1. 1.
    anket yapan kimse.
    2 ... cikarinbeniburdan
    #48697 :)
  2. 2.
    anketci kuruluşların üç otuz paraya çalıştırdıkları gençler...
    3 ... karga
    #124931 :)
  3. 3.
    (bkz: anketci)
    1 ... kararmish_gumush
    #522227 :)
  4. 4.
    anket mahiyetinde başlık açıp bizleri entry girmek için suça teşvik eden kimseler

(bkz: allahım sen günah yazma)
    -2 ... dominick
    #522259 :)
  5. 5.
    Sozlukte bedava yaptığı işi dışarıda yapsa sağlam para kazanacak şahıs.
    ... diyonsos
    #623854 :)
  6. 6.
    bazı kesimlerin kuklasıdır. sabah kalkar bunu arar , akşam yatar gözüne uyku girmez yine ararlar. anketörsüz yaşayamaz bunlar. çünkü asalaktırlar. bir şeyler üretmek yerine, içerisinde ''anket'' geçen cümleler savurup durur , bkz ler verir bizim eleman sürekli ve yorulmadan. iş yapar güya ama bilmez ki, bulunduğu ortamda yapabileceği en boş şey ile uğraşmatadır o anda. varını yoğunu bu anketörleri bulmak adına harcayanlar bu aralar. sadece bu aralar değil , anketörler korkun oglum hepiniz, peşinizdeler tenya yazarlar. prim yapıp üzerinizden , emekli olma hayali ile yanıp tutuşuyorlar. aman dikkat!
    ... aby
    #623878 :)
  7. 7.
    rus hayat(inin) kadinlari daha genis yelpazede slav kadin sektorleri.
    ayrica mango.
    ... asselisaya
    #695049 :)
  8. 8.
    zor zanaattir. sozlugu kastedmiyorum. istatistik kurumu size bir sekilde ulasir bir miktar para karsiligi ikna edilirsiniz. ve anket yapacaginiz konu basligini size verirler. ornegin turkiye'de gazete okuma aliskanligi. anket yapmaniz gereken semt ve mahalleler daha once belirlendiginden kafaniza gore istediginiz yerde calisamazsiniz. calismaniz gereken bolgeler okuma duzeyi yuksek ve dusuk merkezlerden secilmistir. okuma aliskanligi iyi olan bolgedeki isiniz kolaydir. insanlar zaten okudugundan bu tip anketleri hos karsilayabilirler. oyle ki gittiginiz yerde cesitli ikramlar bile sunulur. lakin okuma duzeyi az olan bolgeye gelindiginde kurufasulyenin faydalari konu baslikli kisim onunuzdedir. bu tip bolgeler genellikle varos kesimden secilir

-iyi gunler teyzecim,
    -buyur evladim
    -bi konuda yardim isteyecektim biz turkiyede gazete okuma alisk.. bik bik bik
    -evladim bey evde yok o gelince bi gelsen ben anlamam bu islerden
    -peki teyzecim

bu tip diyaloglarla gun icinde en az yirmi kez karsilasirsiniz.

yaptigim ankette aklimda kalan istatistiklerden biri
    okuma duzeyi yuksek bolge :
    okunan gazeteler : zaman, cumhuriyet, hurriyet, sabah, milliyet

okuma duzeyi dusuk bolge
    okunan gazeteler : posta, gozcu, sabah, milliyet, hurriyet
    6 ... spec
    #1356577 :)
  9. 9.
    genellikle sokaklarda gördüğümüz ve anketör dediğimiz insanlar aslen anketçidir.
    anketör bu işin uzmanı olmuş kişilere denmelidir(tdk öyle diyor).
    mesele bakın tdk sözlüğünün uzmanıyım ben.
    yani ben bir sözlükçü veya uuser değil sözlüktörüm.
    3 ... arsmagna
    #1441320 :)
  10. 10.
    halkla ilişkilerini geliştiren insan modelidir. her gün tanımadığı onlarca kişi ile konuşur ve belki de o kişinin en yakınlarına söylemediği şeyleri öğrenir. her konuştuğu insandan bir şey öğrenir, zevk alır yaptığı işten. çok yorulur ama bu tempoya herkesin bir dayanma sınırı vardır ve bir müddet sonra bu işi bırakma zorunda kalır. öğrenciler için en ideal meslektir. hele bir de şehir dışında yapılacaksa anketler, hem bedavaya gezer, para kazanır, hem de yeni şeyler öğrenmiş olursunuz.

ha bir de anketörler genelde tane başına çalışır, bu sebeple yanınıza gelen anketörü lütfen geri çevirmeyin.
    3 ... fewzi1907
    #1441403 :)