bugün

entry'ler (569)

10 yaşındaki çocuğu istismar eden afgan piçi

askerliğimi kilis, suriye sınırında yaptım. 6 kez çatışmaya girdim. gözlerimin önünde 2 arkadaşım gazi, 1 arkadaşım şehit oldu. olsun du, vatan sağolsun du, hudut namustu.

şimdi hudut kevgire döndü. üzülerek söylüyorum ama; kötü günler geride kaldı, sırada daha kötü günler var.

21 inci yüzyılda hala türkü dinleyen insan

ilke Yıldız'dan Suya Gider Allı Gelin türküsünü dinlememiş insandır.

sokak ortasında kadın döven erkekler

arap kültürü ile asimile olmuş, genlerinde bir miktar kekoluk da bulunan homo erektus kırması diye özetleyebiliriz bu türü.

adam dediğin kadını el üstünde tutar, yüceltir. acizliğini kadının üzerinde güç kullanarak belli etmez.

içince sapıtan kızlar

yarım bardak suya alka seltzer katılıp içirildikten sonra, sakinleşmesi için bir bardak çay/kahve ikram edilip, kokoreççiye götürülmesi gereken kızlardır.

güne bir bilgi bırak

gidecek bir yerin olmadıktan sonra en iyi arabaya binmenin, arayacak kimsen olmadıktan sonra en iyi telefonu kullanmanın bir anlamı yoktur.

tanrı

eğer tanrının varlığını sorguluyorsan bu hayatta; birini "çok" sev. göreceksin ki en kısa zamanda elinden alacaktır. bundan daha büyük bir kanıt mı olur ?

yürürken yere bakan insan

"başım önde bu aralar, suçlu olduğumdan değil. görmeye değer pek bir şey kalmadığından"

survivor 2016

şu an dünya ve gelecek ile alakalı tek ve en büyük merakım; yılmaz morgül'ün sakallarının uzayıp uzamayacağı...

o ses türkiye

adı "o ses türkiye" olan fakat, her 10 şarkıdan 5 adetinin ahmet kaya şarkısı olduğu ve rengini belli eden ılık acun programı.

rakı masasında olmaması gerekenler

Rakı; bu meret öyle bir merettir ki, acıyla içilir, tatlıyla içilir,
neşeyle içilir, ağlayarak içilir,
kavunla içilir, peynirle içilir, ikisi beraber çok güzel içilir,
yemekle içilir, suyla içilir, susuz içilir, sodayla içilir, şalgamla içilir...
Ama, bir tek salakla içilmez..

NAZIM

muhteşem yüzyıl kösem

http://www.uludagsozluk.com/e/17597527/

muhteşem yüzyıldan sonra hülya ablanın da aksiyonlarını bekliyoruz.

sümela manastırı

yaklaşık 18 saat yol giderek maçka'ya ulaşıp, tam heyecanın doruk noktasındayken "1 sene" tadilata alındığını öğrenmek paha biçilemez.

karadeniz

Karadeniz hakkinda soylenenleri abarti sanirdim, suan karadenize dogru seyahat ediyorum ve dakika 1 gol 1. Laz hizmetli fanta istedigimi duyunca. Fanta az kaldi, uzerine kola ekleyeyim de hak gecmesin dedi. En basta saka yapiyor saniyorduk...

sözlük yazarlarının itirafları

meyhaneye gidip, bir büyük rakı açtırıp "oğluma bir flüt alamayacak mıyım uleeen" diyecek yaşa geldim. henüz bir oğlan yapmayı başaramadığım için ibrahim tatlıses'in eksiklik duygusunu can-ı gönülden anlıyorum.

görsel

uzun ilişkinin sırrı

iki kişinin bildiği sır değildir.

rakı vs vodka

bu ikisini mukayese edeceksen içme be kardeşim!

(#17706012)
(#13574050)
(#13353100)
(#21455046)
(#25300034)

prison architect

hakkında bu kadar az entry girilmesine şaşırdığım oyun.

kısaca bahsetmek gerekir ise; oyunda bir hapishane inşa etme ve yönetmekle yükümlüyüz. her ne kadar grafikleri arcade 2d şeklinde olsa da insanın saatlerce başından kalkamaması ve bağımlılık yapması oyunun ne kadar kaliteli ve ince düşünülmüş olduğunu gösteriyor.

iş yerinde yapılabilecek çılgınlıklar

sevmediğim insanlara mail gönderirken, cümle aralarına küfürler yazıp, yazı rengini beyaz yapıyorum, yazı orada ama görünmez oluyor.

bunu yaklaşık 3-4 yıldır yapıyorum. bir gün maillerimi biri okurken harfleri seçerek okuyacak ve taklaya geleceğim de hadi hayırlısı.

amy winehouse

bizimkiler amy'i pavyona düşürüp emine yapmışlar. yazık lan ölmüş kadına yapılır mı bu.

görsel

bir kitaba 25 tl veren insan

o kitap için 25 tl vermeyen insan ne tezattır ki; her gün sırf gösteriş için sigarasına 10 tl verir. arayan kimsesi olmadığı halde cebinde 2 bin tl.lik cep telefonu taşır. 6 bin tl.lik arabasına 16 bin tl israf (*modifiye) edip koltuğuna götünü yan koyup, kolunu camından dışarı sarkıtır.

aynı insan acı çekmekten hoşlanır, arabesk dinler, fantazi müzik dinler. çünkü hayat acı çekmekten ibarettir onlar için. kitap ise soba tutuşturmalık bir kağıt parçası, belki de götlerini silmek için bir araçtır tuvalette. o kitaba o parayı vermez çünkü hayatında bulunan kişi profili bellidir. ancak vermiş olsaydı o parayı, yeni insan profilleri tanıyabilir belki de hiç gidemeyeceği coğrafyalardan. düşünmeye başlar, üretir, hoşgörülü olur.

aslında o kitaba 25 tl vermek zoruna gitmez onun, okumak zoruna gider, üşenir. yoksa okumaya niyetli her insan okuyacak kitabı her halükarda bulur.