bugün

Agarta, Tibet ve Orta-Asya tradisyonlarında sözü edilen, Asya'daki sıradağların içinde bulunduğu ileri sürülen efsanevi bir yer altı organizasyonuna verilen addır.

Agarta konusunu kitaplarında en ayrıntılı işleyen üç yazar Saint-Yves d'Alveydre (1842 -1909), Ferdinand Ossendowsky ve René Guénon'dur. Agarta, teozoflara göre Mu ve Atlantis'ten göç eden bilim rahiplerince ya da inisiyelerce kurulmuş, sonradan gizlenme gereği görüp, dağ ve mağara içlerine çekilmiştir. Agartha, Agharta ve Agarthi olarak da yazılır.

Kimileri Şambala adında Agarta'ya karşıt olarak kurulmuş, gizli bir menfi merkezin varlığını ileri sürüyorsa da, Agarta'nın Tibet tradisyonlarındaki bir diğer adı Şambala'dır (Shambalah).
ergenekon soruşturmasını getirip dayandırdıkları tarikat. yok artık demekten başka bir şey gelmiyor elden.
olduğu iddia edilen ergenekon örgütünün menşei olduğu ergenekon iddianamesinde belirtilen gizli tarikat. peki agarta ve ergenekon arasındaki bağlantı nedir? bu soruşturmaya neden ergenekon adı verilmiştir burası muammadır. hangi transkripsyonda agarta ergenekon demektir? agarta'nın etimolojik kökeni nedir, hangi türk lehçesinde agarta ergenekon olarak tercüme edilebilir merak konusudur.
yakında daha fazla duymaya başlayacağımız kelime..

bekleyin!
eğer doğruysa, o agarta'da yaşamış rahmetliler şimdi öteki tarafta ne yapıyorlar acaba???

cem yılmaz'ın gösterisinde geçen "öteki taraf" esprilerinden örnek alarak yazıyorum:

kıyamet kopmuş, hesap günü gelmiş, herkes karışık bir şekilde sıraya girmiş, diyelim ki x kişisi, agarta ülkesinde yaşamış, bu organizasyonu yaratmış y kişisi ile sırada yan yana geldiğini düşünelim:

x: üüfff yaaa daha ne kadar bekleyecez.
y: bu ne acele kardeşim, ben 700 yıldır bekliyorum
x: aaaa! valla çok sabırlısın abicim? hangi yıl vefat ettin, hangi memleketten
y: sizin takviminize göre 1250'li yıllarda, ama bizim takvim farklıydı, ben agarta takvimine göre .... yılında vefat ettim, sen nerdensin?
x: agarta'mı, hani şu meşhur yer altı örgütünün başladığı yer mi?
y: evet, sen nereden biliyorsun?
x: nereden bildiğimi bırak, hani şu bazı kurallar koyarak, dünya üzerinde bazı yönetim şekillerini etkileyen kişilersiniz değil mi?
y: evet, öyle o kuralları yazan, o örgütü kuranlardan biri de bendim
x: öyle miiii? ulan .mına koduğum eşşoğluuu, ulan it, siz yazdınız o kuralları, kurdunuz çeteyi, örgütü, sonra yüzyıllar boyunca biz insanoğlu uğraştık.
y: hooop hooop, ağır ol bakalım. biz dünya için kurduk onu, sizler için kurduk, bizim kurallarımıza uysaydınız paşalar gibi yaşardınız.
x: siktir oradan .mına koduğumun, koyduğunuz kurallar, kötü niyetli insanlar tarafından kullanılarak, dünya cehenneme döndü lan, insanlar birbirine güvenemez oldu, işler hep ters gitti, hem siz kim oluyorsunuz da sizden sonraki yüzlerce seneyi etkiliyorsunuz, o kadar zeki olsaydınız elektiriği bulsaydınız, teknolojiyi geliştirseydiniz de, sizden sonrakiler daha ferah yaşasaydı.
y: onları da bulduk ama sakladık, enayimiyiz bizden sonrakiler hazıra konmasın dedik, hem insanların birbirini yemesi iyidir, heyecan olur, bak ne güzel heyecanlı hayat yaşamışsınız, daha ne istiyon?
x: zebaniiiiiiii, beni bu adamla cehenneme koy, hesaplaşıcam bu herifle
y: hesabı da, matematiği de, tüm modern bilimleri de biliyorduk ama söylemedik, biz enayimiyiz yahu...
x: yok yooook, siz bu hesaplaşmayı bilmiyordunuz, osmanlı tokatını biliyor musun sen?
y: osmanlı tokatı? hımmm ilk defa duyuyorum
x: merak etme ben de ilk defa atıyorum...
y: kuurrrtaaaarıııın beniiiiii, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh, zebani öldürecek bu adam beniiiii
zebani: öldün zaten lan eşşoğlu, bu ikisini cehenneme atın
x: allah razı olsun, yürüüüüüüü, seninle daha hesaplaşıcaaaaz
y: ühüüüüü üüüühhhhhhüüüüüüü...

