bugün

entry'ler (71)

özlem balcı

muğla'da 1.sıra mhp milletvekili adayı olmasına rağmen seçilebilme ihtimalini çok güçlü görmüyorum.

chp

devleti kuran parti.. ve artık devleti yönetmesi gereken parti.

hasan kaçan

keşke herodot cevdet olarak kalsaydı. imar affı reklamında oynadığı için toplumdan özür dilemesini beklerken tamamen kin ve nefret dolu bir mesajla chp genel başkanına saldırması kendisinin psikolojik durumunu ne seviyede olduğunu gösteriyor.

yazık. başarılı bir oyuncu olarak görüyordum kendisini.

seccade kutsal mıdır

değildir ama siyaset için kullanılacağı için şuan kuran ayetlerinden bile daha kutsalmış gibi anlatılacaktır. dini siyasete alet etmenin böyle bir kötülüğü var, dini de bozuyor çünkü. dini bildiğimizi sanan ancak bilmeyen bir milletiz.

mesela ezan okunurken müziğin sesinin kısılması ile ilgili bir tane ayet bir tane dini hüküm yok ama bunu yapıyoruz bir de insanları uyarıyoruz yapmaları için. artık televizyonda normal bir dizi izlenirken bile ezan okunduğunda sesini kısanı görüyorum.

erdoğan ın kılıçdaroğlu nu kıskanması

Öncekli abd dışişleri bakanı görevden ayrılırken ziyaret için türkiye'ye geliyor istanbul'da fener rum kilisesinin başıyla görüşüyor ve herhangi bir resmi ziyarette bulunmadan ayrılıyor. Buna bir tepkisi oldu mu acaba akp yönetiminin mesela?

lozan ın gizli maddeleri ne durumda bitti mi

akp seçimi kazanırsa muhtemelen 2030 veya 2035'i bekletecek yeni bir saçmalık bulacak ve akp tabanı zengin olmak için bu seferde o süreyi bekleyecek *

bu dünyaya bir peygamber gelse onun adı rte olurdu

şuna tepki gösterecek bir tane imam, din adamı yok mu?

fatih erbakan

bu adamda bir tuhaflık olduğunu fark etmiştim. çünkü yoğun komplo teorileri içerisinde yaşıyor. Meğerse zamanında adnan oktar grubunun içinde yer almış. hani kadınları soyup, bin bir türlü rezilliklerin yaşandığı bir cemaat olan adnan oktar grubu. şimdi o grup yargılanıyor ve dosyalarında bir sürü kadına cinsel saldırı suçu var.

fatih erbakan'da nedense kadınlara yönelik koruyucu bir yasa olan 6284 nolu yasayı kaldırmak istediğini şart olarak akp'ye sunmuştu, acaba amaç adnan oktar'ı mı kurtarmak onu çözemedim?

açıkçası fatih erbakan'dan bir halt olmaz, gaza gelip de oy vermeyi düşünmeyin derim.

2 nisan 2023 rte nin seccade ile miting yapması

o değil de rte mitingi ibb başkanı ekrem imamoğlu'nun kazandırdığı bağcılar meydanında yapmış olmasına rağmen ekrem imamoğlu'na bir teşekkür bile etmemiştir.

fatih erbakan

Kedicik adnan oktar'ı savunan ve önceden o gruplar ile yakın ilişkiler içinde olmuş kişi.

yüksek seçim kurulu

anayasa'da cumhurbaşkanının 3. kez aday olamaz hükmüne rağmen recep tayyip erdoğan'ın 3. kez adaylık başvurusuna onay vererek skandala imza atan kurumdur. anayasa'da adaylık konusunda istisnai bir durum yok, veya referandumdan sonra adaylıklar sıfırlanmıştır diye bir hüküm de yok.

anayasa diyor ki bir kişi 3. kez aday olamaz. bu kadar. açık ve net. erdoğan'da göstere göstere 3. kez aday oluyor. bunu kabul etmemesi gereken ysk ise bunu kabul edebiliyor.

yüksek seçim kurulu'nun varlık nedeni herkesin ama özellikle güç sahiplerinin ve iktidarların seçimleri manipüle etmesinin önüne geçmektir. eğer ysk iktidarla iş birliği içine girerse o ülkede demokrasi biter.

ülke olarak böyle bir tehlike ile karşı karşıyayız. ysk şimdiden başladı saçmalıklara.

saddam hüseyin

ülkeyi demokrasiyle yönetmediği için 24 yıl boyunca iktidarda kalmıştır. bunun istikrarla bir ilgisi yok. Irak'da saddam döneminde fakirlik, yoksulluk vardı ama ülke saddam'ın tek adam rejimiyle bir diktatörlüğe dönüştüğü için yapılan seçimler demokratik seçim kurallarına göre yapılmıyordu. saddam devletin gücünü ırak toplumuna karşı terörize edecek şekilde kullanıyordu.

saddam'ın oğlu uday ülkede istediği kadına tecavüz edebiliyordu, istediğini vurabiliyordu. buna engel olacak bir kurum bırakmamışlardı saddam zamanında. hatta o dönem saddam'ın oğlu uday'la aynı yaşta çocukları olan ırak'ın önemli insanları uday'la tanışmasınlar diye çocuklarını yurtdışına gönderiyorlarmış.

