bugün

sinir halini her hucresinde hisseden insanin soylemidir.
kişisel olarak yapacak bir şey kalmadığından, şahsı en yetkili merciye havale etmektir.
hiçbir zaman toplistin başından inmeyen beddua dır.
yürekten bir niyaz ile allahtan bir dilekte bulunmaktır.
Gollük pozüsyonlardan sora en çok söylenen cümle.
yazılı kagıdında soru değil de boru olması durumunda hocaya söylenen beddua.
avrupa yakasında ata demirer'in sıkça kullandığı, ilk başlarda yaran ama artık 'espri mi bulamıyorlar ne ?' sorusunu gündeme getiren beddua biçimi.

ayrıca (#143103)
soylerken gercekten istenilenin bu olup olmadigindan emin olunmalidir..
son anda kiyilamayip Allah belani vermesin seklini de aldigi gorulmektedir.
yine benzeri bi durum icin (bkz: allah kahretmesin)
(bkz: amin)
(bkz: allah belani versin grup 84)
(bkz: allah belani versin sertac)
(bkz: tövbe de lan)
allah belani versin
allah seni kahretsin
bana gelen sana gelsin
yar
replikleri ile nerdesin i aratmayan sarki. *
-allah belanı versin senin

-neee? dinle.. sen de şakşuka tarık mengüç, ismail yk, burhan çaçan, Ümit Besen, ibrahim tatlıses ve şahin k gibi adamlarla bir hafta geçiresin, iddaadan oynadığın kuponların hepsi yatsın, msn şifren çalınsın, kullanıcı listen silinsin; sözlükte en kalitesiz yazar seçilesin, entrylerinin hepsi kötü oylansın; haftanın en kötü entrylerında hep sen olasın, bilgisayarındaki command.com dosyası silinsin bi daha bilgisayarını açama; gece yarısı sigaran bitsin, sigarasız kal; anahtarını evde unutasın, evine giremeyesin dışarda kalasın; sevgilin seni terk etsin; polat alemdar topuğuna sıksın bi daha yürüyeme; en sevdiğin programı izlerken veya çok istediğin bi dosyayı download ederken elektirikler kesilsin; önemli bi telefon görüşmesi yaparken sarjın bitsin telefonu bi daha açama; yolda kız keserken ayağın taşa takılıp düşsün rezil ol; kendi gölgenden bile korkar hale gelesin; durmadan altına yapasın; banyo yaparken en köpüklü halinde sular kesilsin; ıssız sokaklarda abaza cinler kovalasın; seni özleyen arayan soran olmasın; sevgiden şevkatten mahrum kalasın; patriotlar girsin burun deliğinden, saçlarına şarbon karışsın da kaşınıp durasın; pitbullar parçalasın; faili meçhule gidesin; o güzelim saçların bir bir dökülsün...

-abi töbe de yaw. walla çok pişmanım. nası öyle bi laf ederim ben sana. allah belamı versin benim yaa..

-heh ben de onu diyorum işte. *
ismail YK nın acayip bir müzik sentezi yaptığı parçadır. Yükseltilmiş pedal, bass ve gitar riffleriyle takdire şayan bir müziktir. Yalnız anlamadığım tarafı parçanın sonunda elektro gitar solosunun çiftleştiği sırada, ikinci solonun hangi enstrümandan çıktığıdır. Nitekim tone bildiğimiz herhangi bir processor den çıkan gitar sesi ama çalınan notalar bemol 2 li yani halk müziği notası ve gitarda o kadar net çıkmaz. Keyboardla çalıyor olsa mutlak sırıtır(ya da yeni demolar tam elektro gitar ayarı verebiliyor), o zaman aklıma elektro bağlamaya titreşimi düşük olan bir tel taktığı ve processor u bağlamaya bağladığı geldi. ama geçiş çok güzel olmuş. arkada da zılgıt çekilmesi aşmış ve yarmış bir olaydır. gelecek eurovision a kesin ismail yk gitmeli.
ismail yk'nın herkes tarafından beğenilmediği söylense bile, ruh haline göre haykırış biçiminde söylenebilecek şarkısı. sözleri şu şekildedir;

Benim için hep sen vardın
Bunu hep senden duyardım
iki gözüm kör olsun
Of nasıl sana inandım
Bin cefa gördüm
Bin defa öldürdün
Kahrolsun bıktım ya artık
Beni benden aldın attın
beni sattın yazıklar olsun
Allah belanı versin
Allah seni kahretsin
Bana gelen sana gelsin yar
Hayatımı sen mahvettin
Acımadın neler çektim
Kader seni de kör etsin
Bomboş yere yaşıyorum
Her gün acı çekiyorum
Her dakika eriyorum
Yeter artık senden nefret ediyorum
Beni benden aldın attın
beni sattın yazıklar olsun
Allah belanı versin
Allah seni kahretsin
Bana gelen sana gelsin yar
Hayatımı sen mahvettin
Acimadın neler çektim
Kader seni de kör etsin

şiir kısmı;
içimdeki nefreti kimse alamaz
isterse ölüm gelsin
Hala seviyorum seni
Allah belanı versin
eğer söyleyecek duruma geldiyseniz zaten vermiştir,ama sizinkini...
icten gelerek soylendiginde belasinin verilecek olan kisinin cokmesine neden olabilen tumcedir. fakat sunu da unutmamak gerekir ki kotu soz sahibine yakisir.

(bkz: kendi diyen kendi olur)
bu kadar mı içten beddua edilir dedirten şarkıdır.herkes ıyyy demektedir ancak çıktığı zaman söylemektedir(okulun en tiki cafesinde üst üste iki kere müzik kutusuna atılarak denenmiştir)...ailecek dinlemekteyiz...forza yk...
dehşet bir soloyu, ilginç bateri partisyonlarını barındıran ismail yk şarkısı. şu şekilde yazmak makbuldür:

allah belanı versin ismail yk
ismail yk nın playlistten inmeyen gaz parçası. söyledikten sonra töbe töbee demek elzemdir.
(bkz: allah belanı versin ismail yk)
bir ismail yk klasiği.dinlemeyeni dövüyolarmış.
(bkz: yorumsuz yorum)
bardaki ilk programımda gerçekleşen bir olay ertesi gün hemen o bardan çıkmama neden oldu.
- baba ne çalıyoruz?
+ ebru gündeş - telafi
- tamam. ton ne?
+ ton tizden?
- hoi boi? ( ben şokla bok arasındayım bu arada)
+ yok yok basstan.
- allah belanı versin!!!
ilk televizyon makinasında okan bayülgenin açıp da kafa sallamaya başlamasıyla duyduğum kopuk mu kopuk şarkıdır. yere yatırır duvar yumruklatır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar