bugün

mehmet ile filiz'in elele tutuşup, fonda nermin'in mezartaşının yeraldığı 'aşk ile.. ' sloganı ile final yapmış dizi.
Oyuncu: Filmdeki Karakteri
Türkan Şoray: Nermin
Ayhan Işık: Mehmet
Ekrem Bora: Ender
Nebahat Çehre: Filiz,

Kenan imirzalıoğlu: Mehmet
Selin Demiratar: Nermin
Oğuz Galeli: Ender
Ebru Kocaağa: Filiz
bir zamanların efsane dizisi "tatlı hayat" a tezat olan dizidir.

not: ayrıca benim aslında arabesk bir adam olduğumun farkına varmamı sağlamıştır.*
bi insanı uyuşturabilecek en uygun dizi.

*yokluğuundannn gayrıııı....
-abi bu çocuğa çok üzülüyorum. dün slayer, anathema dinleyen adam nasıl da değişti.
+evet lan, bi mülaimleşti, garip oldu hakkaten.
insanın içini eriten gerçekten de acı hayatı işleyen bir osman sınav yapımıdır. devlet yurdunda bir ara dünya kupası maçları kapatılıp acı hayat izlendiğini bilirim bu yönüyle yurtta tarih yazmıştır. diziden sonra herkes biraz depresif olur ve dokunsan ağlarım moduna girer.
bir televizyon dizisi. müdavimi olduğumuz ocakbaşına her gittiğimizde ızgaracı engin usta'nın ooo kosovalı hoşgeldin diyerek merak ettim ve varlığını öğrendim dizinin.

edit: bir de engin ustaya az para verdin mi kesene bereket terzi derdi*
kenan imirzalıoğlu'nun ikiz kardeşlerini (bkz: batıkan çoban) ve (bkz: kuzeykan çoban)'ın oynadığı dizi.
izlemesem de diğer odadan ender ve nermin isimlerini sıkça duyduğum dizi.
(bkz: sana gelmediğim gün öldüğüm gündür gülüm)
vaktıyle de konusunu yaratıcı bulmadıgım dizidir.aklımda kalan,her bölümün nermın karekterinin ağlayışıyla başlayıp yıne onun ağlayışıyla bittiği yer etmiştir.
kenan imirzalioğlu'nun bir bölümde en az 15 kere şerefsizler dediği dizi.
final bölümü güzel olan dizidir.
gayet de güzel ve sıkılmadan kendini izlettirmiş, 2 sezondan fazla sürmeyerek tadında bırakmış, Kenan imirzalıoğlu'nun oyunculukta kalfalıktan ustalığa geçtiği evreye rastlayan dizidir.
ben bu dizi de öyle bir hata yakalamıştım ki o dereceydi.

biraz uzun olduğu için yarına resimlerle daha ayrıntılı anlatacağım.
üniversite okurken izlediğim ve geceleri nermin diye sayıklayıp uyanmama sebep olan eski show tv dizisidir.
üniversite birinci sınıfta kalınan cemaat yurdunda toplu olarak izlenilen iki diziden biriydi*. ancak saat 11'de tv'nin otomatik olarak kapatılması neticesinde dizinin sonlarını öbür hafta yayınlanan özette izleyebilirdik. sonuç olarak güzel diziydi vesselam.
sırbistan ve kosova'da hala yayınlanan dizi*.
zamanın reyting rekoru kıran kenan abımızın ününe ün kattıgı selin demiratar a gıcık oldugumuz bir osman sınav yapımıdır.
yayınladığı dönemde en çok ağlamama neden olan dizidir.
zannımca en acıklı sahnesi de mehmet'in sarhoş bir halde nermin'in evinin önünde kar yağarken ağladığı sahnedir.
gün itibariyle "acı hayat mı kaldı yeğenim, kop gel ezel'e. kopup gelmen yeterli midir intikam için? yaşarken ölmen gerek anlaman için gerçekleri... " şeklinde saçma cümleleri akla getiren başlık.
Kanal 7'de gündüz kuşağında tekrarları yayınlanan dizi. Biraz arabeskti falan ama fena bir dizi değildi.
baya uzun zaman olmuş yakaladığım hatayı söylemeyli. (bkz: #7765071) neyse artık söylemenin vakti geldi.

Şimdi mehmet kosovalı canından çok sevdiği nermini başkasına kaptırıyor ve içip içip sevdiğini kaptırdığı adamın evine baskına gidiyor. korumaları felan dövüyor. ev sakinleri polise haber veriyorlar polis geliyor mehmet kosovalı'yı karakola götürüyor. gittiği karakolun komiseri aşağıda ki resimde verdiğim kişi.

görsel

buraya kadar her şey normal.

film buradan sonra kopuyor işte.

ilerleyen bölümler de (yaklaşık 12 bölüm sonra, yani 12 hafta sonra ki bu az bir süre değil. osman sınav bura da aman canım nasıl olsa seyirci çakmaz hissine mi kapıldı anlamadım.) neyse konuya dönecek olursak yaklaşık 12 bölüm sonra, mehmet kosovalı'nın üzerine bir suç atılıyor yani (iftira atılıyor). polisler yine mehmet kosovali'yi yakalayıp merkeze götürüyorlar oradan nezarete felan atıyorlar. mahkemeye çıkacak yeterli delil bulunamaz ise mehmet kosovali içeri girecek. mehmet kosovali'nin arkadaşları hemen bir avukat arayışına giriyorlar ve buluyorlar.
fakat o da ne ? avukat olan adam 8.bölüm de komiser rolünü oynayan abi bu sefer avukat rolüne bürünmüş. onun da resimini veriyorum.

görsel

bu verdiğim resim ise mehmet kosovali'nin karakolda ki konuşma sahnesi. olayların nasıl geliştiğini ve neler yapmaları gerektiklerini konuşuyorlar.

işte hata budur. ya bu adamın yerine başka oyuncu bulamadılar, ya da osman sınav seyirci ile fena halde taşak geçiyor.
az önce yunanistan'da yayınlanan türk dizileri kervanına katıldığını öğrendiğim dizilerden biri olmuştur.

"To Agiazi Tou Erota"* adıyla...
Nermin'in tükürüklerini çekerek mehmet'e memet deyişini ve beton'un gülüşünü okula yapmamla birlikte süksemin ve fetişimin tavan yaptığı zamanlardı. Üniversite'de de yapmaktayım ortamda fena çekici bir özellik katan bir kozdur. Ayrıca severek izlediğim pazartesi gecelerimin vazgeçilmez dizisidir.
Baş rollerini Ayhan Işık ve Türkan Şoray'ın oynadığı mükemmel bir dram.Ayrıca bu filmden etkilenilerek Osman sınav 2005 yılında filmin, dizisini yapmıştır.
güncel Önemli Başlıklar