GÜNEŞ iN ÇOCUKLARI EMPERYALiZME KARŞIDIR TÜRK'ÜN ÇOCUKLARI REŞiT GALiP ANDIMIZ

EMPERYALiZMiN ÇOCUKLARI TÜRK OLMAMIZI
iSTEMiYOR, ONLARA RAĞMEN TÜRK'ÜZ
GERÇEK AMAÇ, GERÇEK MiLLi BENLiĞiMiZDE
KALMAMIZI iSTEMiYOR
BiZ REŞiT GALiP'iN iZiNDEYiZ
VARLIĞINI TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN EDEN
iKi ÜÇ KARA PEÇELi GELMiŞ KALDIRILSIN DiYOR
BiZi SÖMÜRENLERE ATMAK iÇiN, BiZi BOĞMAK iÇiN
BiZ ATAMIZIN iZiNDEYiZ REŞiT GALiP'iN
BiZ TÜRK'ÜN BiZ GÜNEŞ'iN ÇOCUKLARIYIZ
BiZ OT GiBi YAŞAYIP GiTMEYiZ
''KAHRAMAN IRKIMA BiR GÜL NE BU ŞiDDET BU CELAL''
-DiYENLERDENiZ..
GÜNEŞ TÜRK'TÜR BiZDE TÜRK'ÜZ
AĞLIYORUM ŞiMDi BUNLARA!
NE MUTLU TÜRK'ÜM DiYENE!
HEY TAŞLAR, HEY YOLLAR
TÜRK'ÜN ELiNDEKi EKMEĞi ALAMAYACAKSINIZ
BiRiLERi iÇiN BAHANE HAZIR..
not.göz yaşları içinde yazdığım şiir onlara ithafen yazılmıştır efenim..
uludere operasyonunda orduyu ve türk milletini suçlu çıkarmaya çalışan cemaatçi derneğin başka bir bok yemesiydi. hayret deliler gibi savunanlar kaçmışlar...
"yürümekle yollar aşınmaz" bizim sülo.. (bkz: swh)
bu ülkede kürt olmak bir mesele olmuşsa bunda türkiye cumhuriyetinin milletler üstü bir bakıştan yoksun olmasının payı var. gel de şimdi bu kadar insanı bir çatı altında topla, hangi bakışla? ipe sapa gelmez, bu coğrafyada hiçbir karşılığı olmayan naif sloganlarla mı? andımız elbette kaldırılmalı, tek tip eğitim sistemi değişmeli, alternatif eğitim kurumları için fırsatlar sunulmalı, karma eğitim insanların kaderi olmamalı.
andımız'ın gereksiz olduğunu düşünen bir birey olarak düzenleyenleri gördüğüm andan itibaren türlü küfür saydığım yürüyüştür. bir de küçücük kıza baş örtüsü taktırıp "okula neden baş örtümle gidemiyorum?" diye pankart tutturmuşlar. özgür'lüğünüze, mazlum'luğunuza tüküreyim çok afedersin.
gayet gereksiz bir alışkanlığın kaldırılma istemidir. sen devlet olarak çocuğun beynini okulun içinde yıkayamıyorsun diye çocuklara sabah sabah sovyet zulmü yaşatmanın alemi yok. namaz kılmak gibi birşey, gereksiz.
gerekli olmayan saçma sapan bir yürüyüştür.
nankör pisliklerin katıldığı yürüyüştür.
dokuz yıldır başörtüsü eylemlerini unutan çarşafsporun bulduğu yeni oyuncaktır.

türküm dersen gayri türkler alınır.
doğruyum dersen eğriler alınır.
çalışkanım dersen tembeller alınır.
ilkem dersen, çiğdem alınır.
küçüklerini korursan büyükler alınır.
büyüklerini sayarsan küçükler alınır.
yurdunu milletini özünden çok seversen maddeciler alınır.
ülkü sahibi olursan faydacılar alınır.
yükselir ve ileri gidersen alçak ve gericiler alınır.
büyük atatürk dersen ... (burayı yazmıyorum, sıkıntı olabilir beyler) alınır.
hedeflere doğru yürürsen dolmuşçular alınır.
and içersen para yiyenler alınır.
varlığını türk varlığına armağan edersen, soysuzlar alınır.
ne mutlu türküm dersen, hainler alınır.

(bkz: gel kaldır)
hayaldi gerçek oldu. bu yürüyüşü kimin yaptığı da belli değil dernek adları dışında zira hepsi ninjadır, kimliklerini belli etmezler edemezler. aynı düşünceye sahip kişilerin diğer istekleri:

-paraların üzerinden atatürk resmi kaldırılsın
-kamu kuruluşlarından atatürk resmi kaldırılsın
-istiklal marşı okutulmasın vb.

