bugün

"Anam yasım tutmasın
Sevdiğim beni unutmasın
Düşman ayağın basmasın
Vatana kurban olduk biz."

Bu da başka ahmet. Ahmet şafak. Adları melis değil ama onun da 3 evladı var. Ne mutlu ki O 3 evladın, Şerefli ölüme eyvallah diyen babaları var. Birileri gibi çocuğuna terörist bebek katiline şarkı yazıp, onursuzluğun savunmasını yaptırmak zorunda bırakmıyor.
arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım diyen vasat terörist.
Ahmet kaya terörist değildir. Bu zihniyete de yuhh diyorum ve susuyorum.
(#29651638) terörist değilse bile terörist sevicidir. vallahi Apo'yu özledik diye şarkı yapmanin hicbir savunmasi olamaz. Apo bebek katilidir. Asker, polis ve binlerce sivilin ölümünde baş sorumludur.
bunun fanatiği olduğum zamanlar 7 tane soru yapmışım *. saftık seviyoduk aq şimdiki gibi nerden bilecektik orospu çocuğu olduğunu. saygılar.
Ahmet kaya teröristtir. Aksini iddaa eden kürttür.
Ahmet kaya küçük büyük hepimizden bir parcadır. Ahmet kaya halkının küçük bir çığlığıdır.
(bkz: abi)

güzel kalpli abimiz.. geceme, gündüzüme eşlik ettiğin. beni ruhsal olarak büyüttüğün ve eğittiğin, duygularıma tercüman, derdime ve mutluluğuma dost olduğun için teşekkürler.. bu duyguları paylaştığı nice insan vardır eminim, onlar da eminim teşekkürlerini sana sunacaktır..

görüşmek üzere gözüm..

not : birazdan gelip "bölücü,pkk" diyecek olanlara sen kafanı takma abi. biz elimizden geldiğince ülkemizdeki insanlara bağımsız ve demokratik bir türkiye'yi anlatmaya çalışıyoruz. yetişemediğimiz yerde at gözlüğü hediyemiz duruyor tabi.. saygılar abim..
Sıkmadan giderim amk. Modungenler bir derdim var, silik istiyorum.
(bkz: yazarları uyutmayan nedenler)
(bkz: poyraz karayel bölüm sonu)
(bkz: yorgun demokrat)
Ahmet abi hakkında konuşanların iki defa düşünmesi gerekir. Bölücüydü falan derseniz zira allah çarpar.

Vatanseverim diye dolaşanları cebinden çıkaracak kadar vatanseverdi ahmet abi. Anlayamadınız ve halen anlamak istemiyorsunuz.

"Eğer ölürsem tek bir şey istiyorum Ahmet Kaya bu ülkeyi sevmedi demesinler. Ben bu ülkeyi Edirne'den Ardahan'a kadar çok sevdim."
Vatan haini, kürd ırkçısı, terörist...

(bkz: vallahi apoyu özledik)
özgün müzik sanatçısı. sanatçı kimliğinden daha çok siyasi kimliği ile ön plana çıkmış olan kişi. kürt halkına tanınmasını istediği özgürlük sebebi ile sanat camiası tarafından linç girişiminde bulunulmuş, hakkındaki karalama kampanyası ile yurt dışına kaçmak zorunda kalmış ve orada hayatını kaybetmiştir.
Öyle bir zamandayız ki şarkılarını dinlerken içeri birileri girdiğinde sesini kısıyorum.
Türkülerini sevdigim reyizdir.

Siyasi görüşü afedersiniz zükümde degildir..
her 5 entryde bir terörist ve vatan haini denilmiş sanatçıdır. sesiyle kıyaslanırsa türkiye'de yaşamış en büyük seslerden biridir.
ülkemizin sanatçıya verdiği değerin somutlaşmış halidir. geçmişte hain denilen insanlar nasıl şimdi çok değerli oldularsa ahmet kayaya da olacak olan odur. fark ettiyseniz başlamaya başlamıştır bile. fakat neye yarar iş işten geçtikten sonra.
Her şarkısı bir anlam. Her şarkısı bir fikir.

Özet Gerçek sanatçıdır.
(bkz: Orospu çocuğu)
(bkz: terörist)
dinlemeye bayıldığım.
16 Kasım 2000 yılında Hoşçakalın Gözüm isimli albümünün kayıtlarını yaparken, Paris'in Porte de Versailles semtindeki evinde bir gece kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir.
görsel