diye ağlasam ne güzel olurdu anne.

sen bilmiyorsun ama seni çok özledim anne.
evlatken bambaşka, kendin o ünvanı alınca bambaşka. tüm kadınlara illa ki tavsiye. kadın olduğunu bir kere daha hissettiren, bize özel kutsal armağan annelik.
bana seslendiğinde bazen şöyle derim kuzuma 'bi daha anne desene'
önce bakar suratıma şaşkın, sonra cilvelenerek 'anne' der ya; işte orda al ciğerine sok. öyle bişey (acaba bunu (bkz: evlat) bölümüne mi yazmalıydım yav?)
bugün sen hasta oldun ya anne çok koydu bana, sen bizim streslerimizle hasta ettin kendini ya, vicdan azabı bırakacaksın be sultan bize...oysa sadece bizim konağın değil civarın sigortasısın sen, dayanağı ve danışmanısın, ha deyince başvurduğusun, iyi bak zatına...
kaybettiğim usb belleğimi bulan "oğlum sen bunu arıyordun demi?" diyerek beni akşam akşam mutlu eden biraz titiz, biraz huysuz ama hayattaki en büyük destekçimin sahip olduğu sıfat.
prensesimi bulduğumda bile benim için her zaman kraliçe olacak kişi.
"hiç param yok" dediği halde, cüzdanından servet çıkan canlıya "anne" denir...
eşek kadar olduğum halde ne zaman ayva yemek istesem "sen kesemezsin getir ben kesiyim" diyen, dünya kadınlar günü kutlu olasıca varlık.
--spoiler--
Yemek koyulurken, "bu kadar yeter" dedikten sonra mutlaka bir kaşık daha yemek koyan kişiye 'anne' denir. Ve o herşeye değerdir.
--spoiler--
candır, varlık sebebidir, huzur verendir, anne her şeydir.
beni karşılıksız seven tek insan.tapılası bir varlık o. olmadan nefes alamayacağım tek insan annemdir. candır o.