1. 1.
  ac milan'ın çok kaliteli italyan ortasahası.frikikleri güzel kullanır,iyi pas dağıtır forvetlere.kendisi hakkında gennaro ivan gattuso,"ondaki tekniği idmanlarda gördükten sonra kendi futbolculuğumu uzun süre sorgulamıştım" demiştir.
  8 ... elendil
 2. 2.
  fatih terim döneminde inter milandan 10 milyon dolara alınmıştır milli takımda defansif görevler üstlense de hücuma verdiği destek attığı paslar oldukça etkilidir. adeta oynadığı takımların gizli kahramanıdır. 2006 almanya dunya kupasinda 21 numralı formayı giyecek oyuncu
  ... city walk
 3. 3.
  hani raket gibi ayak var denir ya bazı futbolcular için,bu adam tastamam o adam...
  1 ... the godfather
 4. 4.
  italyan taraftarların, herkesin bir yedeği vardır. ama Pirlo nun asla dedikleri, topun ayağına yakıştığı nadir topculardandır, 2006 dunya kupası finalinde maçın adamı seçilen, ayrıca ressam bir abimizdir...
  2 ... amorti
 5. 5.
  03.04.2007 tarihinde oynanan ac milan bayern munchen maçında muhteşem bir kafa golü atmış, fm de dmc olarak rahatlıkla oynayan orta saha oyuncusu.
  1 ... laazimlik
 6. 6.
  sag ayaginin ve saclarinin muhtesem oldugu büyük oyuncu.
  ... boreas
 7. 7.
  kariyerine başladığı brescia ve internazionale'de amc iken, ac milan'da dmc oynayan topçu.
  1 ... pax romana
 8. 8.
  başarısına ve gördüğü sevgiye rağmen backham gibi şımarmamış, başarılı insan evladıdır.
  yakışıklıdır, karısına tapan iyi bir aile babasıdır.
  kısacası işinde gücünde mazbut, sevdikçe sevilesi bir adamdır.

  ünlü italyan futbolcuların çıplak resimleri çekilmişti. sürekli mail ile dolaşırdı.
  cannavaro filan kaslarını gösterirken pirlo "ne işim var burada" bakışıyla pek bir komik durmaktadır.
  http://libertysite.blogsp...07/05/vergenza-ajena.html
  2 -1 ... peizerat
 9. 9.
  iddia ediyorum: 4 mart 2008 ac milan arsenal macinda kariyerinin en kötü futbolunu oynamış topçudur. dünkü maçta bildiğimiz pirlo'dan eser yoktu. normalde en az %60 olumlu pas yüzdesiyle oynayan bu adam dün bir olumlu hareket yapmadı/yapamadı.

  dünkü maç bir yana kendisi dünya çapında bir orta saha oyuncusudur. hem defansa hem ofansa dönük oynayabilen, tekniği yüksek, duran topların usta ismi bir şahıstır. severek izliyoruz kendisini.
  ... el cordobeslerin yedincisi
 10. 10.
  audi cup'ta dün akşam ev sahibi bayern münchen'le oynanan maçta hans jorg butt'a şahane bir frikik golü atsa da farklı mağlubiyeti engelleyememiş ve ileride top tutamamış topçu. son dönemlerde duran toplar dışında neredeyse oyunda yok bile, eleştirileri kısmen haketmektedir.
  ... pulemjot kalashnikova