bugün

Yakında trt1'de başlayacak olan bir yarışma programı.
an itibariyle trt 1 de yayınlanan yarışma tarzı program.
izlerken kahkaha attırıyor, kızlar eşeği kaybettiler ahahahahha.

yemin ederim ağlanacak halimize gülüyoruz ya; bu kadar yapmacık, bu kadar aptalca program ancak bizimkilerin aklına gelirdi.
annenin yemek pişirdiği yer... baba ocağı apayrı bi dünya...
SEVGiLiYi KUCAĞA ALINCA UNUTULACAK OCAKTIR.
Bugün 5 dakika izlediğim kaynanaların gelinlere bağırdığı, dış sesin de gazı verip arka çıktığı saçma sapan bir yarışma. oldukça da yapmacik. Köy havası, odun kırma kümes falan izlemek keyif ama bu program tam olarak ne mesaj içeriyor?
Tereyağının tereden yapıldığını zanneden kızların varlığını gördüğüm ve şaşırdığım yarışmadır.
köylerimizi öcü gibi veya ayrı bir dünya olarak gösteren program. yapanlar bilinçaltındaki aşağılama duygusunu bu programda ortaya çıkarmışlar yazık...
ahıra giren kızların kustuğu program.
Ahırdan kaçılır mı ya al kokusunu parfum yap o kadar guzeldir cidden.
yatak toplamaktan, nevresim düzeltmekten, ete dokunmaktan aciz kızlarımızın şımarık hareketler sergilediği yarışmadır. biraz götünüzü kaldırın da bir şeyler öğrenin. az önce programı ilk defa izledim, oda temizliği, düzeni ve yataklar kontrol edilirken annelerden birinin söylediği söz çok anlamlıydı sözlük. (bkz: evini temiz tut misafir gelir, bedenini temiz tut ölüm gelir)
Trt 1 de yayınlanmakta olan yarışma programı,modern şehir yaşamlarını sürdürmekte olan dört genç kızı Sakarya nın Serdivan ilçesinde kurulmuş olan çiftlikte ağırlıyor.Onlara kah inek traşlatıyor,kah kuzu doğurtuyor,kah ahır temizletiyor,kah yufka açtırıyor.Her biri kendi alanında uzman sayılan üç anne ise kızlara mutfak,ev ve çiftlikte iş becerilerine göre oy verip,haftanın galibini belirliyerek dört altın bilezik ödül veriyor.hayatı boyunca elini sıcak sudan soğuk suya sokmamış kızlarımıZın,eşekle yük taşıma çabaları önceleri doğal ve sevimli gelebiliyor fakat reyting canavarı, bu yarışmayı da etkisi altına alarak büyüyü bozmuş durumda.izleyiciyi çekmek adına dökülen göz yaşlarının sahteliğini, organik köy ortamı dahi kapatamıyor.
özel ve iş hayatındaki başarılarıyla takdir ettiğim,çiftlikte yer alan anne ümmiye koçak ise fiziği,sesi ve tavırlarıyla Recep ivediğin babaannesi tiplemesini andırıyor.görsel Programa gelen her kıza hitaben "yavrum,evladım,kurban olurum sana"şeklinde dövünmesi,ağlaması ve gözünden bir damla gözyaşı gelmemesi evlere şenlik görüntüler veriyor.Kızlar ise her fırsatta "canım anamm"diye ümmiye koçağa sarılıyorlar.gerçek yaşamlarında acaba kaç kere "canım annem" diye onları doğuran analarına bu denli istekli sarılmış ve anne kız saadeti yaşamışlardır bilinmez tabi.Yarışmacılar zaman zaman ağlamak için o kadar çok kendilerini zorluyorlar ki diğer yarışmacıların"gerçekten ağlıyor mu,yoksa numara mı yapıyor"şeklinde meraklı bakışlarına maruz kalabiliyorlar.
Fakat şu bir gerçek ki KıZların dört bilezik için hayatlarının rolünü oynadığını gören iZleyici bu tarz benim de yarışmacıların yüz bin lira büyük ödül için birbirlerinin saçını,basını yolup,havaya fırlatmalarını artık normal karşılayacaktır...
Kızları guzel olan yarışma
Edit:uzun boylu kız hariç.
Bu ne sikimsonik bir program yarabbım. Şu anda trt1 de yayınlanmakta bir ineğin doğum yapması anlatılıyor.
Edit: çok özür dilerim çok anlamlı çok duygusal bir programmış kızlar salya sümük ağlıyor kendi annelik duygularını hissetmişler..
bir boktan anlamayan kızları toplayıp köy hayatı yaşatıyolar.

ama bu kızlar gerçekten bir bok bilmiyor.

serdivan da çekiyolar bir de, bi gün ziyaret edicem.
analarımızın kullandığı yemek yapılan ocağın espirili adıdır.
çok eğlenceli bir program.

kızları bayağı zorluyorlar.

bi bölümde elleriyle ahır temizlemişlerdi birinin yüzüğü hep bok olmuştu.

bi kez de penyeden çanta yapmışlardı bende annemle yaptım dandik olmuştu ama .
bunun konuyla alakası yok tabi neyse olsun.*
trt 1'de yayınlanan rezil program.

böyle saçma salak programlarının devlet kanalında ne işi var biraz ciddiyet...

(bkz: akp nin yarattığı ahlak erezyonu)
kestane yemenin imtiyaz oldugu program. hatta ana&baba ariyor bazen veya birebir geliyorlar aglasiyorlar falan yarisma sartlari da zor. tam survivor havasi.
Milli manevi bir gençlik orada podyuma çıkarılmaktadır. ben demiyorum, onlar yapıyor.
Dehşet bir çiftlikte çekilir. Ümmiye anne hariç diğer jüri anneler yenilenmiştir.
Anne-kız ilişkileri aşırı şekilde yapmacık program.
Bir de kızlari çalıştıralim diye değişik değişik işler çıkarıyorlar. Geçen gün koyunlari yikamislardi mesela. Bu sekilde koyun yıkanildigini da ilk kez duydum yani.
(bkz: derdinizi sikeyim)

Ne mal bir ülkemz var ulan.
çiftlerin yarıştığı bir program. kızlara köy yaşamını öğretmeye çalışıyorlar. 10-15 dk izledikten sonra hemen değiştirmek zorunda kaldım.
an itibariyle bünyesinde bebek-fok balığı gibi konuşan eşek kadar sorunlu bir kızı barındıran programcık.
samimi, abartısız ve güzel bir tv programı.
öğretmen tipli teyzenin el işleri öğrettiği program . görünce korkuyorum ! ! !

(bkz: ana ocağındaki meltem anne)