bugün

yanında arkadaşınız olmadan kesinlikle oynamamanız gereken oyundur. Lakin arkadaş topluluğu ile birlikte oynanırsa çok eğlenceli olabiliyor.
gerçekten geceleri çığlık attırıcak kadar korkutur.
merak ettiğim ve şu anda indirdiğim oyun umarım güzeldir. bu arada sanırım kendi kendime suç duyurusunda bulundum.
(bkz: slender the arrival)
Tam mazoşistlerin oynaması gereken oyun olduğu kanaatine vardığım,ilk başlarda dead space,fear vs. gibi oyunları bitirmiş ve sadece bazı yerlerinde gerilmiş ben bu oyuna "oyundan korkulurmu ya" diyerek başladım.
Peki sonuç ne,evet korkulur hemde nasıl korkulur.Her şeyden önce diğer oyunlarda elinizde ki silaha güvenip ilerliyorsunuz canavar çıktığı zaman öldürüveriyorsunuz. Bu oyunda ise elinide silah yok,canavar mı diyim ucube mi diyim bilemedim o geldiği zaman tabanları yağlamaktan başka çareniz yok.Daniel ise karanlıkta çok kaldığında korkan,bazende korkudan kafayı yemek üzere olan bi karakter.Kasvetli bir kale içerisindesiniz, bulunabilecek en güzel ortamlardan biri diyebilirim.

Gel gelelim oyunu 1 haftadır hiç oynamadım sebebi ise ; kalenin odalarında yana yakıla gaz lambası arıyorum Daniel karanlıktan kafayı yemek üzere.Ama karanlık olduğundan önümü fazla göremiyorum,neyse bir odaya girdim bakındım etrafa bulamadım.Sonra odadan çıkayım derken canavarın üstüne doğru gidiyormuşum haberim yokmuş son anda fark ettim.
Gecenin 2'sin de bağırarak ana avrat küfür eden ben bunu bir daha tekrarlamamak üzere dersimi almış bulunmaktayım.
bitirdigimden beri bunun etkisini verebilecek baska oyun bulamadim. ama fan yapimi versiyonlari da varmis yine de cok kisa.
sayesinde en çok küfür yediğim oyun olması muhtemeldir. evet küfür ettiğim değil, küfür yediğim. yaklaşık 1 sene önce altıma sıça sıça bitirdim bu oyunu. öyle pek bilindik bir oyun değil zaten, bir fear, bir silent hill, vs vs kadar tanınmıyor, zaten entry sayılarına bakarak da anlaşılabilir. bende fırsat bu fırsat önüme gelene öneriyorum bu oyunu "abi bi oyun var, fear yanında bebek giydirme oyunu kalır şöyle korkunç böyle korkunç" diyerek kurbanlarıma bu oyunu yükletiyorum. birkaç gün sonra bana ulaşabileceği en kısa yoldan ( face, twitter, skype, yüz yüze vs.) başlıyor saydırmaya, bana da gelsin sevap pointler. bu arada otomatikten başlığı da uplamış bulunmaktayım. önerin oynayın oynattırın efendim.
Kesinlikle, bakin ilk defa bu kadar emin konusuyorum, kesinlikle tek başina oynanmamasi gereken bir oyundur. Insani ruh hastasi yapabilir. 3 gün yere basmaya korktum. Hele o hapishane bölümü var ya...
gecen yaz oynayıp bitirdigim oyun.
hikayesi cok dandik ama benim gibi hikayeye degil de heyecana bakiyorsaniz tavsiye ederim.
kimisine silah olmamasi sacma geliyor. elinizde bir gaz lambasi var (yagi bitibce bi halta yaramiyor yag bulmaniz lazim) zombilerle dolu bir kalede bulmacalari cozerek ve zombilerden kacarak saklanarak sonuca ulasmaya calisiyosunuz.
ilk oynadigimda adamin kendi cikarttigi nefes seslerinden bile korkup oturdugum yerde cigliklar atiyordum.
isik acik oynadim hatta skypedan arkadasimla konusurken beraber oynadik ona ragmen deli gibi korktum. bitirdik cok sukur kalp krizi gecirmeden. ama simdi tekrar acip oynadigimda hic korkmadigimi fark ettim.

hele bir su canavarindan kactiginiz bölüm vardir ki oyunu oynayanlarin ilk aklina gelen bolumdur. oyunun en korkunc bolumlerinden biridir.
bir de sonlara dogru bi yerde kapidan gectiginiz gibi 3 tane zombie direk ustunuze yurur öldürür sizi ama orasi zaten öyle olmak zorunda sonra baska bi yerden devam edersiniz.
düşük bütçe ve yapıldığı yıla rağmen, gecenin şu saati altıma Sıça sıça korkarak oynamama neden olan oyun. ikide bir arkama bakıp duruyorum, galiba paranoyak oldum.

