Gücünü halk iradesinden ve sandıktan almayan her irade gayri meşru olur.
dermi der knk bilemetyiz.
gitmeme şansı yok, ıslak imzalı sandık sonuçları şeffaf bir şekilde açıklandığında sonuç gitmesini gerektiriyorsa elbette gidecektir. eğer seçimi kaybedip ayak oyunlarıyla kalacağım olayına girerse saddam'dan veya kaddafi'den farkı kalmaz ve yönetim dünyada meşruluğunu kaybeder.

ve bu durumda dolar euro türk parası karşısında üç haneli rakamlara ulaşır. bugünleri mumla ararız. son 10 senedeki kötü gidiş uçurumdan düşüşe döner.

otoriter ve liyakatsiz yönetim şekli bile ülke ekonomisini bu hallere düşürdü.
Çelik'in bir diğer şarkısı da "dongi dongi dongi lagala"dır.

Deliye de yatabilirler.
kaybetmesi halinde demokrasi gereği iktidardan gitmesi, ama ana muhalefet konumundan gitmemesi gerekir.
Çelik'in bir şarkısı daha vardı. " veda etmem ben bu aşka."
Çelik in şarkısı vardı gitsem gidemem kalsam kalamam sevsem sevemem şaştım bu işe.
23 Aralık 1876 da 2. Abdülhamid tarafından 1. Meşrutiyet ilan edilmiş ve bu millet ilk kez bir meclis de yer almaya başlamıştır. Kısaca 147 yıldır demokrasiyi bilen bir milleti zorlasanız. Sonuç olarak bir Arap Baharı görmezsiniz ondan daha derin sonuçları olacak büyük bir devrim ortaya çıkar ne kadar mülteci, Arap, Afgan varsa önüne katar kovarlar bu ülkeden hiç olmadığı kadar milliyetçi bir Türkiye ortaya çıkar.
Gitmiyorum derse uluslararası ortamdan dışlanır diyenler haklı değil.
Sadece göçmenler ve geri kabul anlaşması sebebiyle bile avrupa birliği iktidardardan gitmesini istemez
Türkiyedeki yatırımları arap kültürünü yaygınlaşması, halkın seküler hayattan uzaklaşması sebebiyle arap birliği , pakistan afganistan ktidardan gitmesini istemez.
Türkiyedeki yatırımları ve batıyla kavgaları sebebiyle rusya ve çin iktidardan gitmesini istemez. Muhtemelen türkiyeye para yağdırıyorlardır.
Derlerse fetöcü kardeşlerinin yanına daha çabuk konulmaları için gerekçe olur.

Kodeste yine barışır, beraber teravih kılarlar bunlar.

Selam ve dua ile...
akp'nin ne dediğinin bir önemi kalmamıştır, bundan sonra onlar milletin ağzından ne çıkacak diye bakmaktadır. tarihte millete karşı gelebilen ne tek adam vardır ne de parti. siz demokrasiye inanmıyorsunuz belki ama tayyip'e bile bu gücü demokrasiye olan inanç vermektedir. bir günde her şey değişecek, göreceksiniz. siz yeter ki oy çokluğu sağlayın, sizi sandıktan uzaklaştırmak isteyen kişileri dinlemeyin.
tabii ki der.
--spoiler--
kp , ülkeye 10 milyon yabancı getirdi .
* dünya kadar toprağı yabancılara sattı .
* generalleri , askerleri içeri attı .
* tank - palet fabrikasını yabancılara sattı .
ve siz hala "akp seçimi kaybederse
gitmiyorum dermi " diyorsunuz . hiç bir
şey anlamamışsınız . bu güruh kanun , hak
hukuk tanımaz .
--spoiler--

azıcık ufak at yahu.
askeri bir kalkışma yapılabilir gibi sanki.
seçimi kaybedip, kazanmanın da kaybetmenin de millet iradesi olduğunu anlarlarsa çekip giderler. ama yok şurada oylar bir daha sayılsın, şu oylar geçerli olsun gibi yaparlarsa hatta ellerindeki son kozu kullanıp seçimi iptal ettirip yeniden seçim yaparlarsa sonları istanbul seçimleri gibi olacaktır. bir efendi gibi gitmek var. bir de rezil olarak gitmek.
Öyle bir şey bildiğin anayasal suçtur.

