bugün

ne işe yaradığı nasıl bişey olduğu sözlük ahalisi tarafından merak edilendir.
atılıyordur heralde.
an itibariyle medya kralında kendi söylemiştir. amatist yumurtluyormuş efenim. ama fekat onları da toprağa koymak lazımmış zaman zaman. zira kötü enerjisini toprağa boşaltması lazımmış taşın.
kafa yaran cinsten değil ki biz bilemiyoruz tanıyamıyoruz böyle bi taşı ve şunu haykırmak istiyorum bu taşı takanlara, kullananlara: bu çocuklar hayatında hiç amatist taşı görmedi ki.
kuvars mineralinin icine demir gibi elementlerin karisimiyla olusan kristal yapidaki tastir.
ilk duyduğumda kriptonit ile karıştırdığım taştır. şahsi fikrim önemli olanın 2 ayaklı taşlarla ilgilenmek olduğudur.
(bkz: amca google ne tarafta)
menekşe ya da mor renkli olan kuvars kristali. göz hastalıklarına, alerjiye, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir. negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.
(bkz: amethys)
sırf mor olduğu için saldırdığım doğal taştır kendisi. lakin sonra öğrendim ki oğlak burcunun uğurlu taşlarından biriymiş. kolye yaptım gezdiriyorum.
ametist taşı Onun rengi aslında tüm taşlar bu taş iğfal karşı kullanıcıyı korumak için söz konusu olsa da, baştan çıkarıcı olduğu gibi eşsizdir. ametist mor savurganlık olduğunu. Binlerce yıl için, kuvars ailesinin en çarpıcı temsilcisi dini ve laik hem prensler tarafından imrenilen bir mücevher olmuştur. Musa Yahudilerin Yüksek Priest resmi elbiseler Tanrı'nın Ruhu bir sembolü olarak tarif ve Rus imparatoriçesi Catherine Büyük için bakmak Urallar içine madencilerin binlerce gönderdi. Sanılanın ise, ametist sarhoşluk karşı koruma sağlar - Yunanca kelime 'Amethystos' ortalama çeviri 'sarhoş değil'. Şubat ayı için daha uygun taş, orada özellikle bu nedenle pek diledi olabilir, karnaval kutlamaları şekilde devam bol olması.http://otantiktas.com/ametist-tas-kolye.html
Parfüm şişemin doğal taşı. Parfümde iÇinde beklediği iÇin enerjisi harikadır. Ayrıca pandül/sarkac yapımında kullanılır enerjisi deniz suyuyla ya da topraga gömersk temizlenir aksi halde taş matlaşır parlaklığını yitirir. Doğru cevapları veremez gece cıkarıp baş ucuna konulmalıdır.
Parfümlerde kullanılan bir taş. Kokusu hoş.
Migrende etkili bir taş imiş.
Bir zamanlar enerjisine inanarak üzerimde taşırdım. Bir işe yarıyor mu anlamak pek mümkün değil bence. Görsel olarak hoş duruyor sadece.
Ametist eski Yunancada sarhoş etmek anlamına gelen bir kelimeden gelmektedir. Mor veya eflatun renge sahip bir kuvars çeşididir ve genel olarak mücevherlerde kullanılır. Kuvarsın en saf hali olan bir kayaç kristalidir. SiO2 ile sembolize edilir.
zümrüt (yeşil) safir (mavi) yakut (kırmızı) taşlar grubundayken; ametist yarı değerli taşlar grubundadır.
mor seven hanımların gözdelerindendir.