bugün

Ne kadar kalpten istediğine bağlı, bazı hayaller gerçek olabiliyor sonuçta.
Zannetmiyorum. 2019'da bütün büyükşehir belediyelerini kaybettiler; ama geneldeki oyları yine de yüksekti. Bu seçimde de eğer Ankara ve istanbul'u alamazlarsa; bu onlara yeterince acı verecektir. 5 senelik bir kâbus onları ne hale soktu, bi' 5 sene daha beklerlerse iyice cozurturlar.
hevesleriniz kursağınızda kalacak küçüldükçe küçüleceksiniz hiç bir tepki vermemeniz de büyük olduğunuza inancınız olacak, her şeyin geç olduğunu anladığınızda çok geç olacak.
Normal bir ülkede evet ama seçime 50 gün kala muhalefetin hala çoğu yerde doğru düzgün aday bile çıkaramadığını, çıkarılan adaylardan geri çekilenler olduğunu, ittifakların zaten hak getire olduğunu görünce; muhalefetin neredeyse görevden kaçmaya çalıştığını bir ben mi düşünüyorum?
bekleyin canım alır.
Genel secimde oy oranlari yuzde 35 idi. Yerel secimler her sonuca gebe. Dusuk de alabilir, yuksek de...
babayı alır.
düşük almaz, nedenini söyleyeyim mi? akp istanbul kadın kolları başkan yardımcısı birkaç gün önce trafik kazasında öldü. twitterda bazı beyinsizler (-1), akp bir kişi azaldı, eksildi... gibi abuk sabuk yorumlar yapmışlar. saygısızlar...

halkına patronluk taslayan, küçümseyen, aşağılayan insanlar asla ama asla yönetime gelemezler. patronayzing bul şit...diyordu ya ernesto sirolli bir konuşmasında...

halka paternalistik yaklaşmak lazım yani babacan. nefret dolu değil...
Halka "terörist" diyen birinin yönettiği ülkede yukarıdaki yazar kardeşim nasıl bir "babacan yaklaşım" arzuluyor, anlamıyorum. Diyelim ki ben iflah olmaz fanatik Akapeli'yim ve oğlum da nefret ediyor bu zihniyetten. Benim ciğerparem oğlumu, sırf onlara oy vermiyor, diye "terörist" ilan edenin anasından girer babasından çıkarım; ama bizim insanımız aksine bunu normal gördü. Çözüm zamanı şehit aileleri gidip Abdullah Gül'ün (cumhurbaşkanı oydu) iftar sofrasına oturdular. Benim oğlum şehit olsa ve iftara çağırılsam; o masayı o cumhurbaşkanının kafasına geçirir, o başbakana da pırasanın sapını yedirirdim. Net! Ama işte bu aptal cahiller sürüsü bu yaşananları görmezden geldiler. Sayın Apo! unutuldu, kelle! hatırlanmıyor, yedikleri herzeler yaptıkları hainlikler konuşulmuyor. Değil bin yıl, kıyamete kadar unutmam! Babacan bi' laf edeyim bari: Ağızlarına babacan Yonanlar ötürsün! Alayının...
sanmıyorum ak parti'nin düşük oy alacağını. kk'nin aday olması ve yerine gelenin kk'den farksız olması sebebiyle halk chp'ye karşı tepkisellik içine girecek bence. bu sebepten dolayı akp daha yüksek oy alır. en azından chp çok belediye kaybedebilir.
pek bilemediğim bir şey ama istanbul'da imamoğlu kazanmalı bence ama ben tepki olarak ikisine de oy vermeyeceğim.
Almaz toplam oyu 40a yaklaşık.
Emeklilere yeteri artış yapmassa seçimlerde sürpriz yaşar.
sanmıyorum. sözde chp'nin kalesi olarak görülen izmir'de bile kiminle konuşsam '' valla bu seçimlerde akp'ye vereceğim'' diyor.
Devletin kurumları ellerinde,muhursuz oylar,hayali seçmenler,trafo kedileri.
ekonomi gerçekten önemli faktör. diğer partilere oy gidebileceği için azalabilir. kaybedeceği anlamına gelmiyor tabi.
illaki biraz düşer, çünkü pahalılık almış başını gidiyor. Ama yine çoğu yerde kazanacaktir. Yüzde oranı düşer sadece.
üsküdar'ı kazanır bence. üsküdar çok güzel oldu. diğer ilçe belediye başkanlarını pek tanımıyorum. bir bizimkini bir de üsküdar'ınkini tanıyorum. kadıköy belediye başkanı da oldukça yakışıklıymış.
çok sanmıyorum, illa düşecek ama şuan akp yerine chp aynı durumda olsaydı baraj altıydı, ama bu adamlar bu kadar rezaletlere ve ekonomiyi getirdikleri durumda bile %30'un altına inmiyorlar, öyle bir şeçmen kitlesi varki, adam bir dediğininin ertesi gün tam tersini söylüyor ama 1 kişide çıkıp yahu sen daha dün böyle dedin demiyor, ne dese kabul ediyorlar, ülke batsa bu kitle yine batırırsa en iyi bu adam batırır diye yine gidip ona oy verir.
tabi lan deli misin.

22 senedir akıllanmayan adamlar ülkenin en eliti en zekisi biziz diye geziyor sokakta komediye bak.
Bu kitle gelişim için ne yaptı ki sonuç değişsin.

Giderek cogaliyorlar.
çoğu insanın '' inşallah '' diye içinden geçirdiği ama bu sürede ciddi umutsuzluk da yaşadığı soru.
Ben milletimizi iyi tanırım.

Sandığa gidip akpye gereken cevabı vermek adına yine akpye oyunu verecektir.
Tayyip başkan ceketini aday yapsa % 52 alır. Muhafazakar mütedeyyin çoğunluk seviyor bu adamı.
Karşısında bu muhalefet olduğu süre oy kaybetmez artırır.