1. 1.
    1969 da isviçre de doğan eserleri on dile çevrilen ve yaşamını londra da sürdüren yazardır. Proust Yaşamınızı Nasıl Değiştirebilir ve statü endişesi kitapları okunasadır.
    1 ... kapaparantez
  2. 2.
    prost'un hayatınızı nasıl değiştirebileceğini gayet eğlenceli bir üslupla anlatmış olan yazardır.
    ... gozluklu kedi
  3. 3.
    felsefenin tesellisi adlı eseriyle, felsefenin derinliğini eğlenceli bir üslup ve ünlü filozofların yaşamları vasıtasıyla gözler önüne seren isviçreli yazar.
    ... legend of the stranger
  4. 4.
    kitaplarını oldukça kolay okunan bir dille yazan çağımızın modern filozofu.*
    ... sassy girl
  5. 5.
    isviçreli yazar. Romanları tüm dünyada büyük ilgi görmüş, best-seller olmuş ve 20 dile çevrilmiştir. Felsefeyi güler yüzlü ve anlaşılır bir hale dönüştüren kitaplarında yazar, hem kendi deneyimlerine, hem de büyük sanatçıların ve filozofların düşüncelerine yer vermiştir. Günlük yaşamın filozofu olarak nitelendirilen yazarın yayınlanmış olan 8 kitabı, kitaplarıyla ilgili olarak hazırladığı 5 belgesel çalışması bulunmaktadır.
    Felsefenin tesellisi ve statü endişesi en iyi kitaplarındandır.
    ... alevcik
  6. 6.
    (bkz: çalışmanın mutluluğu ve sıkıntısı)
    ... karl marx and spencer
  7. 7.
    görmek ve fark etmek kitabının yazarı.
    ... pnzart
  8. 8.
    genc yasta kafadaki saclarini dokmus abimiz. acaba daha cok satmak icin mi bu kadar basit yaziyor diye dusundurtur, gercekten eserleri cok basit bir dil ile yazilmistir, felsefenin tesellisi'nde bu acikca gorulmektedir.
    ... ben hep 17 yasindayim
  9. 9.
    proust yaşamınızı nasıl değiştirebilir adlı kitabında anlatım tarzının açıklığı ve duruluğu yanında bir yazarı, üstelik proust gibi karmaşık bir yazarı olağanüstü çözümleyebilmiş ve inat edip kayıp zamanın izinde yi okumaya özendirmiş saygı duyulan yazar.
    ... rosshalde
  10. 10.
    (bkz: http://www.ted.com/talks/...hilosophy_of_success.html)

Daha nazik ve daha kibar bir başarı felsefesi.
    2 ... dun gece radyodaki deli benim