bugün

ayıptır. hiç bir insan ezilmemelidir.
10-12
2-4
ve 6-8 nöbetine ardarda yolladığım kürtler vardı.

seve seve tutmasalar da sike sike tuttular.
en üst devreleri her türlü angarya işe koşmak sureti ile çiğnediğim askeri gelenektir. sen alt devreyi ezersin ama omzunda rütbe olan biri gelir o da anandan emdiğini burnundan getirir. herkes akıllı olacak.
Hayatta hiçbir başarısı olmayıp tek başarısı askere diğerlerinden 3 ay önce gelmek olan ezik tiplerin yaptığıdır. Bunlardaki havayı generalde bile göremezsiniz o derece
sözlükte mi?
Orospu çocukluğudur.

Polis okulunda bu yüzden bir üst devrenin ağzını eline verdim. Sonra da bıraktım okulu.
Sadece askeri değil polis geleneğidir. Babam emekli amcamın oğlu ise halen polis anlattıkları çevik kuvvette o kadar katı bir devrecilik varmış ki alt devre kalkan taşımak robokop taşımak dahil her şeyi yapar üst devre ise işebile gelmezmiş.
yapılamamış olandır. zamanında gittik askere işte acemiliği geçtik. sonra herkes dağıtıma giderken bizi eğitim çavuşu seçip bir 45 gün daha onbaşı-çavuş eğitimi verdiler. sonra dağıtım iznine gittik falan.

neyse efendim döndük geri alaya dağıtıldık bölüklere. tabi 3 aydır bizi bekleyen bir ve iki üst devreler var. zannedersin ki bölüğe taze onbaşı değilde köle izaura gelmiş amk. 3 ay anamızdan emdiğimizi burnumuzdan getirdiler. gece saat 3 de ancak bölüğe dönüp yatabiliyorduk en alt devre olarak. ulan kolumda nöbetçi çavuş kolluğu ( saat 5 den sonra bölük komutanı yani yüzbaşının vekili sayılıyorsun düşün ) varken saat 3 e kadar bulaşık yıkattı ipneler. her pis iş bizdeydi. neyse o 3 ay yeminler edildi en alt devre olmaktan kurtulalım biz de ezeceğuz diye kenetlendik falan. sonra alt devreler bir geldi hepsi böyle palak palak yanakları olan pikaçu gibi sevimli çocuklar. gel de ez hadi bunları şimdi. sonrasında o edilen yeminler içimizde patladı her gelen alt devre ile beraber çalışmaya devam ettik..
Gelenektir, yapmam diyen adam bile yapar bunu.
10. neslin, 11'e, 11. neslinde 12'ye yapacağı ama aslında olmaması gereken durum.