Kapının yanına yaslanmış olan süpürgeden koridorun öteki tarafına kadar kaçıp 3 dakika boyunca saklandığımı bilirim. Aynı yerden geçerken süpürge oldugunu görünce “- aslında sevin diye kaçmıştım“ diyerek kendimi tatmin ettim.
basit grafikli, güzel öykülü, alta sıçırtıcı oyun. dadı hâlâ damağımda.
Penumbra'nın yapımcılarından en az Penumbra kadar harika bir oyundur. Oynamak için ortalamanın altında bir bilgisayar yeterlidir. Acayip korkutur, çığlık attırır.
iyi hoş oyun ancak bulmacalarını çözemediğim oyun.
daha oynamaya başlamadan korkacağımızı bildiğimizden iki kişi ekranın başına geçip 15 dakika falan oynadıktan sonra kapatıp bir daha açmaya yeltenmediğimiz oyundur.
en son askerdeyken çarşı izninde nosferatu oynadığımda bu kadar gerildiğimi hatırlıyorum. Hem de ne gerilme! yarım saat/1 saatlik oyunun ardından gözlerim karardı birden kulaklığı filan çıkardım. asker asker kafamdan çıkmadı kaç gün. ama amnesia bambaşka bişeymiş amk. açık söylüyorum bir kaç kez yeltendiysem de gece karanlık odada, kapılar kapalı, kulaklık takılı oynamaya götüm yemedi. gündüz oynayabildim oyunu swh. bir de sennheiser ses yalıtımı yüksek kulaklık almışım ki oyunlar için.. onu bile takmadım, hoparlörden oynadım kimi zaman.
2 gün açık ışıkla yatırmışsa şaşırtmayacak oyundur. *
grafik yönünden kalitesiz sikindirik oyun.
uzun zamandır oynamak istediğim ve birazdan yüklemenin tamamlanıp oynayacak olacağım oyun.

edit: 10 dakika dolmadan kalpten gitme ihtimalime karşılık oyunu kapadım.
Hafızasını anormal yollarla kazanmaya çalışan bir manyağı yönlendiriyoruz. Oynaması harbi göt ister hele o su canavarı yok mudur ? sudan geçmem gerektiğinde beni yakalayacak diye kafamdan kaynar sular aka aka depar atma niyetindeyim. Yağsızlık koyuyor bu arada çakmaklar yalan olum. Outlast'ta pil ararız bunda yağ ama zor bulunur yağlarda be abi. Oyunuda henüz bitiremedim alexander diye biri varmış onun peşindeyim ben neyin peşindeymiş bu ihtiyar anlamaya çalışıyoruz. Okuduğum notlara görede öldürmemiz gerekiyormuş onu. dur bakalım final nasıl olacak ? Zindanlı yerdeyim o suratı kaymış yaratıkların sesleri falan geriliyoruz işte.
Korku oyunu değildir. Arkadaşlar siz outlast oynadınız mı? *
(bkz: outlast/#28068534)
bir türlü oynamaya fırsat bulamadığım korku oyunu. Survival horror manyağıyım ve muhtemelen seveceğim.
Dogru bir outlast kadar korkunc degildir. Bulmacali guzel bir oyundur. Bir cirpida bitirmistim. Hikaye takip edilirse cok daha lezzetlidir. Afiyet olsun
24 saatliğine ücretsiz dağıtılan korku oyunu. Atın kütüphaneye oynarsınız bi' ara. Hadi hadi sonra teşekkür edersiniz.

http://store.steampowered.com/app/57300/
Eğer halihazırda başınız ağrıyor ve mideniz pek iyi durumda değilse oynamasanız daha iyi olur oyunu. Hayır arkadaşım adamın başı döndüğünden ekran da dönüyor, az sakin ol diyorum bizim gerzeğe ama yok, bu arada benim midemdeki hareketlilik de ekranda olanları aratmamaya başladı, kapattım gitti. Sonra da bu ruh halindem kurtulmak için yatak döşek yattım, daha da açamıyorum oyunu. Adını duyunca dahi başım dönmeye başlıyor.

Siz hiç bir kibrit bulmak için yalvardınız mı?
bilgisayar oyunları kategorileri arasında bariz en sevdiğim oyun horror , normal hayatta korkak bir insanım cindir peridir hayalettir ama bilgisayarda korkmam mermiyi koyar geçerim derken bu oyun beni bitirmiş durumda çünkü shooter kısmı yok lan oyunda * , korkmaktan zevk alan ben , bu başta çok sevdiğim oyunu bırakmak zorunda kaldım ama öyle sessiz sedasız gitmicem , diceklerim var ;

Daniel senin amk , en korkunç koridorlarda senin akıl sağlığını mı koruyayım kendiminkini mi , hemen kaybediyo aklını ekran bulanıyo önümü göremiyom amk,

o beyazımsı ruh mudur , zombi midir nedir onunda amk , hayatımda bilgisayarın başından kalkıp aaaaaaaa diye kaçmamıştım maşallah onu da yaptım , en pis yerlerden çıkıyo şerefsiz , bir keresinde yine gaz yağı arıyorum şatoda bir yerlerde , girdim bi odaya , mnsky baktım geliyo bizimkinin yüreği atmaya başladı , dolap buldum girdim dolaba , bilgisayarın başında altıma sıçmaya hazır beklerken bu dolabın kapağını bi açtı amk , bağırmadım bile , hani 2 saniyelik kalp krizi geçirirsiniz çok korktuğunuz bi anda , zaten bu kapağı açınca ne ben ne de danielda hacet kalmamıştı korkudan , çıktım açık havada sigara içmeye gittim mk dışarı

o suyun içindeki canavar seninde amk , o vanayı çevircem diye mausu parçalıyodum az daha ,

oynayın oynattırın , gece oynamaya yiyosa gece oynayın , kulaklıkla oynayın zira oyundaki sesler çok gerçekçi , lanet olsun böyle oyuna.
güncel Önemli Başlıklar