bugün

entry'ler (131)

dalek

dunyanin en sempatik hip-hop sanatcisidir. gercek adi da will dir. * *

carnage

human beatboxing temsilcilerinden yetenekli abimiz.

jesu

lifeline ve pale sketches adli urunleri de piyasada. soylemeye gerek bile yok, gene mukemmel. justin broadrick cok calisti anlasilan 2007'de.

one flew over the cuckoo s nest

su aralar orijinalini okumakta oldugum ve fena saran Ken Kesey eseridir. Ken Kesey bu kitabi yazarken lsd kullandigini aciklamistir. herhalde timothy leary ile de iyi arkadas olmasina sasirmamak gerek. kitabi da filmi de son derece basarilidir.*

dalek

a sinin uzerinde iki nokta olan, new jersey li hip-hop ikilisidir. yaptiklari muzikle hip-hop a tapmama neden olmuslardir. cunku muzigin alt yapisinda ambient-noise-experimental soundlar vardir ve kesinlikle hip-hop vokallerle mukemmel kombine edilmistir. bu yuzden hayran kitlesi de genelde deneysel muzik dinleyicileri olmustur. ornegin, dalek 2008 kuzey amerika turuna Russian circles adindaki post-rock grubuyla cikacaktir. evet bu seker tombik abileri dunya gozuyle gormeyi nasip eyle yarabbim diyerek diskografiye geciyorum.

1998 - negro necro nekros
2002 - from the filthy tongue of gods and griots
2004 - absence
2007 - abandoned language

superbad

oldukca komik bir amerikan yapimi genclik filmidir. sahsen kendim amerikada lise hayatini yasamis oldugum icin ekstra komik buldugum ve cok iyi anladigim filmdir. orijinal esprileri vardir. evet, mclovin karakteri cok populer olmustur.

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

yurt disina gidiliyorsa sayet cok zorluk cekeceginiz kesindir. kisiliginize gore degisir ister 1 hafta ister aylarca olsun yalniz kalacaginiz anlar olacaktir.
okulunuzda diger international ogrenciler varsa, ki vardir, onlarla arkadaslik kurmak cok ilginc olabilir.
nazik bir insan olun.
okulda is bulup calisin. hem guzel para yaparsiniz hem de okulda cevreniz olur.
insanlardan beklentiniz olmasin.

portland trail blazers

gun itibariyle 12 mac ardarda kazanmistir ve nba tarihine de gecmistir. portland halkindan da destek buyuktur, biletleri gunler once tukenmeye baslamistir, hatta stad onunde karaborsaya cikmistir. biz de kerizdik zaten 10 dolarlik en dandik yere 50 dolar vericez.

portland

oregon eyaletinin cok guzel bir sehridir. bir kere cok temiz ve duzenlidir. new york, chicago, san francisco vb. gibi buyuk degildir fakat kucuk ve sikici bir yer hic degildir. ogrenci icin idealdir. yapacak sey coktur ve yasamak daha kolaydir burda.downtowni cok sirindir. ayrica en guzel ozelliklerinden biri de seattle a cok yakin olmasidir. *

green day en iyi punk grubu mu sorunsali

zilyon tane punk kategorisi varken nasil boyle bir secim yapilabiliyor.tamamen yanlis.onun bunu ya da cogunlugun sectigi veya sevdigi sey en iyi olamaz yani. muzikte en iyi diye bir kavram olmamali.

edit: ayrica punk hareketinin "medya makinesine" karsi oldugunu da goz onunde bulundurursak, green day ve en iyi punk toplulugu birbirinden cok farkli demecler.

yaran telaffuz hatalari

tucker isimli kopege bizim ufakligin fucker demesi.

prep

amerikadaki ciks ve tiki anlamina gelen kelimedir. hollister, american eagle, abercrombie ve aero gibi markalar da prep markalari olarak gecer. **

get up

(bkz: the get up kids)

toplum icinde osuran insan

amerikalinin cok sik yaptigi bir seydir toplum icinde osurmak. gegirir de ayni zaman da bu. cok gaz bir toplum oyle boyle degil.

drum n bass

goldiedir drum n bass in mainstream isimlerinden biri.

yabancilarla yapilan enteresan muhabbetler

natasha isimli amerikan ve sevgilisiyle gecen muhabbet

ben: isnt natasha a russian name?
sev: yes.she is a russian spy.
nat: yeah we are natasha & boris, russian spies.
ben: hmm.i see.you guys are really good at being spies, you tell it everyone.
sev: we will kill you for sure.
ben: tissssss

yaran facebook grupları

"beni cirkin ciktigim fotolarda tag etmeyin abi"

kızlara atılan laflar

dalgali sacli ablama atilan laf sudur : "hey papaz, cok guzelsin."

louise cyphre

guzel bir screamo grubudur. La Quiete spliti vardir.

louis cyphre

(bkz: louise cyphre)