şaka bir yana eğer kıyamet gününde, bir agartha lı ile yanyana gelirsem, yaşanacaklar aynen bu şekilde olacak, söyleyeyim...
--spoiler--
http://simalyildiz.blogcu.com/1216869/
--spoiler--

yukarıdaki linkte hakkında çoğu şeyi öğrenebileceğimiz oluşum.
Tibet ve orta asya geleneklerinde sözü edilen, asya'daki sıradağların içinde bulunduğu ileri sürülen efsanevi yeraltı organizasyonu.
bu aralar gündemden düşmüştür, ergenekon un susurlukla ilgisi kesinleşmezse yine dönülecektir.
(bkz: ergenekon gibin)
budist kökenli bir kelime olan "agarta", yeraltında kurulu olduğuna inanılan ve milyonlarca kişinin yaşadığı imparatorluğa deniyor
dünya nın bir ucundan diğer ucuna gitmenin mümkün olduğu tünellerin birininde türkiye de olduğu iddia edilen uygarlık.
(bkz: agarta nın kapılarında)
çok karışık bir konu, tam araştırmak isteyenlerin elinin altında ya binlerce sayfalık bir sözlük yada internet olması gerek. tabi çok derin bir hafızada şart, sabırda cabası.

binlerce yıl önce dünya genelinde bir tufan olur, bu tufanın hz. nuh'un kurtulduğu tufanla aynı olduğu söylenir.
çünkü olay kayıp uygarlıklar atlantis ve mu ile ilgilidir. bu kayıp uygarlıkların sular altında kaybolduğu sanılmakta ve hz.nuh döneminde dünyanın sular altında kaldığı bilinmekte.
bu tufandan kaçan rahipler bilim adamları vs. tibet'te ki himalayalar'da bir mağaraya sığınırlar. hadise sadece budistlerle sınırlı değildir, çünkü bu mağaralarının bir ucunun brezilya'ya bağlı olduğu sanılmakta. yani dünyanın dört bir yanından din adamları, çağın akıllı ve bilge insanları yer altına çekilmekte.

şu an bu konu hakkında iki teori var.
ilk teori şöyle..
himalayalar'da mağaralara sığınan halkın karşısına iki yol çıkar. sağ veya sol orasını tam olarak hatırlamıyorum şu an. ancak sol tarafı seçenler agarta halkıdır.
agarta bundan sonra dünyasal işlerden çekilmiş, dünyanın sonunu beklemekte ve dünyanın sonunda ortaya çıkıp insanlığı kurtaracak oldukları söylenen halktır.
sağ yolu seçen halk ise şamballa halkıdır. bunlar dünya işlerine karışacak, dünyada meydana gelen savaş, doğa olaylar vs. gibi hadiseler direkt olarak dahil olacak olan halktır.
kısaca şamballa halkı, agartalılara göre kötü demeyelim ancak daha kurnaz olan halktır.
ikinci teori ise, şamballa agarta ülkesinin başkentidir.
agarta'nın bir kralı vardır, bu kral tüm dünyanın hakimidir "dünya kralı "

efsaneye göre agarta yada şamballa halkı, günümüzdeki insanlığın çok ötesinde bir yeraltı medeniyetine sahipti.
insanların zihni çok gelişmiş, hatta rivayetlere göre uzayla olan tüm bilimsel çalışmaları bitirmişlerdir.

kısaca bu halk nietzsche'nin tanımı olan "üstün insan" tanıma uymaktadır.
zaten adolf hitler ve diğer liderlerin agarta ülkesine olan merakları, kendi davalarını kanıtlama çabasının bir sonucudur.
nietzsche'nin hiç öyle bir fikriyatı olmadığı halde, fikirleri ırkçı harekete zemin hazırlamıştır.

konuya gelecek olursak, dediğim gibi konu çok karmaşık ve hakkında binlerce farklı farklı teoriler var.
bazıları bu uygarlığın gerçekten var olduğuna inanırken, bazılarıysa benim gibi bunun sadece diğer mitlerde olduğu gibi sembolik anlamlar taşıdığına inanmakta.