hem insani, hem islami olmayan bin türlü rezilliği ırak'da yapmış biridir saddam, ve korkusuz gözüken birisi olarak fare deliğine saklanmıştır. kaddafi gibi delikanlıca vuruşamamıştır bile. kaddafi'de pis bir diktatördü ama en azından o ölürken saklanmadı, son nefesine kadar direndi.

bugün saddam güzellemesi yapan akp'li bir kitle var. onlara da şunu soruyorum; erdoğan o yıllarda başbakandı, saddam'a kaç kere istifa çağrısı yaptı, abd ile işbirliği konusunda neler yaptı, bir araştırın.. zaten tarih bilginiz çok zayıf bari yakın tarih konusunda bu hatalara düşmeyin.

bağcılar

ilçe olduğu tarihten itibaren siyasal islamcı partilerin aralıksız yönettiği istanbul ilçesi. refah partisi ve ak parti yönetti belediyesini buranın sürekli. hatta refahtan ilk belediye başkanı olan kişi sonradan ak partiden milletvekili oldu. (ilçe halkı büyük oranda hizmete göre değil ideolojiye göre oy veriyor.)

siyasal islamcıların kurduğu şehir modeli diyorum o yüzden ben bağcılara. yani tıklım tıklım, sıkışık, şehir planı olmayan, yaşam standartı diplerde olan, insanlara ait yaşam alanları; parklar çok sınırlı olan, sosyal hayatın çok dar olduğu bir yer.

buranın gençleri gezmek için chp'nin yönettiği bakırköy'e giderler. çünkü bakırköy buraya göre newyork gibi kalmaktadır.

kaderimizi belirleyen şey sandıkta attığımız oylardır. bağcılar halkı hala ideolojik oy vermeye devam ederse gerçek hizmeti daha çok beklemeye devam eder.

erdoğan ı 5 yıl bize verin dünya lideri olalım

2018 de verdiği sözlerin hangisini tutabildi? 2018'de düzelteceğim dediği ekonomik tabloyu biraz mumla arar hale geldik. akp ve cumhur ittifakının ekonomik kadroları yok. o yüzden ekonomi bakanı olarak damatlarını atayan bir zihniyet.

chp uzaya çıkmamıza engel oluyor

bir akp'li bakanın açıklaması.. devlet adamı, devlet ciddiyeti akp döneminde bu hallere kadar düştü. şu açıklamayı troller bile yapmıyor.

ecevit in lise mezunu olması

lise mezunu olduğu için kendisine sunulan cumhurbaşkanı olun "yasayı değiştirelim" teklifine de sıcak bakmamıştır.

ayrıca mezun olduğu lise robert kolejidir. bir çok üniversiteye bin basar. babası tıp profesörü, annesi ressamdır. o nedenle iyi bir eğitim ortamında yetişmiş ve entelektüel seviyesi yüksek bir insandır.

tanrı mekanını cennet etsin.

ekrem imamoğlu

açıkçası kendisinden beklentimin üzerine çılkmıştır istanbul'da. metrolar konusu başta olmak üzere bu kadar icraatçi bir başkan profili çizeceğini düşünmüyordum. başarılı olduğu için bir dönem daha ibb başkanı olarak kendisini görmek istiyorum.

abd vatan partisi nin önünü kesiyor

dünyadaki tüm ezik toplumlar ve gruplar abd karşıtlığı üzerinden kendilerine prim yapmaya çalışır. mesela norveç'de abd karşıtlığı yoktur çünkü norveçliler belli bir refaha, zenginliğe ve özgürlüğe kavuşmuş bir millet. ama pakistan'da, çin'de, kuzey kore'de vesaire ülkeler kendilerini abd ile denk görebilmek için tutarsız bir abd karşıtlığı propagandasını halklarına yutturmaya çalışıyorlar.

perinçek zaten bu konuda tımarhanelik bir görüntü çiziyor.

ekşi sözlük

aynı zamanda ekşi sözlük yazarıyım. akp zihniyeti tarafından yasaklandığı günden beri giriş yapmadım. 1 ayı geçti sanırım. akp'nin devlet gücünü ne kadar keyfi kullandığının bir göstergesidir ekşi sözlük'ün erişime engellemesi. daha önce bu zihniyet türkiye'de yıllarca youtube'yi kapalı tuttu, yıllarca vikipedia'yı kapalı tuttu. şimdi de sözlüklere dadandılar.

osmanlı'da matbaa'yı yasaklayıp milleti cahil bırakan zihniyetin bugünkü tezahürleridir bunlar.

huzura, zenginliğe; demokrasiyle, özgürlükle ve hukukla ulaşabiliriz.

demokrasi, özgürlük ve hukuk.. başka yolumuz yok.

akp nin yunan bağımsızlık gününü kutlaması

akp zihniyetinden bu saatten sonra her şey beklenir. çünkü tek amaçları sadece iktidarda kalabilmek. chp'li bolu belediye başkanı bayağı sert bir tweet atmış bu konuyla ilgili.