bugün

Gel hadi, şeriat gelmeden.

Ent.
kırdolar bize malazgirt'in kapısını açarken öşşexlerine binip kaçtılar demiş lol.
(bkz: Ben geldim meyhaneci bu akşam buralıyım)
(bkz: meyhaneci yorgo)
(bkz: endaksi pasam derhal buzlu rakinizi getiriyorum)
(bkz: Açılsın kapılar Şaha Gidelim)
(bkz: kutalmışoğlu süleyman şah)
görsel

bizansa.
görsel
anadolunun kapılarını korurken romen diyojen.
Bildiğim kadarıyla Alpaslanın böyle bir amacı yoktu. Doğu roma aldığı yenilgiden taht mücadelesine girişmeleri gibi nedenlerden dolayı anadolu savunmasız kaldığından türkler gelip yerleşmeye başladı denebilir sanırım..
kardeşim alparslan suriyeye sefer düzenlemeye çıkmışken hatta suriye emiri ile oturuyorken romen diyojenin alparslan üzerine sefere çıktığı haberi gelir alparslan apar topar askerlerini toplar oğlunu ve karısını başkente göndertir ben savaşta ölürsem oğlum melikşah başa geçsin diye de vasiyet buyurur. sonra romen diyojenin ordusuyla anadolu ortalarına kadar geldiği haberini alır ve asker sayısı bakımından kendinden baya fazla olduklarını öğrenir. ayrıca romen diyojene gönderdiği elçilere romen diyojen der ki sizin cend şehri iklim olarak müsaitmiş hayvanlarımızla bir orada kışlatacağız. bunun üzerine elçiler de der ki sizi bilmem ama hayvanlarınız zaten orda kışlayacak. daha sonra alparslan halifeye haber göndertir benim için dua edin düşman sayısı çok fazla diye, halife de onun adına camilerde dua ettirmeye başlar ayrıca savaşı cuma günü açmasını tembihler fetihlerin cuma günü olduğunu allahın onun yanında olacağını telkin eder daha sonra savaş günü geldiğinde işte bildiğiniz olaylar cereyan eder.
açıl susam açıl demiştir.
Nereye koydum amk. Ben bu anahtarı??
"Şimdi siktim belanızı" demiş olduğuna eminim. Allah ile ilgili konuşmamıştır.
çilingir çağıralım.
dinsiz donsuz tayfa giremez demiştir.
bunlar utanmaz arlanmaz modeller hem
hazıra konarlar hemde ihanet ederler.
"Size öyle bir vatan aldım ki ebediyyen sizin kalacaktır " sultan Alparslan.
kalbimin kapılarını açarken üüüüü dedi. ötesiyle ilgilenmiyorum.
Geçim derdi ocağınızdan parasızlık cebinizden ve pahalılık ömrünüzden eksik olmasın.
"1 tam 1 öğrenci"... !
inşallah ilerde buraların çomarı bol olmaz demiş...
Açın gızlar arayı, salıyom gobrayı anüü.
Frank ı falan görse kapıyı kapatırdı yine.
Napiyonuz lan zip zipler.
ooo gelin gelin beyler içeride şenlik var.
iranlı olduğu için, Bismi teala demiştir yüksek ihtimal.

Not: iranlı ama pers değildir. Türktür.