kendi ürünlerine 50 tl üzeri kargo bedava seçeneği koymasına rağmen üçüncü parti firmalara 1 liralık ürüne bile ekspress kargo seçeneği ücretsiz açan firmanın internet ağı. bu arada ekspress kargo 7,90tl.

prima bebek bezleri piyasaya göre çok uygun. hepsili sitede 174tl olan bez amazonun kendi sattığı ürünlerde 157tl. içerideki diğer firmalarda 129tl beze abanın. *
piyasaya göre ucuz gibi, inşallah öyle devam ederler.
Reklamdan parayı kırdın sanırım. Yabancı sermayeli şerefsiz bir sitedir elinizden geldiğince uğramayın
Patronu olan keltoşun soyunda kesin izmirlilik var sadece izmirli patronlar bu kadar merhametsiz olabilir.
ne diyelim hayırlı olsun.

https://www.amazon.com.tr/

https://www.haberturk.com...en-acildi-2147578-ekonomi#
hayırlı olsun. yakın zaman da eticareti egale edecekeler.
ölmekten olan sanal alışveriş alanını heyecanlandırmıştır.
içinde bir alışveriş sitesi göre pek fazla ürün yok ama yeni açılmış ne bekliyoruz. Fiyatlar iyi.
amazonun başarısını çalıştığı kargo şirketinin saha elemanları belirleyecektir, çünkü sistem yazılım olarak ne kadar başarılı olursa olsun, mal elinize geöene kadar sadece kullanıcıya bir anlam ifade etmez.
Biraz bakımdım içerik henüz çok az gibi geldi bir kaç ürün aradım bulamadım. Tabi ilk gün için bunlar normal şeyler.

Bu arada samsung j7prime telefon abu güne özel 990 tl normali 14490 tl.
bugün itibariyle türkiye piyasasına giren, glabol sectörün liderlerinden olan e-ticaret sitesidir.

diğer türk sitelerin kullanıcı maduriyetlerini giderme açısından kendine gelmesine vesile olacağını düşündüğüm sitedir.

e-ticarette müşteri memnuniyeti nasıl olur diğer firmalara örnek olmasını umuyorum.
aman aman bi farklılık yok.
Açılışa özel ufak da olsa bir ucuzluk var gibi ama ürün sayısı gözüme az geldi.
Normalde 35 lira olan kitabı 40 liraya satıp bak bir de 9 lira indirim yaptık diyen site.
Fiyatı, ürün çeşitliliğini falan filan hepsini geçelim, eğer yurtdışında sundukları müşteri hizmetlerini bizim ülkede sunarlarsa alışveriş sitelerinin külliyatını bitirecek olan kaliteli e-ticaret sitesidir.

Sadece yaşadığım pek çok olaydan bir tanesini örnek vereyim ki ne demek istediğim net anlaşılsın. Zamanında bunlardan 35 DVD'lik bir tüm sezonlar dizi seti almıştım. Ürün standart taşımayla alındı ve belirtilen süre olan max. 15 iş günü içinde elime ulaştı. Hiç açılmadan 2 gün beklemek zorunda kaldı. Sonra açıldı aha bir de ne göreyim 32. DVD yok. Bildiğin sette eksik var. Hemen mesaj yazdım bunlara dedim 1 DVD eksik, sadece bana bu DVD'yi gönderebilir misiniz?

Cevabı özetleyeyim. Öncellikle yaşanan mağduriyet için özür dilediler. Sonra elimdeki seti çöpe (yanlış okumuyorsunuz!) atmamı söyledir, hızlı kargoyla aynı seti tekrar gönderdiler ve 3. gün set elime ulaştı. Ayrıca yetmedi üstüne birde başka alışverişte kullanmak için indirim verdiler. Hesap yaptım adamlar benle yaptıkları ticaretten hiç etmedilerse 50 Dolar üzeri zarar ettiler.

Başka neler var neler. Bu sadece biri. Yani şimdi soruyorum Türkiye içinde herhangi bir firmadan yaptığınız alışverişte böyle bir muamele göreniniz var mı?

Hepsiburadadan zamanında taşınabilir hardisk aldım. 3. gün oldu hala kargolanmadı. Neyse 4. gün mesaj yazdım bunlara. Özür dileriz tedarikçinin elinde yokmuş dediler. Bu arada satış ilanı yayında hala. Dedim madem öyle tamam, o zaman satış ilanını sonlandırın... Herhangi bir cevap vermedikleri gibi ilan hala yayındaydı. Benzer durumda Amazon ingiltere ilanı daha bana cevabı vermeden önce durdurdu.