el kadar kız çocuğuna o sıcakta çarşaf giydirip bir de duygu sömürüsü yaparlar.
hala kaldırılmadı mı lan bu dedirten eylem. yıl 2011 hala andımız var hala sabahın köründe okunuyor.
olayın kürtçülükle falan alakası yoktur. örneğin ben bir laz olarak andımız ın okutulmasına karşıyım. çocukken okurdum ama bugünkü aklım olsaydı kesinlikle okumazdım. çünkü andımız herşeyden önce şoven ve faşizan içerikteki bir metin. orada geçen cümlelere bakarmısınız: türk' üm, doğruyum, çalışkanım. türk olmayınca tembel mi oluyorsun? türk olmayınca yanlış mı yapıyorsun? ya da başka bir deyişle doğru bir insan olmanın ölçütü türk olmakmıdır? insanların zihnine şovenizm zehrini ilkokul dan itibaren zerk eden gereksiz metin. kaldırılması gerekir. mesela bir süryani ye türk üm dedirtmenin mantığı nedir? anadili hemşince olan bir insan neden türk desin? o yüzden bu metnin varlığı mantıksız.
mazlum-der ve özgür-der gibi kürtçülüğün ve pkk'nın kucağında olan iki sözde insan hakları derneğinin yaptığı yürüyüştür. kürtçülüğün son yıllarda insanların daha çok ilgisini çekmesi için, islamcılık ve din sosuna bulanması çalışmalarının bir yansımasıdır. bu derneklerin kürtçülüğünü ve pkk yanlılığını ispatlamak ise son derece kolaydır. tüm çıfıtlar gibi bunların amacıda türklük ve ulus-devlet mantalitesidir.

bu gibi yapılanmalar ve eylemler ideolojik zaafı olan, devletle veya rejimle kavgalı bireylerin ve kitlelerin yabancı servisler tarafından devşirilmesiyle ortaya çıkar.

özgür-der: "pkk'nın girişimi desteklenmeli"

http://goo.gl/y1JTR

mazlum-der: "ihd ve mazlum-der'den ölen pkk'lılar için savcılığa suç duyurusu"

http://goo.gl/6203f

işte olay budur.
resimi gördükten sonra aklıma sözde bdp-chp işbirliği iftirasını atanları getirendir. nasıl geçirmişlerse artık acıdan sokaklara dökülmüş şerefsizler. başörtüsüyle okula geldikten sonra yanıma gelmelerini istiyorum, kendilerine bir çift lafım var.
yanlış olsa da en azından eylemlerini yürüyerek yapıyolar. sağı solu taşlasalar daha mı iyiydi.
hayatta bir yada iki kez başa gelecek türde saçma bir yürüyüştür.

Kara çarşaflı sözde vatandaşlarımız ellerine tutuşturulmuş olan "andımız kaldırılsın" vari plakalarla yürümüşlerdir. Muhtemelen bunu zorunlu oldukları için yapmışlardır. Çünkü o insanların kafalarının zerre çalıştığını düşünmüyorum.

Sorun şu ki, o insanlar toplumun belirli bir kesimi olarak medya-internet vs. aracılığı ile topluma lanse edilmeye çalışılıyor. Anlatmaya çalıştıkları şey şu, kara çarşaflıyım, andımız-istiklal marşı-atatürk büstleri gibi milli değerlerin hepsine karşıyım, ayrıca da 3 yaşındaki kızımı da çarşafa sardığım için mutluyum.

merak uyandırıcı bir şey yolda, geliyor. Çocukken okudunuz, büyüdünüz, çoluğunuz çocuğunuz okuyor, aradan 30 sene geçmiş, çalışmayan kafanıza anca mı dank etti böyle milli şeylerin bir tarafınıza battığı?

böyle bir eylemi eskiden dile getirmek bile suç sayılabilirdi.

ama şimdi adamlar rahat rahat bas bas bağırabiliyor.

lanet olsun izin verenlere.

"andımız" lan o bizim. yeminimiz.

senin kim olduğun benim zerre kadar umrumda değil. ben türk'üm arkadaş. senin kaldırılması için toplanmaya hakkın varsa, benim de yaygınlaştırılması için toplanmaya hakkım var.

ama aramızda bir fark var.

seni alkışlıyorlar, beni hapse atıyorlar.
7 yaşındaki çocuklara askeri nizam içinde and ettirilmesi zaten saçmadır.
Türkiye yeterince karışıkken, bugün 4 şehit daha vermişken sırf gündem değişsin amaçlı yapılan yürüyüşlerden biridir.
not:durup durup kaos yaratmayın. 13 şehit ardından 4 şehit yürüyeceksen bunlar için yürü.pkk'lıların af edlmemesi linç edilmesi için yürü.
başörtüsünü ve diğer birçok özgürlüğü sonuna destekliyor olmama rağmen bir yerlerde mazlum-derci tayfa gördüğüm zaman hemen yüzümü buruşturuyorum. çünkü biliyorum ki adamların derdi herhangi bir özgürlük kazanımı değil adamların tek derdi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlığı. Bence mazlum-der sağlam bir provakatif organizasyon gerisi hikaye. ayrıca bunu başörtüsü davasına sonsuz desteği olan biri olarak söylemekteyim.
(bkz: ölüden göt istemek)
daha ilk okuldayken yürüyüş ve eylem yapan nesil sanırım bu ülke için çok tehlikeli olacaktır... eğer böyle bir yürüyüş yapılırsa gelecekten korkarım...
kemalizm hiç bu kadar tehdit altında kalmamıştı.
doğru kaldıralım size monteliyelim. *
haklı bir yürüyüştür. türk üm doğruyum çalışkanım nidalarının atıldığı dağ köylerindeki eğitim şartları ne kadar doğru ve ne kadar çalışkan olunduğunun farkında olmak için yeterlidir. tek kelime türkçe bilmeyen çocukların ne mutlu türküm diyene diye çılgınca bağırarak derse girmesi de onu türk yapmıyor maalesef. tam aksine sen türksün dayatması onu türk düşmanı yapıyor abisi..
(bkz: andımız kaldırılmasın yürüyüşü)