bugün

manisa'nın salihli ilçesinde bulunan, gerek sportif gerekse eğitim yönünden oldukça başarılı olan, 2002'de mezun olduğum, türkiye'nin ilk ilçe anadolu lisesi.
salihlide bulunan yedi senemi geçirdiğim okulum hocaları genel olarak ülkücü kanattan olsa da bi kaç istisna dışında hepsi iyi hocalardı zaten manisanın eğitim açısından en iyi okullarından biriydi ancak son duyduklarıma göre bu başarısını her sene kaybetmekteymiş...
http://sealforum.awardspace.com/index.php
1999* dan beri gitmediğim eski okulum..
hocalarını,spor salonunu ve o kampüs havasındaki bahçesini çok özlediğim eski okulum.*
sakine'dir o ama nufus muduru yanlis yazmistir. siveden dolayi. diye dusunmeme sebep olan okul ve kisi ismi.
7 senemin geçtiği, türkiyedeki sayılı okullardan biri(biriydi veya). bir kaç iyi öğretmen dışında sıra dışı değildi öğretmen kadrosu. başarısıysa, (benzerlerinde olduğu gibi) öğrencilerinin sınav sonucu okula girmesiyle alaklıydı. herşeye rağmen, yaşanası bir şehir olan salihlide okunası bir okul olacak benim için seal hep.
mezun olduğum okul diye söylemiyorum, salihli'nin en iyi okuludur. bazı müdür yardımcıları çok sağlam öğrenci döver. öğrencilerine genetik olarak kodlanmış mıdır nedir %75'i iyi basketbol oynar, %25'i ise çok iyi oynar. hey gidi günler de yazayım tam olsun...
dönemimizde halilço, raydın, zekeryus, paşa, recep çelebi gibi girdikleri derste öğrencileri yarım yarım yaran hocalarının dışında murat hoca, zafer hoca gibi çok kral hocalara da sahip olan, çok sağlam arkadaşlıklar kurduğum, basket takımıyla çok güzel günler geçirdiğim, üniversitede bile kendini özleten, 4 yılımı verdiğim okulum, mabedim.
matematikçi nail hocanın ''senin anana bi küfür ederim, benim anam öyle değil diye bir hafta ağlarsın'' dediği, 7 yılımı geçirdiğim eğitim yuvası.