Yani geçiniz... iyi ki geldiler. Umarım bizim memlekette türkleşmezlerde hep ecnebi kalırlar.
BEBEK BEZlerinde yaklaşık 50-60 liralık ucuzluk var. keza bebek arabaları koltukları vs vs 300-400 tl farkediyor.

pazara girişi zayıf oldu çünkü ürün yelpazesi kısıtlı şu anda.

umarım piyasayı kırarda azda olsa bazı şeylerde ucuzlama olur.
görsel

Umarım hayırlı olur. Hoş gelmişler.
Urun zamanla gelir. O hicbir sey. Eger daha once de denildigi gibi musteri hizmetlerini diger amazonlar seviyesinde tutarsa kimse n11mis, hepsiburadaymis ugramaz bir daha. Sahsen ben 10 lira 20 lira neyse daha fazla verir hic olmazsa aksi durumda zarar gormeyecegime emin oldugum yerden alisveris yaparim. Umarim ayni musteri iletisimi olur, ve umarim turkler bundan yararlanmaya kalkmazlar.
Rte nin Amerika'ya yaptığı yaptırımların bir yenisidir.
gönlümün efendisinin gelmesidir.

cümle e-ticaret portalını piyasadan silebilecek bir girişimdir ayrıca. hele bir kendi markaları gelsin, içerik zenginleşsin hoppaaa... *
görsel
hepsiburada'nın, gittigidiyor'un, n11'in papucunu dama atacak alışveriş devinin ülkede yatırım yapması olayı.

hadi bakalım nolcek hep beraber görecez.
an itibari ile satışlarına başlamış şirkettir. öyle çok büyük indirimler yoktur şu an için ısınma yapıyorlar sanırım.
öyle anlı şanlı bir şey yok, bi heves girdik baktık piyasa fiyatları farklı bir şey yok.
(bkz: trendyol com) tek geçerim bu konuda indirimin babasını yapıyor. 69 liraya Derimod ayakkabı 150 liraya inci bot miiss.
Amazon için gerçekten büyük bir sınav olacaktır. Şahsen amazonda hisselerim varsa hepsini satardım. Çünkü bugün amazonun bitişinin başlangıcı olacak.yada tüm piyasayı silip tek hakimi olacak. Gerçekten büyük bir sınav verecek.

Bu adamlar müşteri memnuniyetine canından çok önem veriyor. Buradan bir ürün aldığında eğer bozuk olduğunu dile getirdiğin an hemen yenisini yolluyorlar. sendeki ürünü de geri yollanmasını talep etmiyorlar, çöpe atın o zaman diyorlar.

E şimdi sen böyle iyi niyetli olursan seni burada ne yaparlar ? Senin burada amına koyarlar amazon. Yani millet sırf oha gerçekten mi diye merak edip, ürünlerinin bozuk olduğunu dile getirecek ve sen yollayacaksın, ve bunu düzenli olarak yapan tipler de olacak hatta bunu ticarete döküp bozuk olmayan ürünü bozuk diyip senin onlara yolladığın ürünü geri sen de satacak. Bunların hepsinin olacağını direk görebiliyorum. Ek olarak hükümetle sıkıntı mı yaşadın, amerikayı protesto mu edecekler, işte o zaman bittin. millet sırf pisliğine senden ürün alacak ve bozuk diyecek. yollamadın mı geri bir şekilde sürekli kötü algılar yaratacaklar üstünde. önlem alman bir şey ifade etmeyecek mutlaka açığını bulacaklar. Burası intikam dolu bir yer en ufak yanlışında iyi niyetini suistimal ederler. ve sen de madem öyle o zaman böyle diyip sıradanlaşırsın.

Hele kargo sorunlarını hiç anlatmıyorum. her şeyi iyi hoş atlattın diyelim imkansız bir şekilde, o gelmeyen ürünün müşteri üzerinde yaşattığı çileyi nasıl atlatacaksın ? Kendi kargo firmanı mı kuracaksın ?

Yani itibarına önem veriyorsan amazon bu yaptığın bir intihardır. Çünkü normal amazon.com müşterilerini de kaybetmek demektir bu. hatta yabancı forumlarda da dile getirip, bu kötü özelliklerini, her yerde pisliğine yayacak insanlar ve sadece bu müşteri memnuniyetiyle hakimiyet kurduğun pazardan koltuğunu bırakmak zorunda kalacaksın.

iyi senaryo olarakta; insanlar senin müşteri hizmetine verdiğin önemden ve buna rağmen kazancından dolayı tüm n11, hepsiburada gibi siteler de ibret alacak ve herkes müşteri memnuniyeti temelli satış yapacak, ülkeye huzur gelecek. alışveriş çılgını olan bu ülkede normal insanlardan daha ucuza satacağın ve güvenilir olduğun için de deli gibi para kazanacaksın.