1. 1.
  bir yuvanın içine yerleştirilmiş, gömülmüş anlamında kullanılan mimarlık terimidir.
  1 ... martyns
 2. 2.
  son zamanlarda evler için kullanışlı ortamlar sağlamaya yarayan tasarım şeklidir.
  ... idiosyncratic mind
 3. 3.
  sabit ya da çok az hareket ettirilebilen, genellikle kendilerinin kullanımı için hazırlanmış yerlere geçirilip, gömülerek ya da yerleştirilerek faydalanılan donanım, eşya ve mobilya lar için kullanılır. mutfaklarımızın olmazsa olmazları çamaşır makinesi, buzdolabı vb. örnek olarak verilebilir. ünlü markaların hayli ilgi çekici (ve tabii ki pahalı) ankastre serisi tasarımları vardır.
  1 ... ditty
 4. 4.
  davlumbaz, fırın ve ocağın birleşmesinden meydana gelen oluşum.
  ... minti
 5. 5.
  Mukavemet biliminde sabit ve serbestlik derecesi sıfır olan mesnet türü.
  ... koko
 6. 6.
  yapı mühendisliğinde 'konsol' şeklinde de isimlendirilir. özellikle betonarme yapılarda; tasarım ve imalatına çok özen gösterilmesi gereken; balkon, merdiven ve çıkma döşeme gibi son derece kritik yapı unsurları topluca ankastre sistemler olarak adlandırılır.
  ... liberalisticcommunist
 7. 7.
  telekom tarafından apartmanınıza bağlanılan, ancak bir arıza olduğunda "arıza ankastrede, bizle alakası yok kardeşim! gidin elektrikçi çağırın" şeklinde cevaplar aldığınızda kafa göz dalınması caiz olan hede. çok rahat açılıp sabotaj gerçekleştirebilirsiniz, yanınızda telsiz telefonla geziyorsanız (bkz: oha), ve de ucu kesik kablonuz varsa milletin telefon hattını kötüye kullanabilmeniz bile mümkün.
  1 ... okanist
 8. 8.
  embedded-in.
  ... miralay
 9. 9.
  halk dilinde ankestra olarak da kullanılır.
  ... esek kafali
 10. 10.
  mutfakta çok şık duran beyaz eşyalardır. genelde fırın, ocak ve davlumbaz seti olarak satılır ama bulaşık makinesi ve mikrodalga fırında eklenirse şahane bir kombinasyon olur. bunları taktırmak içinde birazcık fazla paraya ve uygun bir mutfak tezgahı ve dolaplarına ihtiyaç vardır.
  ... myosotis