agartalıların varlığına kanıt olarak gösterilen şeylerse ilginç.
bildiğiniz gibi agarta ülkesi bir yeraltı ülkesi, teorilere göre bu yeraltı ülkesi toprağın altında neredeyse tüm dünyayı kaplayan bir yeraltı tünelleri bütünüdür.
bu tünellere örnek olarak gösterilenler ise mısır pirametilerinin altında girilmesi yasak olan koridorlar bölümü, çin'de ki türk piramitleri, türkiye'de ki kapadokya, brazilya'da var olduğu sanılan yeraltı tünelleri, çin seddi vs..

bana göre agarta tamamen sembolik olaydan ibaret bir kavram.
olayı ilk teorideki gibi agarta ve şamballa olarak ele alırsak..
bu ikiliyi cennet-cehennem, iyi-kötü, gündüz-gece gibi kavramlara bölebiliriz.
agarta araştırıcıları olayı dini kitaplarada bağlar.
bizde bağlyacak olursak.
şeytanın uşakları kıyamet vaktinden önce insanlığı kendi etrafında toplamaya çalışacak, kötülüğü ve fitneyi yayacak.
bu sırada mesih çıkacak ve kötülüğü yenecek.
agarta öğretilerine göre.
şamballa'yı deccal, dabbe'tül arz, yecüc-mecüc gibi şeytanın uşakları olanlardan görebiliriz.
efsaneye göre agarta halkı kıyamet vaktinden önce çıkacak ve insanlığı kurtaracaktır.
agarta halkınıda mesih yada her neye inanıyorsanız, o olarak ele alabilirz.
kısaca aslında herşey saçmalık.

biraz heves edip araştırmaya kalktığınızda, yapılan saçmalamaları görünce hayal kırıklığına uğrayabiliyorsunuz.
bu yüzden hiç denemeyin en iyisi

tabir-i caizdir eminim bazı denyolar agarta halkından birileriyle telapati yoluyla iletişme geçtiğini sanmakta.
sanmakla kalmayıp neredeyse karşılıklı oturup röportaj yapmışlar, bunu da utanmadan yayınlamışlar.
adamın tek sormadığı kahvenizi nasıl alırsınız olmuş.
iyi de arkadaş nerede kaldı o zaman bu agartalıların sırrı, gizemi.

yazı alıntıdır ama bana aittir.
(#13413438) Agarta hakkında bir yazı.
http://illuminatifs.blogs...mu-sambala-agarta-ve.html
(bkz: alın beni alın alın)
artı veren arkadaş, seni de şambala alsın.
Agarta ya geçiş yapabilmek için 7 çakranızın hepsinin açık olması lazım. Ancak o zaman 4. boyut a geçiş yapabilirsiniz ve agarta yı tam olarak anlayabilirsiniz.
birkaç rahibin nükleer savaştan kaçarken himalayaların altına sığınmasıyla ortaya çıkmış gizli ve gelişmiş bir uygarlık. bir de bunların negatif olanları var, o da şambala. okuduğum bir kitapta da şambala başkentleri olarak alınmış.
Yeraltındaki ikinci dunya diye mitolojik mitolojik anlattıklari gercekte bunlarmis demekki. boyle bir sey varsa yeraltinda yasama olayi derin devlet isleridir.
Moğolca ağartan demektir.
atlantisten sonra gitmek istediğim yer.
filmler ve filimler yapımı bilgisayar oyunu. Daha doğrusu kendi tabirleri ile interaktif film oyunu. steam'de çıkış tarihi olarak 2021 sonu yazıyor. hikayesi için kaleme alınan satırlar ise şu şekilde;

--spoiler--
Hiç bir sabah uyanıp bankada sıra beklerken, politikacıların gözlerinin içine bakarak yalan söylemesini izleyerek ya da yaşadığın adaletsizliği haykıracak gücün olmadığını hissettin mi? Olmamış olsa bile bir gün mutlaka olacaktır. Agarta, bu çığlığa dayalı, ahlaki yargılarımız ve bizi insan yapan kararlarımız etrafında şekillenen günümüz dünyasında geçen bir hikaye. Agarta bir seri katil hikayesidir. Adalet ve hukuk temalarını yeryüzünde sorgulayan bir adamın sonuca ulaşmak için planlarını izleyeceksiniz. Hatta karar vereceksiniz. Cerrah lakaplı katilimiz ile vereceğiniz tüm kararlar sizi 17 finalden birine taşıyacak. Agarta, bireysel hayatınızda verdiğiniz her kararın, yaptığınız her seçimin ne kadar değerli ve önemli olduğunu size göstermek için tasarlandı. Çünkü yaptığınız her seçim aynı zamanda bir vazgeçiştir ve hiçbir kararı geri alamazsınız.
--spoiler--