bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Başsızlık,kargaşa.
  1 -4 ... italiano
 2. 2.
  her anlamda eşitliğin kayıtsız şartsız kabulü. bu amaçla birilerinin toplumun başında olmasını kesinlikle reddeder. bu nedenle işine gelmeyen iktidarlar onu terörün yarattığı kargaşa olarak niteler. çok idealist bir yaklaşımdır, uygulanması pratikte * imkansızdır.

  (bkz: mülkiyet hırsızlıktır)
  6 ... indoor rain
 3. 3.
  sanildigi gibi * kargasa demek degildir anarsi, sadece yonetimsizliktir. kargasa ise duzensizlik demektir ki bu anarsiyle kesinlikle bagdasmaz, anarside duzenvardir, sadece bu duzen bir devlet tarafindan saglanmiyordur, kisaca kimse koyun gibi gudulmek zorunda degildir.
  8 ... dramtatatam
 4. 4.
  sembolu bir daire içerisindeki büyük 'a' harfi olan anlayış biçimi..*
  1 ... balta
 5. 5.
  (bkz: mülksüzler)
  1 -1 ... a la folie
 6. 6.
  kelime anlamı gücün olmadığı(yer) anlamındadır.
  1 -1 ... marionette
 7. 7.
  anarşi sözcüğü grek dünyasında arkhos sözcüğü ile an önekinin birleşmesinden doğan anarkhos'tan gelmektedir, hükümdarsız veya lidersiz anlamına gelmektedir. ortaçağ dünyasında ise anarchia şeklinde kullanılmıştır, öncesiz varlık olarak anlamlandırılmıştır. günümüzde ise kurumsal otoriteden bağımsız biçimde yaşayan insanları tanımlar.
  1 ... thexecutive
 8. 8.
  ne yazık ki,özellikle terör kelimesiyle birlikte çok fazla kullanıldıktan sonra* sadece kargaşa olarak algılanmaktadır.Oysa anarşi ütopik de olsa bir yaşam biçiminin düşüncesidir ve yine ne yazık ki şimdilik bu kelimenin bir yaşam biçimi olarak algılanması zordur; çünkü bu tarz bir yaşama sorunsuz adapte olması için insanın ciddi bir evrim geçirmesi gerekmektedir.
  4 ... turkcekarakter
 9. 9.
  eşitliği esas alan,hiç bir şekilde yönetimi kabul etmeyen,karmaşa düzensizlik,terör gibi kavramlarla beraber adı anılan fakat aksine eşitlik,düzen içeren bi idealizmdir.
  3 ... anarchist
 10. 10.
  anarşi düzen içermez. anarşinin 'kendi içinde' dahi düzenli olduğu iddia edilemez. zira anarşi kelime anlamıyla da başsızlık demektir. iyimser konuşmak adına, hayvanların dahi örgütlü yaşadığını düşünürsek anarşi en azından bizim bildiğimiz anlamda düzeni içeremez.

  zira devlet dediğimiz şey zaten thomas hobbes'a göre doğal süreçte oluşmuştur.(gerçi locke da buna karşı toplum sözleşmesini sunmuştur ama konu o değil) yani devlet en örgütlü düzendir. e devletsiz bir ideali düşleyen sistemde düzen aramak doğru mudur?

  ama yine de, anarşinin bildiğimiz anlamıyla bir düzeni içermediğini söylemek lazım. sonuçta her fikir, fikir haliyle bile düzenlidir.
  1 ... martin edilen