bugün

tam anlamıyla dolapların içlerine veya ünitelere entegre edilmiş ve sabitlenmiş ürünlerdir. Buzdolabı, çamaşır makinesi ve günümüzde ise davlumbaz Ocak fırın kombini..

Yıllar önce markaları tek tek inceleyip silverline da karar kılmıştım. Artık o eski Bosch falan yok iyice araştırın derim.
bende de var sanırım bu hastalık. endişe, kaygı ve korku gibi duygulara karşı aşırı ve kontrol edilemeyen tepkiler veriyorum...
Uzun zamandır arayıştaydım sevdiğim bir iki markaya baktım özellikleri benziyordu baya özellikle sessiz olmaları ve tasarımları çok hoşuma gitti karar vermemde bankkartımın da etkisi oldu diyeblirim bir tık yüksek fiyatlı ürünü aldım ama kampanyayı da kullandım bu şekilde baya avantajlı oldu benim için bu da bir etken alacaklar için bence.
Mutfağı yenilerken Teka markası düşünülürse de beyaz renk olmadığı için (Türkiye'de yoktu o zaman, 3 yıl önce. Şimdi var mı bilinmez) vazgeçilmiş.
Beyaz renk kombinasyonu olarak (buzdolabı çamaşır bulaşık makinesi) Siemens tercihi de servis kalite olarak iyidir.

Önemli uyarı: ülkemizde elektrik akımında yaşanan dalgalanmalar, elektrik kesintileri ve sonrasında gelen yüksek voltaj yüzünden fazla elektronik olan özelliklerine kanıp beyaz eşya genellemesinde olan ürünleri tercih etmeyin.

Tabi ki binada veya dairemizde akım koruma voltaj dengeleyici regülatör UPS priz gibi araçlar varsa bu sorun olmaz.
Buzdolabı bulaşık çamaşır makinesi fırın davlumbaz gibi ürünlerin devamlı priz de takılı olduğunu unutmayın.
Elektrik dalgalanmaları yüksek voltaj yanında enerji sarfiyatı da göz önüne alınarak tercihiniz öyle yapılsın.

Mutfak mobilyası ile ankastre arasında renk uyumu değil aykırılığı daha hoş bir görüntü ortaya çıkarır.
Ekseriyetle siyah renk ankastre ürünler daha fazla toz tutar leke daha çok göze batar.
Bunun yerine beyaz tercih edilmesi devamlı silmek zorunda olmamak için akıllı bir tercih. Bunun için mutfak da ankastreyi nasıl gösteririm diyenler mutfak dolabı kapaklarından bazılarının siyah renk (simli olup ışıkta değişik renk veren) ve mutfak tezgahını siyah granit, mutfak dolaplarının altında süpürgelik ile dolap üzerinde pervazları da simli ışıltılı siyah renk seçip beyaz mutfak mobilyası beyaz ankastreyi daha güzel gösterebilir.

Yere süreceğiniz mutfak halısı yolluk paspas neyse o da siyah ağırlıklı desenli olursa, mutfak da kullanacağınız tava kepçe bıçak için askılıklar siyah olursa bir de hayalinize göre isterseniz buzdolabı bulaşık makinesine yapacağınız kaldırım taşı vs zevkiniz ne ise mutfak renk kombinasyonuna uygun renklerde sticker kaplama.
Örn:
görsel
Daha hoş ve toz leke fazla göze batmaz.

Ufak dokunuşlar ile mutfağınızı cennet yapmak elinizde.
Mesela: LED aydınlatma.
Alacağınız LED şerit ile
görsel
Hoş bir görüntüyü elde edersiniz ki maliyet çok ucuz.
Düğün yapan, mutfak yenileyen bireylerin çok yakinen bildiği konular.
Türkçe karşılığı "Gömme" dir.
Gömme dolap
Gömme ocak
Emmeli gömmeli tv.
Fransızca duvarın içine gömülü mutfak gereci.
kesinlikle bosch un ürünlerinin olmaması gereken.

hep leke leke oluyor bi de kaliteliydi. ocagı da bok gibi zaten, fırını fena degil de, ocak çok kötü be.
mutfakta çok şık duran beyaz eşyalardır. genelde fırın, ocak ve davlumbaz seti olarak satılır ama bulaşık makinesi ve mikrodalga fırında eklenirse şahane bir kombinasyon olur. bunları taktırmak içinde birazcık fazla paraya ve uygun bir mutfak tezgahı ve dolaplarına ihtiyaç vardır.
halk dilinde ankestra olarak da kullanılır.
embedded-in.
telekom tarafından apartmanınıza bağlanılan, ancak bir arıza olduğunda "arıza ankastrede, bizle alakası yok kardeşim! gidin elektrikçi çağırın" şeklinde cevaplar aldığınızda kafa göz dalınması caiz olan hede. çok rahat açılıp sabotaj gerçekleştirebilirsiniz, yanınızda telsiz telefonla geziyorsanız (bkz: oha), ve de ucu kesik kablonuz varsa milletin telefon hattını kötüye kullanabilmeniz bile mümkün.
yapı mühendisliğinde 'konsol' şeklinde de isimlendirilir. özellikle betonarme yapılarda; tasarım ve imalatına çok özen gösterilmesi gereken; balkon, merdiven ve çıkma döşeme gibi son derece kritik yapı unsurları topluca ankastre sistemler olarak adlandırılır.
Mukavemet biliminde sabit ve serbestlik derecesi sıfır olan mesnet türü.
davlumbaz, fırın ve ocağın birleşmesinden meydana gelen oluşum.
sabit ya da çok az hareket ettirilebilen, genellikle kendilerinin kullanımı için hazırlanmış yerlere geçirilip, gömülerek ya da yerleştirilerek faydalanılan donanım, eşya ve mobilya lar için kullanılır. mutfaklarımızın olmazsa olmazları çamaşır makinesi, buzdolabı vb. örnek olarak verilebilir. ünlü markaların hayli ilgi çekici (ve tabii ki pahalı) ankastre serisi tasarımları vardır.
son zamanlarda evler için kullanışlı ortamlar sağlamaya yarayan tasarım şeklidir.
bir yuvanın içine yerleştirilmiş, gömülmüş anlamında kullanılan mimarlık terimidir.