bugün

kim yaptıysa hayrına yapmamıştır.
Kullandıktan sonra bağımlılık yapandır. Kendi bilgisayarınızda adblock kullanırken başka bir bilgisayardan tarayıcıya girmeye yeltenirseniz alakalı, alakasız, türlü türlü reklamı karşınızda görünce üzülürsünüz.
reklamları engelleyen bu program yok edilmeli veya indirilmesi sadece illegal yollardan yapilabilmeli. reklamlardan gelir yapanlar icin kötü bir olay. yapımcısı da bir gelir almiyor.
bu uygulamanın kullanıcılarına tavsiyem, hatta ricam, emek hırsızlığı yapmamaları. sürekli kullandığınız, meyvesini yediğiniz oluşumların reklamlarını engellemeyiniz. bu şekilde reklam gelirlerinin önüne geçmemiş olacaksınız ki buda site sahibinin yaptığı işe devam etmesini sağlar. aksi halde reklamlarını engellerseniz, adamlar "zaten para kazanmıyoruz amk" deyip, siteyi kapatabilir. ama zaten paranın amına koymuş, her türlü hareketinizi kaydeden, multi milyoner internet oluşumlarının reklamlarını hiç durmadan engelleyiniz. misal google, facebook gibi.
(bkz: can)
zall'ın vodafone'dan aldığı avantayı etkilemeyen ama yazarları iğrenç vodafone tasarımından kurtaran ufacık tarayıcı aparatı.
yapanın ellerinde öptüğüm eklentidir.
her nete girdiğimde yapana dualar ettiğim müthiş eklenti.
bu programı yapan, adamdır net.insanların internette rahatça gezinmelerinin nedeni bu programdır.saçma sapan reklamları görmüyoruz.siteler zorla para kazanamıyor bizden , en sevdiğin nokta da bu zaten...
bunu yapan yazılımcı ne güzel yazılımcı, bunu bizlere sunan insan ne güzel insandır.
reklamcılara 21.8 milyar dolar kaybettirmiş. kaynak adobe dikkatinizi çekerim.

http://bilisimlife.net/Ha...ar-Dolar-Kaybettirdi.html
Reklamlardan kurtarıcı
Kendisini melek ilan ettiğim program.
Reklamları engeleyen 10 numara 5 yıldız bir proglamdır. kesinlikle chormede olmalı. mutlaka indirin.
internet tarayıcılarının olmazsa olmazıdır. hatta adblock kullanmayan görünce direk aşşağılıyorum, hor görüyorum.
Tarayıcı yavaşlayacak ama haberiniz olsun.
Çok iyidir, hoştur ama diş çürüklerini yok ederken sağlam dişleri de kevgire çeviren karbonat misali tarayıcıyı da yavaşlatır.
site sahiplerine büyük zarardır. sizin kullandığınız sitelere emek verip uğraşıyorlar. düşünmediniz mi hiç bu insanlar bu siteye o kadar emek veriliyor siteye uğraşılıyor, peki ne kazanıyor ? o reklamlardan kazanıyor. siteyi beğenirseniz, işinize yaradıysa reklamlarına tıklayın bir teşekkürünüz olmuş olur. zaten reklamlara yanlışlıkla tıklamadıysak tıklamayız başka türlü google adsense'de iki şekilde para alırsınız:

1) siteye koyduğunuz adsense reklamının kaç kişiye gösterildiği.

bu ücret ise çok düşük gösterim başına yanlış hatırlamıyorsam 30 kuruş falan.

2) siteye koyduğunuz adsense reklamınızın kaç kez tıklandığı

bu ücret idare eder gösterime göre ki siz ikisinide engelliyorsunuz.

sizin adblock sürekli açık olduğundan bütün siteler dahil buna şunuda ekliyeyim site zaten google adsense ise en fazla 3 reklam koyabilirsiniz yani heryerine dolduramaz ve popup reklamları kabul etmez, pat diye çıkıp sizin yanlışlıkla tıklamanıızı sağlayamaz. hesabını kapatırlar. böyle değilde kötü bir site ile karşı karşıyaysanız her yer reklamsa tabiki kullanın. bende kullanıyorum ama benim bunları yazma nedenime gelirsek benim gibi site gerçekten işinize yaradıysa kapatın. site yöneticilerine yardım ve teşekkür olması için sizde o sitenin reklamlarına tıklayın. fazla tıklamayın kabul etmez.
bir adblock plus değildir.
Yaklaşık 2 senedir kullandığım hayat kurtaran popup reklam önleyen programdır.
Para kazandığımda da gönlümden koptuğu kadar program yaratıcısının hesabına üç beş kuruş ateşleyeceğim. Yaptığı program sayesinde reklam kapatmaktan helak olan, bünyede gereksiz sinir stres yapmayı engellediği için teşekkürü de bir borç bilirim.
adblock adam mıdır? adamdır arkadaş.bağış seçeneği varsa 5-10 dolar neyse göndermek lazım aslında.

webde dolaşırken içim rahat, o reklamlar birden çıkınca cpu zorlanıyordu bazen.
xhamster'da işlemeyen.
adı açıklanmayan bir sirkete satışı bugün itibari ile gerçekleşmiştir. aynı zamanda satış rakamı da açıklanmamıştır.

edit: en büyük gelir kaynağı ''reklam'' olan google'a satıldıysa kötü olmuştur.
adblock tek başına olmalıydı. savaşmalıydı.

bakalım neler olacak.
google ın artık baş edemeyince satın aldığı şirket. kapitalizm sizi önden yapamayınca arkadan yapıyor. ilginç bir durum.
adblock plus adı altıyla açık kaynak kodlu olarak devam eden projedir.
(bkz: ublock) varken gereksizdir.