1. 1.
  izmir yarımadasında,mandalinası,enginarı ve rüzgarıyla ünlü kıyı kasabası.Arabayla Ürkmez yönünden arabayla yaklaşırken her iki taraftaki mandalin tarlaları sizi karşılar.Eğer şehir içinde arabadan inersenizde kahpe rüzgar.Yazın rüzgar esmesi çok güzel gibi görünebilir.Eğer denize gitmiyorsanız evet.Fakat denize gidecekseniz sinüzitten yaz nezlesine kadar olan hastalık çeşitleri sizleri beklemektedir.

  Haritadan baktığınızda denize kıyısı olduğunu gördüğünüzde "Herhalde turistik bir yer.Denize girilebilir" diye düşünebilirsiniz.Eğer gitmeye vakıf olursanız bu düşüncenizi hemen değiştirmek zorunda kalacaksınız.Zira burda deniz suyu sıcaklığı 10 ** dan fazla olduğunu hissetmezsiniz.

  Sakın tatilinizi burda geçirmeyi düşünmemeniz gerekn,zorundaysanız sadece " yazık size" denilebilecek bir yer Seferihisar.
  3 -1 ... gokturk
 2. 2.
  turizmle alakası almayan kötü bir izmir ilçesi. içinde bir adet çıraklık eğitimi merkezi bulundurur. ayrıca 9 eylül üniversitesinin beden eğitimi spor yüksek okulu da bu ilçededir.
  2 -3 ... gerko
 3. 3.
  fi zamaninda bir kampa gittigim ve iskelesi icin * cok cok katli bir apartmana harcanacak betondan fazlasi harcanmis faakkkatttt o denize girmenin yurek isteyecegini * dusunmeden yapmislar galiba iskeleyi..daha da gitmedim zaten
  ... glosoli
 4. 4.
  teos antik kentinin bulunduğu izmir ilçesi.
  ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
 5. 5.
  izmire yaklaşık 1 saat uzaklıkta eski kuşadası yolu üzerinde bulunan bir izmir ilçesidir. sığacık teos gibi yerlere yakınlığı ile dikkat çeker. haritacılar, orşal, güneşlikent başlıca yazlık sitelerinden sayılabilir.
  1 ... ta kendisi
 6. 6.
  Çağan ırmak'ın memleketi.
  2 ... hermia
 7. 7.
  dar alanda kisa paslasmalar isimli filmin gectigi kasabadir. seferihisarspor'un 3. lige cikma mucadelesi anlatilir bu filmde.
  1 ... migfer
 8. 8.
  kavak yellerinin çekildiği yer.(Urla değil azizim vallahi öyleymiş)
  2 ... senarist yonetmen
 9. 9.
  özellikle denizi kötü olan ilçe. yarısı kum birazı taş,kaya. denizi soğuk. balık çıkmaz hiç. bi kaç gazino bulunur o kadar yani.
  1 -2 ... kcalb
 10. 10.
  bu minik yeri dışarıdan bilenler genellikle askerlik anılarının bir parçası olarak hatırlarlar. jandarma muhabere er eğitim taburunun bulunduğu güzide yer. orada askerseniz sığacık ismini sadece sürünme istikameti olarak duymuşsunuzdur. söylentilere göre c.tesi ve pazar günleri kızlarını sokağa salmayan insanlar yaşarmış orada.
  1 -1 ... alisemerci