1. 186.
  süper olan şey.*
  çok seviyorum onu ben.**
  9 -6 ... yasakani
 2. 187.
  "süper" kelimesi kendisini anlatmakta yetersiz kalır.
  4 -3 ... dorduncu nesil yazar
 3. 188.
  kendi yarattıklarının kendi yarattıkları ile kendisinden bahsetmesi belki de bu dünya da anla$ılması gereken tek harika ve ilginç olay.
  4 ... realoqus
 4. 189.
  var olduğu gün gibi ortada olan yüce yaratıcıdır.
  6 -1 ... yuzyillardir akan cesme
 5. 190.
  "Sizin için gökten su indiren O dur; içilecek su ondandır. Hayvanlarınızı otlattığınız bitkiler de onunla oluşur. Allah, o suyla size ekin, zeytin, hurmalıklar, üzümler ve her türlü meyveyi bitirir. Elbette bunda, düşünen bir topluluk için deliller vardır. O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı sizin emrinize verdi; yıldızlar da O'nun emriyle hizmetinize hazır kılınmıştır. Şüphesiz bunlarda, aklını kullanabilen bir topluluk için deliller vardır. Yeryüzünde sizin için çeşitli renk ve biçimlerde şeyleri de üretip-türetti (hizmetinize tahsis etti). Şüphesiz bunda, öğüt alıp düşünen bir toplum için pek çok deliller vardır. Denizi sizin emrinize veren O'dur, ondan taze et yemekte ve takınacağınız süs eşyalarını ondan çıkarmaktasınız. Gemilerin orada suları yara yara akıp gittiğini görürsün. (Bütün bunlar) O'nun lütûflarından nasip aramanız ve şükretmeniz içindir. Sizi sarsmaması için yeryüzünde sarsılmaz dağlar yarattı, yolunuzu bulmanız için ırmaklar, yollar ve nice işaretler yarattı; insanlar yıldızlarla da yollarını bulabilirler. Şu halde Yaratan, yaratamayan gibi olur mu? Artık düşünmez misiniz?
  Eğer Allah'ın nimetlerini saymaya kalkışacak olursanız, onları bir genelleme yaparak bile sayamazsınız. Gerçekten Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir." *

  dağlar kadar günahımla karşında bir yanım pişman, çaresiz, merhametine muhtaçken;
  bir yanım hala isyankar kalmaya devam etmekte.
  evet o bağışlayandır... affedendir...
  16 ... sokratesla
 6. 191.
  varlığına kendi varlığımdan çok inandığım...
  Bir matematikçi olarak inanmayan bünyelerde de bir metaforla soru işareti uyandırmaya çalışayım:
  "Doğal sayılar Kuramı" basitçe şu şekildedir:
  1) 1 elemanıdır N (Doğal Sayılar Kümesi)
  2) n elemanıdır N
  3) n+1 elemanıdır N
  Yukarıdaki aksiyomların demeye çalıştığı şudur: 1 sayısı vardır ve doğal sayıdır. Bunu kabul ettik. 2 ve 3. aksiyomlar da herhangi bir sayı ve onun ardışığı olan sayının doğal sayı olduğunu kabul eder. Şu anda elimizde sadece 1 sayısı var. Öyleyse onun ardışığı olan 2 sayısı da bir doğal sayıdır. 2 bir doğal sayıysa 3 de bir doğal sayıdır...vs vs Bu basit aksiyomları kabul ettiğiniz takdirde sonsuz elemanlı doğal sayılar kümesini inşa etmiş ve onu kabul etmiş olursunuz. Koca bir matematik tarihi de bu 3 basit aksiyomun üzerine kurulmuştur. Reddetmeniz, matematik adına bir adım öteye gidemeyeceğiniz anlamına gelir.
  Peki Kuran-ı Kerim bir çok ayetinde ne der: Allah BiRdir" Siz eğer bunu kabul ederseniz, herşey ardı ardına yerine oturur ve o çok karmaşık gözüken evreni anlar ve bir sisteme oturtursunuz. Aksi takdirde de soru işaretleri arasında boğulup gitmeniz işten bile değildir. "1" olmasaydı ne Rölativite Teorisi ortaya atılabilirdi, ne de yerçekimi kanunu anlaşılabilirdi... inanç, din de işte böyle birşeydir. Önce Allah'ın varlığını ve birliğini kabul edersiniz, geri kalan taşlar da kolay bir şekilde yerine oturur.
  17 -3 ... ayenci form
 7. 192.
  muridleri ya da kulları -istisnalar haric- rock n roll dan pek hazzetmezler.
  4 -11 ... enelhakki
 8. 193.
  tektir, doğurmamıştır, doğurulmamıştır. benim fikrimi soracak olursanız varlığı etrafımızı saran herşeyde, her yerde gün gibi aşikardır. apaçık ortadadır. bakmayı bilin yeter, görmek isteyin yeter!
  12 -1 ... dunden sonra yarindan once
 9. 194.
  (bkz: iron maiden)
  (bkz: venom)
  (bkz: mayhem)
  7 -14 ... revolter00
 10. 195.
  futbol maçlarının sonuçlarına müdahele ettiği düşünülen kutsal varlık.

  (bkz: zaman allah a sukretme zamanidir)
  6 -7 ... oyuna devam