bugün

türkiye'de her sene nadiren yapılan rock müzik festivallerinden biridir.
6-7-8-9 ağustos 2015 tarihleri arasında izmir, seferihisar'da gerçekleşecektir. kamplı mamplı rock'n coke ve zeytinli rock fest tadında bir organizasyon. sahneye çıkacak gruplarla da iddialı bir etkinlik olacağı sinyallerini veriyor. zeytinli rock festivali'nin yerine alternatif olabilecek nitelikte. hem umut kuzey gibi bir adamı dinlemek zorunda da kalmıyorsunuz ayrıca fiyatlar çok daha uygun.

zaten seferihisar harika bir yerken bir de üzerine bu festival allı ballı olmuş.
http://aliveopenair.com/

çıkacak gruplar;

anathema
mor ve ötesi
brooklyn funk essentials
baba zula
moğollar
cem adrian
mavi sakal
anima
kesmeşeker
peyk
yüzyüzeyken konuşuruz
metalium
pitch black process
murder king
nemrud
adamlar
she past away
entu
kül
reşat öden
ehl-i keyf
mızıkçı melodiler
nilüfer açıkalın
burcu tatlıses
kanca
barış demirel
a kind of vision
Nereden başlasam bilemedim. Vaad edilen çoğu şey yok. Her türlü hava koşuluna hazırlıklıyız denilen konser bi yağmur yüzünden yalan oldu. Işık ve ses sistemi bozuldu. Nasıl hazırlık anlamadım.
Konsere ufacık bi çadırda devam edildi. Taaaa nerelerden gelen anathema çadırda sahneye çıktı. insanlar film izler gibi puflara oturup müzik dinledi. 4 grup sahne almadı. Bunlardan biride dinlemeyi çok istediğim murder king.
Yüzbinlere hitap ediyoruz denilen festivalde 1. Gün konserlere katılan 100 kişi vardı taş çatlasa.
Öte yandan nemrud u çok beğendim. Bol detoneli de olsa keyif aldım. Kanca kendi şarkısını çalmamış olsa da sahne performansı çok iyiydi.
Neyse editlerim ilerde.