Bildiğin anayasal düzene karşı bir hareket olur. Bunu da askersiz ve polissiz yapamazsın. Bu durumda olur da yönetime hakim olamazsan en tepeden en aşağıya fetö mevzusundan çok daha kötü yargılanırlar. Eskiden olsa idam suçtu... asarlar adamı!

Faraza yönetimi elinde tutabildin diyelim... dünyada bir anda saddam veya esad gibi görülürsün. Rusyadan beter ambargo yersin, dışlanırsın. Ekonomi vs bildiğin anası zikilir!

içerisi bildiğin iç savaş yaşar! Öldürdüğün vatandaş sayısı bir kaç yüzü geçerse birleşmiş milletlere bile gider bu konu. Bm müdahale hakkı bile bulur yeri gelir! Ekonomi bildiğin afrikadan beter olur! içeride ucu zararı destekleyen vatandaşın bile tepki göstereceği hale gelir.

Gücü elinde tutamazsan... anayasa bile değişir... bildiğin asılırsın kim var kim yok!

80 küsür milyonluk bir ülke lan burası! Muz cumhuriyeti olsa neyse.
Herkesin korkusu bu. Ne yazık ki bazı insanların da temennisi.
Ortadaki pasta o kadar gözalıcı ki arkasına dönüp gidemiyorlar.
Yaptıkları yapacaklarının göstergesidir diyorsanız bu biraz daha zor. Ama yapar mı yapar.
Yine de ortada Nato üyesi bir ülke olmanın getirdiği durum var. Nato üyesi bir ülke olunca böyle antidemokratik bir tutuma kolay izin vermezler. Hatta Nato üyesi olmayan Belarus'a bile izin vermediler ve seçimleri tanımasını istediler. Orada da iktidardan gitmek istemeyen Lukachenko Putin'e sığınmak zorunda kaldı. Dolayısıyla AKP hükümetinin henüz böyle bir şey yaptığı yok. Ama istanbul seçimlerinin ardından nasıl çırpındıkları da ortada. Bu zamana kadar neler yaptıkları sadece avuçlarından sızan çamurlar. içeride neler var bilmiyoruz. Belki de bütün bunların ortaya çıkmaması adına direneceklerdir. Ülkemiz adına sonuçları hiç de iyi olmaz ve umarım böyle bir şey de hiç gerçekleşmez.

Benim korkum kaybedilen seçimden sonra gitmeyecek olmaları değil. Seçimi kendi lehlerine çevirecek yeni bir katakulli icat etmeleri. Sonuçta seçim günü seçim kanununu değiştirmiş bir partiden bahsediyoruz, taraftarları da hiç alınmasın.
seve seve gitmezlerse daha çok seve seve göndeririz...
* akp , ülkeye 10 milyon yabancı getirdi .
* dünya kadar toprağı yabancılara sattı .
* generalleri , askerleri içeri attı .
* tank - palet fabrikasını yabancılara sattı .
ve siz hala "akp seçimi kaybederse
gitmiyorum dermi " diyorsunuz . hiç bir
şey anlamamışsınız . bu güruh kanun , hak
hukuk tanımaz .
illa şeytanlık yapar ya.
Bu kadar rahat olduklarına göre vardır bir planları.
Hiç korkmayın.

Böyle bir şey mümkün değil.

He oldu da denedi diyelim.

Ne polis, ne asker yasadışı emri uygulamaz.

Daha beter rezil olurlar.
ne seçimi?
istanbul seçimini dalavereyle iptal ettirenler, büyük seçimi hayli hayli ettirir. Bu konuda çok kötü bir imaj bıraktılar kimsenin güvenmemesi normal. Örneği var.
Şuanda en çok korkulan mevzulardandır. Olası bir gitmiyorum deme durumunda olacakları tahmin ederken aşırı çekiniyorum. Ülkedeki iç karışıklık, demokrasinin alt üst oluşu ve olası Amerika müdahalesi kaçınılmaz gibidir. Sonumuz Irak gibi olmaz inşallah.