1. 1.
  Ambiyans anlamına gelen kelime.
  ... hendrix
 2. 2.
  70lerde brian eno tarfından ortaya atılmış en ruh dinlendiren müzik kanımca.
  4 ... ortamci
 3. 3.
  chill out'tan farklı olarak elektronik ritimler kullanılır. tüm elektronik müzik türleri arasında dans yerine dinlendirici özellik taşımasıyla dikkati çeker.

  (bkz: amethystium)
  (bkz: vangelis)
  3 ... ayyash07
 4. 4.
  arkadaş ortamlarında toplanıldığında, ortamda içki olsun, muhabet olsun, muzik olsun ama rahatsız etmesin, sadece arka planda olsun diyen bünyeler için eşsiz bir muzik türü. öyle bir özelliği vardırki, hem muhabbeti artırır, hem kafayı çarpı iki güzelleştirir, hem de ruhu güzelleştirir. ayrıca yanlız kalındığında derin düşüncelere dalmak için birebirdir. belli bir süre geçtikten sonra muzik çaldığını bile unutur insan.
  4 -1 ... cmbkts
 5. 5.
  tribal ve minimal müzik ile ortak özellikleri olan müzik tarzı. tribal ve minimalde atmosferik yapı da önemli olduğu için hepsi birbirine benzer. genelde ambient ın ritmi düşüktür. armoni veya melodiye yüklenmek yerine dış ve doğal seslere öncelik tanılır.
  2 ... hendrix
 6. 6.
  Yaratıcılarından olan Brian Eno'nun gelişimine ışık tuttuğu Ambient; FSOL (Future Sound of London), The Orb, Biosphere ve Woob gibi yeni akımlarla günümüzdeki düşündürücü, derin ve de farklılığı her zaman ön planda hissettiren şeklini almıştır. Diğer bütün elektronik müzik dallarından farklı olarak Ambient müzik; davul vuruşları ve ritm içermeyen daha ziyade doğa sampleları, melodiye ve ambiyansa ağırlık veren bir müzik tarzıdır. Brian Eno'nun 1979 yılında (bkz: Music for Airports) adı altında yaptığı albüm bu tarzın gelmiş geçmiş en iyi ambient albümü olarak gösterilir. Ambient dünyasına gönül vermiş herkese ilham kaynağı olmuştur ve olmayada devam ediyor. Ayrıca, yukarıda yazılmış sanatçıların ambient müzikle bi alakası olmadığı gibi bunlar trance, new-age tarzının insanlarıdır.
  2 ... grasshopper
 7. 7.
  aslında dünya ötesi bir şey. önyargıları yıkmakta fayda var.

  http://youtu.be/JNmFlRd7EFw
  http://youtu.be/5DUCKGyojpE
  http://youtu.be/cyfpt4LpNAA
  2 ... crzytarantla
 8. 8.
  düşük bile sayılamayacak, temposuz, nadiren ritim barındıran elektronik müzik türü. öyle ki ondan başka bir ses veya ortamda dikkat dağıtacak ışık, hareket vs. varsa müzik dinlediğini bile anlayamayabiliyor insan. ağır hareket eden ve iç içe geçmiş atmosferik, doğa seslerinden elde edilen gelişmiş syntler kullanılır, bazen bölük pörçük insan sesleri. genel hatlarıyla space ambient ve dark ambient olarak ikiye ayrılır, anlaşılacağı üzere biri daha 'barışçıl' sesler içerirken diğeri karamsar bi havada devam eder. bi örnek için;

  max corbacho - suntribe

  https://video.uludagsozluk.com/v/ambient-70512/

  3 -1 ... topraksizkoylu
 9. 9.
  Farkliligi hic yklaladigini gormedigim ama dinlerken ici bir hos eden muzik turu.
  1 ... cynthia witthoft
 10. 10.
  ders çalışırken dinlenmesi gereken müzik türü. trip hop ve ambient karışık bir playlist verimi arttırabiliyor.
  1 ... judas gokhan