bugün

aklın yolunun bir olduğu gibi dinin yolu da birdir. Allah hepimizi ıslah etsin.
Anadolu'nun kültür mozayiginin bir parçası olan inanctir.

Not: namaz ve oruç.
ben türkmen alevisiyim lakin benim adam olmayan akrabalarım var.

her millet gibiyiz ne eksik ne fazla.yüceltmeye ve günah çıkarımlarına da gerek yok.
.التدخين الرجال في الصلاة والصيام الرجال
aga dini inançlarını bilmem, objektif bak sen nasıl kendi kitabına inanıyosan onlar da artık inanç yada mezhep yada farklı bişey, ona inanıyor. bu insanlar bu ülke de en çok okumuşluk oranına sahiptir ve vatan sever olup, atatürkü abartmadan sevip, teröristleri sevmeyen olarak doğal kalan tek insan tipleridir.
içlerinde adam gibi olanlarının yanı sıra, terörist olanları da vardır.
bunlar ki gezide baş rol bunlarındı.
ortalığı yak yık, yüzünü kapa terörist gibi anır sonrada "ben atatürkçüyüm, ülkenin sahibiyim" yrrak afedersin. sen anca başının sahibisin o da sakson bitene kadar.
bak almana, ingilize? kendi ülkelerinde anarşi çıktımı anasını belliyorlar, türkiye de oldu mu "diren gezi" , ulan kafan çalışsa buradan anlarsın nasıl bir dalgaya geldiğini de ne arar...
alevi dini diye dinmi var .aleviler karar versin
ayrı bir dinmisiniz
ali evimisiniz .
alevilik din değil dolayısıyla aleviler alevi dinine mensup değil. bilemdiğin konu hakkında yorum yapma ki cahilliğinle kendini küçük düşürme. alevilik islamiyet'in farklı bir yorumu, bir yaşayış tarzı. Allah da Kuran da Peygamber de birdir tektir. haşa; alevilerin taptığı başka bir yaratıcı inandığı başka bir kitap ve peygamber yok.

aleviler artık gerçekten çok sıkıldı sizin bu pislik, alçak ve cahil saldırılarınızdan. hepimizin sonu nasıl olsa aynı yer herkes orada hesabını verecek. ama bu dünyada huzur verin, o pislik akan dillerinizi tutun.
başlamışlar yine.

şuraya sok bi savcıyı. yeminle sadece şu başlıktan bir sürü dava sebebi çıkar.

o inandığınız allah belanızı versin.
neden sürekli aleviliğin din olup olmadığı gündeme geliyor yezidler tarafından, ne battı acaba size?

alevilik bir mezhepdir, ne diyor aleviler ya allah ya muhammed ya ali.
muhammed hangi dinin peygamberidir? cevabını biliyorsanız üstteki sorunun cevabıda bir adım ilerinizdedir.
kanımca haklarındaki en sığ düşünce '' hz. ali ye inanıyorlar'' dır.
Sunilere Kız/damat vermesin dediğim mezhep. Vermeyin abi buradan suni alevi sevgililere sesleniyorum evlenmeyin siz birbirinizi ne kadar çok sevsenizde aileler sizi yıpratıyor. Sonra birbirinize sevginiz kalmıyor. Bu cahil kafalar olduğu sürece geçinemezsiniz.

Not: iş bu entry çevremden esinlenerek yazılmıştır ben kendim suni ailesiden doğma bir deisttim.
dhkpc nin %30 alevidir minimum. belki tayip bunlara düşman olmasa böyle olmazdı.
Türkiye'de barış içerisinde, onurluca yaşamaya çalışan topluluk.

Tek istedikleri kendi hallerinde yaşamak. Hala geleneklerini yaşatmaya çalışan insanları tüm saygımla selamlıyorum.
kötü insanlar olduklarını bizzat görmüşlüğüm vardır. tıpkı eşcinseller gibi 'aslında çok iyiler' imajı çizilmeye çalışılır.

filmin en namuslu karakteri nasıl eşcinsellerse dinlerin en güzeli alevilik, insanların en süperi alevilerdir.

bak yukarıdaki arkadaş da bundan etkilenmiş.
oyunu yine hiç bir hata yapmadan huzur içinde chp'ye verecektir.

aldanma! oylar chp'ye...

https://www.facebook.com/.../videos/1635424690079434/
görsel
mensubu olduğum din canlar.
alevilik din de değildir mezhep de değildir. islamın tasavvufi bir yorumudur. bektaşilik vb. gibi.

belirtmeden olmaz aleviler mert insanlardır, dostlukları sağlamdır.
dindir mezheptir yoldur inançtır . kim nasıl inanıyorsa odur.

hiçbir insan allah değildir . hiçbir insan allaha denk yada eş değildir. vermediği canın hayatın hesabını allah adına kimse soramaz.
Din böyle bir boktur işte, mezhep diye ayırıp öldürürsün aşağılarsın, aynı dinden değiliz diye öldürürsün aşağılarsın sonuç olarak kandan acıdan yıkımdan başka hiçbir şey sağlamaz bu dinler özellikle de islam.

dinden çıktığım için tamamiyle nötr olduğum insanlar eskiden sunni'ydim sunniler muhtemelen daha kötüdür.
bir mezhep'tir...

bu inancın oluşumu;

(bkz: hz muhammed)

(bkz: hz ali)

(bkz: imam hasan)

(bkz: imam hüseyin)

(bkz: imam zeynel abidin)

(bkz: imam muhammed bakir)

(bkz: imam caferi sadık)

(bkz: imam musai kazım)

(bkz: imam ali rıza)

(bkz: imam muhammed taki)

(bkz: imam aliyül naki)

(bkz: imam hasan ül askeri)

(bkz: imam mehdi)

(bkz: hacı bektaş veli)
insan ayırdığımız nerde görülmüştür? Diyip soruyla açıklayıcı bir cevap verdigimi dusunuyorum.
Namaz kilmayiz, camiye de gitmeyiz
Hz. Ali camide olduruldu diye.
Ama 12 imam orucunu* tutariz Hem de sahura kalkmadan
Sonra peygamberimizi severiz tabiki ama Hz.Aliyi cok severiz.
Cami yerine cem evine giderler onlar da Dua okurlar.
müslümanlığın mezheplerinden biridir. halk ozanlarının ekseriyetle çıktığı kesimdir.