bugün

Mini minicik çocuklarla oynanması büyük keyif olan,herkesin asılan adamın çizgilerinin sayısını farklı çizdiği harika oyun.
bos zamanları degerlendirmenin en eglenceli yoludur.karsındakine sadistlik yapar eziyet edersin .yediden yetmişe herkesin bildigi bir oyundur.en zevklli yanı astıgın zamanki rakibin yüzündeki ifadesidir.
meşgale butonuna bastığımızda aralarında görmek istediğimiz oyun
adami astiginiz anda karsinizdakine pis bi bakis attiginiz kelime bulmaca oyunudur
adami asmadan verilen kelimeyi tahmin etmeniz gereken bir oyun.
her programcı adayının yazması gereken uygulama.*
adım adım daragacına giden yol..
(bkz: bu harf soylenmıstı)
- Astım ulan! *
- Kim kimi asıyor! Alfabeyi ağzına sokturtma şimdi...
her dönem çocuklar tarafından oynanan cani oyun. sonunda kelime bulunamazsa adam asılır, yalan olur.
en gerçekçisini alttaki linkten oynayabileceğiniz oyun..*
http://cunning.devstars.co.uk/hangman_popup.php
ilk bilgisayarımla birlikte tanıştığım oyun. *
(bkz: türkiye darbeler tarihi)
-evet, beş harfli bir kelime.
+a.
-yok.
+a.
-yok dedik ya.
+a.
-inadına mı yapıyon lan?
+a.
-kenan kıllığına mı yapıyon? yok dedik la lan.
+ehhe. ne yapayım alışkanlık olmuş ne tekim.
içimde oynadım bugün,
sesli harfler östaki boruma sıkıştı,
son harfi bilince işte, son boşluğu da doldurunca tekmeledim ayaklarının altındaki tabureyi, sallandı..
penceremden baktığımda süratle giden bir arabada gördüm çocukluğumu..
dişleri dökülmüştü.
sonra şarampole yuvarlandı, hatalı sallama- iki ölü, sıfır yaralı.
kelime "bilanço"ydu..
anlamadılar hiç, neden bazılarının hayata iki-sıfır yenik başladığını..
son harfi "o"ydu..
herkes tarafından gayet masum bir oyun zannedilen fakat çocukları küçük yaşta şiddete yönelten ve gelecek yaşlarda intihara meyilli birer birey haline getiren oyun. bir de bu çocuklar büyüdüklerinde katil olup halk tarafından linç girişimlerine maruz kalıyorlar. eğer sen bu çocuğa linç sırasında bir tekme atmak yerine önceden bu oyunu ona yasaklasaydın çocuğun diğer herkes gibi bir doktor, bir avukat,bir geminin kaptanı veya çocuklarının anası olabilirdi. yani bunun tek sorumlusu sensin bre ilgisiz ebeveyn!
psikopat eğilimlerin başını çeken dehset veren korkunç oyun.
(bkz: kenan evren)
*
minicik minicik cocuklara öğretilen, masum görünümlü ama derin bir şiddet içeren oyun..
http://tinyurl.com/23qo3as
ders esnasında sessizce oynanılabilecek bir oyundur. özellikle ilköğretim ve lisede oynanır. aslında bir adamın öldürülmesine dayandığı için oldukça vahşidir. insanların sevip saydığı cin ali her bilinmeyen kelimenin sonunda ölmektedir aslında.
internetin yaygınlaşmadığı dönemlerde, pc başına geçen çocukların genelinin favori oyunu idi.günümüz çocuklarının şimdilerde, facebook'un mantık içermeyen oyunları ile meşgul olduklarını göz önüne aldıkça, eskiden zamanı daha verimli geçirilmesine yardımcı olmuş, olan oyundur.
moonstar sözlüğün her bilgisayarda bulunduğu geçmiş zamanda dil öğrenimine de katkısı olan oyun olmuştur.
adam asmaca, kesmece bunlardı 1789'da, islam kansız kement, moderni darağacı üç ayak. amerika fantezilerin diyarı, eli kolu bağlı iğneli.

şimdilerde moda asmayıp ta beslemek, hızını almış tatmin hali, dört duvar ergasola.

garip olan şu ki, devletler muaf bu hallerden. bahane mi ararsın, aklından geçiyor derler imhayı hürriyet yani komünist köpek, ya da kaide, ladin islami fobi, şimdilerde en kötüsü kürt dili; ensede delik, morgda meçhul, ölen kayıp öldüren kayıp, çetelesiz cesetler, ayak parmaklarında bile yok hüviyet.

karpuzz kesmece, kan gibi değilse parasını verme hanım teyze.

çamaşır bile asmaya korkarım, asma altında hayal kuramam. bir kıza bile asılamam. asım adını koymam çocuğuma, asan soy adını alamam. asmalı mescitte oturmam kalsam bile la mekan. sözlükler asmanın her halinden kurtulsa, çocuklar dağ yapsa resimlerde, asmasalar o resimlerini dersliklere. asmalarda üzüm türküsü yasaklansa, astığım astık, kestiğim kestik deyimler sözlüklerinden def edilse, bayramlarda bayrak asmasak, asmasak bayrak, bayrak. bayram olsa hep ip atlasak.
Ümit erdim'in sunduğu show tv'deki yarışma programı. 4-5 yarışmacı izledim şu ana kadar ve bu yarışmacıların çoğu bir harf bile bulamadı. Bu nasıl program la, çok kullanılan harfler hiç çıkmıyor. Kelimelerin özellikle seçildiğine eminim. Programda bir de kelimeyi doğru tahmin eden seyircilere sanırım 1000 liralık para ödülü veriyorlar. Yarışmacı olarak katılamasan da seyirci olarak parayı götürebilirsin.
mantık hatası olan yarışmadır. adam asmaca demişler ama bilemediğinizde adam karikatüründen parça siliniyor.