bugün

bir insan sevdiğini nasıl aldatır sevmiyorsan yolunu ayır aldatmak nedir şerefsiz insan. kızlara dert mi lazım artık bilmiyorum ama giderler aldatacağı daha ilk görüşte belli olan gavatları seçerler seçimler kaderi belirler.
Kesinlikle zevk ve heyecan veren şeydir. Her insan aldatmasa bile kafasında bunu mutlaka düşler. Bu yadsınamaz bir gerçektir.
Adam olanların yapacağı şeydir. Cesaret ve adamlığı barındıran tek eylemdir bu şey. Evet.
yaşandı bitti saygısızca aldatmanın tadına varınca.
son zamanlarda çevremde oldukça fazla rastladığım, durumdur.

bir bakıma çaresizliktir aslında, kendini kandırmaktır.
arkanda duran kişiyi köprüden önce son çıkış olarak görmektir.

bu konuyla ilgili eski zamanlarda çok sıkıntı yaşadığımdan artık aldatma konusu açılınca direkt kalkıp gidiyorum.

eşime dostuma söyledim, aldatırsanız gelip bana anlatmayın dedim, gider söyler seni de döverim dedim.

aldatıldığımdan değil, bir aldatma vakasına bizzat şahit olduğumdan tiksindim, öyle bir tiksindim ki kanıma işledi.
yaptım pişman değilim.
yapmam diyen erkeğin alnını karislarim. kendimden biliyorum.
görsel
yapmayın. bir gün gelir ettiğini bulursun.
kim aldatıyor Allah kuru iftiradan saklasın.
Allah kimsenin başına vermesin böyle bir durumu. Aldatmak bir pişmanlık aldatılmak enkazı toparmanmak bilmeyen kişide derin psikolojik çöküntülere yol açan bir durumdur.
Tercihtir. Birini diğerine tercih etmektir, aldattığın kişiyi kaybetmeyi göze almışsındır eğer gerçekten bağlı olsaydın aldatmazdın dedirtir. Her ne kadar toplum tarafından baskılansa da hayata tek taraflı bakmamak gerekir. insanlar hayatlarında birçok hata yapabilir ve bu insanı bu hataya düşüren sebebin, bu irade eksikliğinin sebebi sorgulanmalıdır.
hayatım boyunca ayıpladığım ve dün hayatımda ilk kez yediğim bok.
pişmanlıkların en büyüğüdür.
erkekler filminden sonra oscarları keselim kurtulalım diyorum neden ona uyarız hep başımıza ne geldiyse oscarlar yüzünden geldi.
Karakter bozukluğu ve yanlış algılardan oluşan ve edinilen bir davranis.
Hesap benim duvar benim olduğuna göre buraya biraz içimi dökebilirim sanırım.

Aşağıda anlatacağım olay, kişi ve kurumlar tamamen hayal ürünü olabilir. (Olmayadabilir)

ilişkilerimizin birkaç detay, problem haricinde bitme sebeblerinden biri olan aldatma mevzuunda söylemek istediğim şeyler var. Bunlardan en önemlisi değerli romalılar, ilişkiniz var ise ve karşınızdaki ile aranızda sevgi kalmamışsa saygıyı bitirmemeniz gerekmekte. Her ne yaşanırsa yaşansın her ilişki güzel başlar ve ilişki sürecinde mutlaka yüzünüzü gülümseten ve “allahım, sana bu günleri gösterdiğin için şükürler olsun” dediğiniz anlar vardır. Bunlara istinaden ilişkinizin bitiminden sonra bile her ne kadar inkar edilse de bu güzel anlar hatırlanır, saygı sevgi çerçevesinde bitmiş ise ilişki gülünür belki efkarlanır ve hayata devam edilir. Ancak ilişki taraflardan birisinin ihaneti ile bitmişse işte o zaman ne o güzel başlangıçların ne de o beraber geçirdiğiniz güzel günlerin kıymeti kalmaz. Daha da fenası, aldatan kişinin karakteri, haysiyeti ve şerefi üzerine düşünüp durmaya başlarsınız. En kötüsü ise karşınızdaki insanın sevgiye, bağlılığa ve ilişkiye olan inancını yitirmesine sebeb olursunuz ki bu her insanın mutlu olma sağlıklı ilişki yaşama hakkını elinden aldığınız için “kul hakkına” girebilir. Doğal olarak ne geçirdiğiniz günlere olan inancınız ne de karşınızdakinin inanırlığı, güvenilirliği üzerine saygınız sevginiz kalır. (Neye inanırsa inansın kişi) inancı kuvvetli insanlar bir de şunu söylerler; dünya yaşattığın her şeyi sana yaşatacaktır. Adalet bir gün elbet seni de bulacak. Ben pek inanmam ama dursun. “Artık seninle aynı paralelde ilerlemek, hayatımın geri kalan günlerini seninle geçirmek isteyemiyorum-istemiyorum. Kusura bakma. Her şey için teşekkürler, hoşçakal” demek inanın çok kolay ve çok daha saygı duyulası, hatta ve hatta “ayrılılan” kişide olan sevginin devamını bile sağlayabilecek basit, insani cümlelerdir. Ve sizi yüceltir.

(Son paragraf) Sosyal canlılar olarak, insanlar içerisinde belli bir düzende yaşama mecburiyetimizden, insan olarak, kimseyi sevmek zorunda olmadığımız gibi, aynı ortamda iletişim halinde olduğumuz insanlara olan saygımızı bitirmememiz çok önemli. Ve tabii ki onların bize olan saygısını kaybettirmememiz. Çünkü sıfatlarımızı insanlığımızın üzerine yapıştıran bizler, sahip olduğumuz sıfatları ancak insan olarak yaşayabilir-yaşatabiliriz.

Ölümün olduğu dünyada ilişkilere bu kadar önem vermek ne derece doğrudur tartışılabilir. Zaten zaman her yaraya her zaman merhem olmuştur. Bu sebepten, insan olarak kalmamız ve sebeb olduğunuz her acıyı, mutluluğu misli ile yaşamanız dileklerimle * Bir başka iç döküşte görüşmek üzere sevgiyle kalın.
-onu aldattığın halde nasıl hicbirsey olmamış gibi davranabiliyorsun?
+kendi vicdan azabimi gidermek için onun mutlulugunu bozamam.
bazen sevdiklerini temiz bırakmak için kendin kirlenirsin.

ben böyle iğrenç biseye böyle güzel savunma görmedim.
insanın şu ahir ömründe dibin de dibini göreceği En aşağılık mertebe.
inanılmaz zevkli, bir o kadar tehlikeli aktivite.
günümüzde çoğu kişi tarafından sıradan karşılanan eylem.

ben dahil.
erkeklerin doğadaki çok eşlilik genlerinin karşılığı, kadınların ise adilikten veya zevkten yaptığı şey.
garip bir çekiciliği vardır.
aldanan insan işidir. Tek eşliliğe aldanan aldatır.
zevki doruğa çıkaran eylem.
Affedemeyeceğim bir kavram. Beni vursun daha iyi. Asla asla asla...
herkesçe yasaklanan, herkesçe yapılan eylem.