1. 1.
  lakabı Fırtına dır . Ondan bahsetmek, onu tanıyamayanlara onu anlatmak o kadar zor ki. O, Trabzonspor efsanesinin altın yıllarında şanlı formayı sırtına geçiren inanılmaz kanat oyuncusu; o, kolektif futbol anlayışıyla zirveye tırmanan Trabzonspor'a yıldız futbolcu' kavramını getiren belki de ilk oyuncuydu.
  Avni Aker'in müdavimlerinin gözleri yorulurdu onu takip ederken, ama o futbol yaşamı boyunca hiçbir zaman yorulmadı. Kendisine fırtına lakabını getiren müthiş deparları ve isabetli ortalarıyla takımımızın erişilmez bir efsane olmasında başrol oynayan isimlerden biriydi.
  Dört dörtlük bir Trabzonsporlu'ydu Ali Kemal. Bir Fenerbahçe ye satılacağını öğrendiği zaman gözyaşlarını saklamadan üzüntüsünden hüngür hüngür ağlayacak, ilk fırsatta Trabzonspor'una dönmek için çılgınlıklar yapacak kadar aşıktı formasına. Uzun saçları, şiir gibi futbolu, adam gibi adam karakteri, Trabzon'daki Liverpool fc zaferinde sahada oynadığı horonuyla Ali Kemal Denizci, Trabzonspor'umuzun asla unutulmayacak efsaneleri listesine adını altın harflerle yazdırdı. Ali Kemal Denizci, futbolculuk kariyerinin sona ermesinden sonra Trabzonspor'umuzda önce antrenörlük daha sonra da teknik direktörlük de yapmıştır.
  1 ... serander
 2. 2.
  1 Mart 1950'de Trabzon da doğdu. Çarşıbaşı, Trabzon Yolspor ve Çaykur Rizespor da oynadıktan sonra 1972'de memleketine dönüp Trabzonspor formasını 1979 sezonuna kadar giydi. Karadeniz Fırtınası efsanesinin temel taşlarından biriydi. 1979-81 arasında Fenerbahçe de oynadı. 1981-83 arasında Beşiktaş formasını giydi ve bu takımda da bir şampiyonluk yaşadı. Sürati ve golcülüğüyle döneminin en müthiş forvetlerinden biri oldu. Futbolculuk kariyerine 6 lig şampiyonluğunun yanı sıra Türkiye, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Kupaları'nı sığdırdı. 31 kez A, 3 kez de Ümit Milli Takım'da oynadı. Teknik Direktörlük kariyeri boyunca ise Boluspor , Çaykur Rizespor , Karabükspor, Kartalspor, Elazığspor, Hatayspor, Gençlerbirliği ve Trabzonspor da görev yaptı. halen genç milli takım teknik sorumluluğunu yapmaktadır. trabzonspor un a milli olan ilk futbolcusudur.
  ... serander
 3. 3.
  federasyonda genç milli takımlar teknik sorumluluğu görevini yürütmekte olan efsanevi eski futbolcu.
  1 ... krmyrdsn
 4. 4.
  kendisi trabzonspor liverpool'u trabzonda 1-0 yendiğinde en çok dikkat çeken oyuncu olmuş,takım rövanş için liverpool havaalanına indiğinde 'trabzonda iyi oynayamadık en az 3 tane yazarım demiş kişiliktir'...yalan olmuştur
  2 ... tireless amorist
 5. 5.
  trabzonspor un sergen yalçın ı bu adamdı. sahada inanılmaz işler yapar, saha dışında ise başka işlerle uğraşırdı.
  1 ... serander
 6. 6.
  (Futbolcu, d. 1952)

  Trabzon'da doğdu. Çayırbaşı'nda futbola başladı. Trabzonspor, Rizespor, Erzurumspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe'de top koşturdu.

  Trabzonspor ve Fenerbahçe formalarıyla onlarca kez milli takımda yer aldı.

  Trabzonspor'un 70'li yıllardaki efsane takımında yer alan Denizci, 1978'de Fenerbahçe'ye transfer olmuş ve ardından 1981'de Beşiktaş'a geçmiştir. 1984'te futbola veda eden Ali Kemal Denizci, daha sonra federasyonda futbolun içindeki çeşitli kademelerde görev aldı.
  1 ... ece kscg
 7. 7.
  "kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'hamsinin kafasını ezdik' başlığı attılar. gazeteleri soyunma odasına astım. 2. maçın 20. dakikasında skor 5-0 oldu. bizde öyle bir güç vardı o zamanlar."

  trabzonspor' un efsane sağ açığı.
  2 ... defansinayardimagelentekforvet
 8. 8.
  şöyle bir anısı olduğu rivayet edilir;

  trabzonspor idmanına denenmek üzere gelen bir oyuncuyu teknik direktör(özkan sümer olabilir) sol beke ali kemal' in karşısına koyar. oyuncu teknik direktörün isteği dışında getirilmiştir çünkü. ali kemal antremanda sol beki mahveder haliyle. bunun üzerine oyuncu geri gönderilir ve daha sonra teknik direktöre üslubu oldukça sert bir mektup yazar. özetle şunu der; '' ulan hoca! bu ali kemal' in karşısında kim durabilmiş ki ben durayım''
  2 ... johnnyturhan
 9. 9.
  bir trabzonspor efsanesi olması hak ettiği üne ulaşmasını engellemiştir.
  3 büyüklerden birinde trabzonda yaptığı işleri yapmış olsa çok farkli yerlerde olurdu.
  ... mcices
 10. 10.
  karadeniz fırtınasını estiren sağ açıktı.
  ... undergroundy