bugün

(bkz: kulakarkasi)
(bkz: altimod)
(bkz: royal001)
(bkz: hakanali)
içerisinde lezize teyze gibi anlamsız, gereksiz, lüzumsuz, saçma bir karakter bulunan (işin garibi bu karakter adına facebookda hayran sayfaları açılmıştır) dizidir. çok şükür bitti.
iki saat bakışmalarla ve süzüşmelerle geçen dizi.
iki Adanalı yolda giderken, biri diğerine,
"gel garpuz kırak yiyek" der.
Bakarlar evde karpuz yok. Bostana karpuz için giderler.
Bostanda karpuz seçerken üstlerinden alçak uçuş yapan bir uçak geçer.
Bir Adanalı: "Lan, lan, lan bak olum uçak geçiyor" der
Diğeri hiç başını kaldırmadan karpuz seçmeye devam eder ve
"Elleme olum uçsun sana ne uçaktan " diye karşılık verir.
adanalı'nın kızı sofia'nın, 3 bölümde 1 kaçırıldığı dizi.
boş zamanınız varsa bile izlenmeyecek dizidir zira gidip uyuyun kendiniz için daha yararlı bir iş yapmış olursunuz.
yeğenlerim, kardeşimin izlediği dünyanın en gereksiz dizisidir. bu bir, akasya durağı iki.
türk dizileri arasında en saçma sapan ve emeği geçenlere edilecek tüm küfürleri hak eden kalitede olan seyirciyi aptal yerine koymayı amaç edinmiş dizidir. sene olmuş 2012 atv hala bu diziyi yayınlamakta kınıyorum.
bir doktorlar değil. ama olma yolunda ilerliyor.
dizisini bilemem. mükemmel, çok değişik, başyapıt değerinde, ama ne yazık ki hiç bilinmeyen bir haldun çubukçu romanı. yaşlı bir çerkez kadını ile 75 yaşındaki deli oğlunun hikayesi anlatılmaktadır. çok satan roman okurlarının uzak durmasında yarar vardır.
bir ara göz gezdirmişmiştim (kaç sene önceydi lan) adanalı karakteri nasıl yansıtmışlar diye. hiç alakası yok. içi boş delikanlılık taslıyor oyuncu. bir de gittiği yere biberini turşusunu falan götürmesi, yalan bunlar. bugüne kadar türk dizilerinde adanalı karakterini en iyi yansıtan dilber hala karakteri olmuş. büyüksün gülse birsel.
avcılar e-5'te yiyip yiyebiliceğiniz en güzel lahmacunu yapan kebapçının adı.
yunanistan'da yayınlanan son türk dizisi, daha neleri göreceğiz acaba..

http://beta.antenna.gr/adanali/
yurdum insanı her işi, işin erbabından iyi yaptığını düşünür. adanalılar da böyledir.
tavla söz konusu oldu mu iyice abatırlar. ben de öyleyimdir. keyfim yerindeyse tavlada kimsenin beni yenemeyeceğini düşünürüm. ara ara boyumun ölçüsünü alsam da tavla oyunculuğum ile ilgili abartılı düşüncelerim değişmez.

tavla konusu her açıldığında adanalılarla ilgili uydurma bir hikaye gelir aklıma onu paylaşayım. (hikayede amaç kimseye hakaret değildir. beni tanıyanlar atatürk'e ve ismet paşa'ya hakaret etmeyeceğimi bilirler zaten. sadece yurdum insanının olayları nasıl birbirine bağladığını, tatlı tatlı uydurduğunu anlatmaktır.)

kurtuluş savaşı sırasında hazırlıkların tamamlanması beklenirken ismet paşa'nın canı sıkılmış. "Var mı aranızda tavla oynamayı bilen" diye askere sormuş. adanalı atlamış hemen. başlamışlar tavla oynamaya. bunlar oyuna dalmışken atatürk görmüş yanlarına gelmiş. ikisine de birer tokat atmış. atatürk'ün meşhur kocatepe pozunun bu olaydan sonra olduğu söylenir. rivayet odur ki atamız "sen de mi ismet?" deyip sigara üstüne sigara yakar boynunu büker yürürmüş yine rivayet odur ki ismet paşa'nın kulağı bu olaydan sonra az duymaya başlamış.

tanım: adana'da doğan/yaşayan ya da kendini adaya ait hisseden insan.
budur. görsel
cehennem sıcaklarına dünyadayken hazırlanan insanlar, insanlarımız...
televizyon tarihinin en boktan dizisi. yayında yapımda emeği geçen herkesin amk.
(bkz: muradnan)
genelde sahtekar olurlar çingeneler..
adanalıları urfalı olarak gösteren dizi.hiçbir adanalı öyle konuşmaz,cebinde görmemiş gibi biber taşımaz ve demirsporu tutmaz.
Adana'ya ve Adanalı erkeklere karşı özel bi ilgim var. Nedenini bilmiyorum fakat bi erkek Adanalı ise değerlidir.
Yavaş yavaş,battaniye-yorgan sezonunu açmaya başlamışlardır.

Benim arkadaşım ankarada kalorifer sezonunu bile açmış orası ayrı tabi.
en son adanada sokakta şoförler arasında çıkan bir kavgada 2. kattan arabaya uçan bir arkadaş görmüştüm.Adam spiderman gibi atladı,sonra tanımadığı adamlara hunharca saldırdı.
yerçekiminin tesir etmediği yurdum insanıdır. 2. kattan atlar, polislerin üzerinden uçar. kuş gibidir garibim.
Adamın hasıyız.