bugün

Gez gez yorulduğum hala da gezecek birçok mağazası yer alan avm.
piç olan 750 milyon dolardır... yeni adı kankapark olmuştur ve bu gün itibariyle resmi olarak kapatıldı diye biliyorum.
Gez gez yorulan avm ankamall. Ankapark temapark olarak tasarlanan bir paravan. Amaç sadece belediyenin paralarını iç etmek. Yeni bir kiracı bulmuşlar. Nisan gibi yeniden açılacakmış.
Karnımızı zor doyuruyoruz. Ne Ankaparkı.
yandaşa para kazandırma projesiydi. bir de üzerine görevden alınınca başkan kimse iplemedi. çünkü projeye inanan tek kişi melih basgandı.
sürekli birilerine devrediliyor. yakan top gibi, kim alsa elinde patlıyor.
i. Melih Gokçek'in ankaralilarin 750 milyon dolarıni piç etttiği hurdalik.
Ölü yatırım.
Ankara nın şehir ihtiyaçları konusunda acaba ne kadar öneme sahiptir bilinmez ama çoluk çocuğu düşündükleri için yaptıklarını hiç sanmıyorum .
Çok güzel rant ve para yeme yeri olarak müze olabilir .
ibretlik bir faraziyet.
Çocukları ve gençleri düşünen kafa, önceliği eğlenceye değil eğitime, spora , bilime verir. Bunu çekici kılmaksa eğlenceyle harmanlayıp yapmak olurdu.
Çalıyor ama çalışıyor kafası bitmeden hiçbir şey değişmez.

O dinazorlar götünüze girsin.
o parayla kimler zengin oldu hepsi adalet önüne çıkarılsın,

o para kimlere dağıtıldı,

kim dağıttı,

i.melih gökçek kendi payına ne aldı,

hangi akraba şirketlerine ihale edildi hepsi sorgulansın.

adalet aransın, hesap sorulsun.

ama nerdeee.. hepinizden çıkar bunların cezası ya sizden ya suçu günahı olmayan çocuklarınızdan.
ağlamayın onlara siz oy verdiniz. dua edin donumuzu almıyolar. yaşasın ejderhalar yaşasın dinozorlar. şahsen ben dinozor yapılsın diye vergi veriyorum tek amacım bu tek gayem benim amk.
Ankaparkin bugün şu halde olmasının nedeni mustafa tuna ve mahsur yavaş.

Herkes bilirki ankarada insanların eğlenceli vakit geçireceği yer çok azdır. Ankapark bu eksiği çok rahat kapatacak bir eğlence merkezi olacaktı ama mansur yavaş sırf melih gökçek kompleksi yüzünden ankaparki olduğu gibi bıraktı. Melih Gökçek şuan olsaydı ankapark Ankaranın en gözde mekânlarından biri olurdu.

Bugün eleştiren herkes orda eğlenirdi. Aynı yapıldığı günden açılana kadar eleştirdikleri marmaray gibi
görsel
ankaparkın açılışı mart 2020, mansur yavaş'ın mazbatayı alışı nisan 2020. mansur yavaş nasıl olduğu gibi bırakmış, göreve geldiğinde açılmıştı zaten. kapısında bekleyip bilet mi kesecekti?
bir inat uğruna piç edilmiş projedir. tamam yapılması çok mantıklı değildi ama yapıldı artık. daha gökçek gider gitmez, belediye başkanı mustafa tuna iken fişi çekildi. Mansur da melihle olan husumetinden işletme yada rehabilite etme yerine kendi haline bırakmış durumda.
750 milyon dolar harcanmıştı: Elektrik borcu nedeniyle kapatılan AnkaPark'ta oyuncaklar çürümeye başlamış.

https://onedio.com/haber/...4%B1&utm_medium=tweet
ülkesini yeterince sevmeyen insanlar yüzünden kapanan dünya şaheseri.

bari akp li vatanseverler gitseydi her ay bir kere de, elektrik parası falan ödenseydi.
Delinin biri kuyuya bir taş attı ama taşı çıkaran olmadı.

Sebebine gelince; öncelikle yeri. Atatürk Orman Çiftliği yerine farklı bir yerde yapılsaydı insanlar en azından merak edip bir kere giderdi. Buraya gidilmemesinin en büyük sebebi Atatürk’ün mirası olan ağaçların kesilip üzerine böyle saçma bir projenin kondurulması.

ikinci sebep direkt Melih Gökçek. Adam 20 sene boyunca tamamen Akpli olması yüzünden belediye başkanlığı koltuğunda oturdu ve bunu ‘halk beni seviyor’a yorumladı. Hayır en akpli insan bile Melih Gökçek’ten nefret eder. Bu kime sorsanız böyledir. Kimine egosu boş gelir, kimine yılışık gelir ama illaki bi antipatik yönü vardır.

Üçüncü sebep ise boşa israf yapılması. Parkın konusu daha belediye meclisinde bile yokken bir şekilde bilgi sızdırılıp nabız yoklaması yapılmıştı ve sonuç ‘istemiyoruz. Aoç’nin bu halinden memnunuz ve illa ki eğlence parkına gideceksek gençlik parkımız var.’ çıkmıştı. Bunu bile bile yaptılar. Bir Allah’ın kulu istememesine rağmen adam ‘ben oyuncak istiyorum’ diye tutturdu ve paşa gönlü için yaptırdı o parkı. Halk da mantıklı olarak ‘al başına çal oyuncağını.’ dedi. Çünkü yok dinazorlar, yok park, yok (şehrin ortasında) şehre giriş kapısı artık insanların sabrı tükendi. Nitekim benzer sebeplerle de koltuğundan alındı ve yerine ‘açık kapatacak’ biri konuldu. Sonrasında hepimizin malumu olduğu gibi o da tutunamadı ve Ankaralılar olarak AKP’den bıktığımıza karar verdik. Şimdi Mansur Yavaş geldi ve biz hala dört bir yandan Melih Gökçek’in bıraktığı pislikleri düzeltmeye çalışıyoruz.
Sökülüp alanı boşaltılıyormuş.

Zamanında yapımında emeği geçenlerin allah belasını versin.
750 milyon dolar hiç edilmiştir. Tüm bu maddi zararın yanında binlerce ağaç yok edilmiştir. Ben yaptım olducu zihniyet hâlâ caps lock açık twitlerler atmakta, bu zararın hesabını vermemektedir. Bu milletin parasına yazıktır.
görsel
ankara'ya atılan en büyük kazıklardan biri.

deli gibi bir maliyet, ne idüğü belirsiz bir konsept ve bir gün dahi hizmet verememiş bir park.

bir ankaralı olarak önünden her geçişimde sövdüğüm, kesilen ağaçlara üzüldüğüm yer.
milli utançtır.
şu anki parayla 5.250.000.000 (5 milyar 250 milyon tl) eden kapatılmış çöp yığını....

ulan avengers endgame'in bütçesi bile 365 milyon dolar....

bu film de 2.791 .000.000 (2 milyar 791 milyon) dolar hasılat yaparak rekor kırdı...
Farklı bir biçimde değerlendirilmeli, bir şekilde harcanılan para telafi edilmelidir.