hafta sonuna denk geldiyseniz Altındağ Belediyesi Kültür Sanat Evi ile Sanat Sokağı'nda gerçekleştirilen canlı müzik dinletilerinde Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği'nin yanı sıra, Ortadoğu ve dünya müziğinden eserlerin tadını çıkarmak iyi bir seçim olabilir.

kısacası hamamönü turu mutlaka atılmalı.

(yapacak bir şey bulamayanlar bana gidiş tarihleriyle mesaj atabilir, önerilerde bulunabilirim.)
aşti otogarına gidip sevişenleri izlemek.
sadece kızılay'ı gezip ''burada hiçbir şey yok yeaaa.'' ''eskişehir bile daha güzel ehü ehü'' demek.
aoç'de yarım ekmek kokoreçi 10 liradan almak. tadını bir cacığa benzetememek.
ulus taraflarında fazla gezinmemek hayat kurtarır.
(bkz: ankara simidi)
anıtkabir'i söylemeye gerek yok bile baştan. hala gidilmediyse, büyük kayıp!

bunun dışında;

hamamönü'nde kendinizi antalya-kaleiçi'nde gibi hissetmek. başımı çevirsem de deniz görsem hissine kapılmak.

bazı caddelerden geçerken, kendinizi istanbul'da gibi hissetmek. *

odtü'ye uğramak mutlaka ama, bir şekilde. yaz-kış fark etmez. ankara'nın akciğerlerini orada görebilmek. *

eymir gölü'ne de muhakkak gitmek lazım. o su topluluğu bile insana iyi geliyor.
devamı getirilebilecek listedir.
çinçine gidip, sıcak kanlı kızılderililerle barış çubuğu tüttürmek.
anıtkabiri görmektir.

hamamönüne kesin uğrayınızdır.

tunalı hilmi ve 7.cadde nin hiçbir espirisi yoktur, telaş yapmayın.

eğer ankara yı sevmiyorsanız ve alışmak zorundaysanız yazar elif elif diyeyi bulun. seveceğiniz yoksa da sevdirir size.

okuyacaksınız da hacettepe'de okumayınızdır. çok çalışın odtüye gidin.
''denizi yok, gri şehir'' demek.
atatürkü ve başbuğu ziyaret etmek.
ilk vasıta ile istanbul a doğru yol almak.
gezecek yer bulamayıp beypazarına gidilmelidir. çünkü ankara'da turizm avm'ler üzerine kuruludur.
alparslan türkeş ve muhsin yazıcıoğlunun kabirlerini ziyaret etmek.
sem cafe'ye uğramak.

reklamın iyisi, kötüsü olur. bu kötüsüydü.
ilk iş olarak anıtkabir e gidilmeli ve atatürk e ait olan her şey uzun uzun incelenmelidir. atakule ye çıkıp ankara ya yukardan bakılmalı ve üst kattaki kule resturantta bir şeyler yenmeli, gölbaşı ndaki resturantların birinde akşam yemeği yenmeli. ( çok ıkındım ama, ancak bu kadar çıkarabildim )
dtcfden uzak durun her an her şey olabilir.
kuğulu'da uzanıp kitap okumadan geri dönülürse yazık olur.
ankara'yı istanbullu'lardan değil de ankara'yı seven birinden dinlemek. işte o zaman keyif alarak gezip tozabilir, 4 yıl okuyabilir ya da yerleşebilirsiniz.
incek / ahlatlıbel , or-an , eymir gölü vb. doğa ile iç içe güzel gezilesi yerler. fakat son zamanlarda gidilen tek yer pavyonlardır.
karşıyaka mezarlığına gidin.
kızılay kumrulardaki apikoğlu çiğköftecisini bulun. oturun çiğköfte yiyin. eğer hayatınızda daha güzelini yediyseniz gelin gerekli ayarı burda bana verin. okadarda büyük konuşurum.
zirvelere katılın hem farklılık olur.
hamamönü'nde kardeşler çay evi'nde çay için.

not: ne reklamını yaptım la buranın, sanki çay evi işletmecisi benim.

edit: her gün ordayım beklerim. gelirseniz, ölümüne çay içen bir andaval görürseniz ahan da o benim.
anıtkabir'e gitmek.