bugün

hakkında bu kadar entry girilince yine fake muhabirlik yaptı sandıgım.
kendisinin uludağ sözlük aşkı kabaca "düşmanımın düşmanı benim dostumdur" anlayışıdır. ekşi sözlük'e olan husumetinde uludağ sözlük'ü kullanmaktadır. bu kadar basit.
sözlüğe inceden gıdıktan gıdıklayan.
kendisi uludağ sözlüğü okuyor, takip ediyormuş...
(bkz: x bunu okuyosan topsun olm)
metin denen şahsın pasından sonra, o siteler içinde bak... derken uludağ sözlükten bahsediceğini anlamış olduğum durum. prime time da kucak dolusu parayla yapılacak reklamı bedava yapmıştır.
sunuculukta olduğu kadar futbolda da başarılı bir abimizdir. son kurbanı beyaz olmuştur.
muhtemelen ekşi sözlük içerisinde yazar olarak yer bulamadığından ve kendisine getirilen ağır eleştirilerden ve bunun doğal sonucu olarak bir de programlarının yerlere serilmesinden dolayı bu camiada kendisine destek verecek en mantıklı alternatifi seçmiş ve uludağ sözlüğü saflarına almaya çalışmış (evvelden) ve çalışan başarısız yapımcı, sunucu kişisi.

ama zekasının hakkını vermek gerekiyor, acun sözlük kitlelerinin farkında ve bir kesmi kaybederken diğerlrini kazanmaya çalışıyor, her ekran yiğidosu bunun farkına varamıyor.
eğer okuyorsan sana sesleniyorum sayın ılıcalı:

- gün gelecek pes te benden fark yiyeceksin.
uludağ sözlük'ü övdüğü için milletin bir anda çok zeki adam, çok cici adam, şu adam bu adam dediği kişi. sözlüğe eğer bok atsaydı entyrleri merak ediyorum. 'var mısın yok musun programı ne kadar dandik, zeka parıltısı yok' vb. entrylerle döşerdiniz. ne kadar yalakayız anasını satayım..
mütemadiyen sözlüğün reklamını yapıyor. beleşe geliyor tanıtım işi. olsun güzel. biz de şuraya bi derdimizi yazalım, nasıl olsa okuyo sözlüğü.
sevgili acun;
ya da samimiyeti artırma babında acuncuğum;
adriana lima ile belirli bir samimiyet düzeyine eriştiğini biliyoruz. haberleri geliyor. açık söyliyim ben adriana lima'yı beğenen gruptan değilim. ama olsun. çirkin de değil. şu hatunun telefonunu msn adresini falan bi versen de bi iletişime geçsek diyorum. niyetim kötü değil. valla bak. çocuk için tebrik edeceğim. kendisini beğenmesem de beğeneceğim bi arkadaşı vardır elbet. aracı olsun, tanışalım kaynaşalım falan. zengin manita özlemiyle yanıyorum yıllardır. en olmadı seninle msnde falan görüşelim. istersen telefonda da konuşuruz. kontör sorun değil, para bok gibi bende. avea'da beleş dakika var dersen o da uyar. avea'ya geçeriz. ünlü arkadaşlarınla tanıştır beni. pileysıteyşın turnuvalarına çağır beni. oyun sahası dışına çıkan topları toplarım. evet evet. hiçbirini yapmam diyosan son bir istekte bulunmak isterim. programında furkan diye bi eleman var. bi kere aynı ortama sok beni, kafa atayım ona. mesajını bekliyorum.
kib, öptüm bye.
kimin hoşuna gitmedi çıkın söyleyin. aylarca yazamayan yazarlara kan olmuştur, can olmuştur.
+dönüşüm muhteşem olacak uleyyn.
-yaban sen misin?
+kess uleyn.şlakk.lak lak...
Bugün itibariyle sitemizi milyonların önünde öven Türkiye'nin en önemli sunucusu.
bu saatten sonra ağzıyla kuş tutsa şahsına olan antipatiyi gideremeyecek olan, sadece maddeye değer veren medyanın bir unsuru. zamanı gelince kullanılmış prezervatif gibi çöpe atılacak kişi. halbuki esasen bunu fazla haketmiyor.
acun abi bu akşamki programın da bahsettiğin üzere sözlüğü takip ettiğini anladık, o yüzden bir kaç haykırışta bulunacağım sana... abi zamanında bu var mısın yok musun programın için beni iki kere görüşmeye çağırdın, ilki bir bayanla oldu sonra ertesi hafta ikincisine çağırdın bir beyfendi ve bayanla görüştüm, o gün vizem vardı ve zengin olucam diyerekten(500 bin in hayalleri için) vizeye gitmedim ertesi hafta yine haber verilcek diye beklerken, çağırılmadım. geçen hafta salı günü çağırdılar diye 3. hafta çağırılmayı beklediğim hafta yani salı günü olan vizemede gitmedim, telefonun başında bekledim bekledim... hiç bir kulak çınlatmasın da bulunmadım sana haberin olsun. aksine geçirdiğim 3 hafta da 500 binim olsaydı neler yapardım öğrendim. vizelere giremediğim için bir dersten büte kaldım ama olsun 500 binim olduğunda sorun yaşamayacağım, parayı değerlendirmem az zamanımı alacak...

(bu reklamı ekşideki kötü yorumların için yaptığının da farkındayım)
(bkz: seviyorum de)
yarışmasında sözlüğümüzün reklamını yapan deliyürek.kendi yarışmacılarını deplasmandaki galatasaray maçına götürecekti.bizim aramızdan da 3-5 kişiyi 25 ekim'deki maça götür be acun başkan.*
hayatımız trenlerde
gemilerde otobüste
acun abi duy bu sesi
bilet alıp maça götür bizi
(bkz: acun elma dersem çık)
uludağ sözlük'ün kalitesini bir kez daha gözüme sokmuş kişi. adama o kadar zeki dediniz, o kadar işini iyi biliyor dediniz, uludağ sözlük'ü övmeside bu o zekasına ve işini bilmesine bağlı. ne kadar koyun yazarlara sahipmişiz sayende daha da anladım acun..
uludağ sözlük'ün seviyeli olduğundan bahsetmiş sanırım. abi bi ara gel de bel altı başlıkları göstereyim demek istiyorum kendisine. terbiyesiziz aslında öyle seviye meviye tanımadan yazan arkadaşlarımız var, bazen ben de dahil. saygılar mınakoyim.
bir an sol frame'de acun ılıcalı (48) yazısını görünce amacına ulaştığını düşündüğüm kişi.
ülkede bazı şeyleri başarmış olmasına rağmen çizgisini beğenmediğim insaNDIR.
işini bilen, iyi yapan, hamleleri yerinde biri.
(bkz: var mısın yok musun zirvesi)
şu saat diliminde sözlükte patlama yaratan kişidir.
uludağ sözlük'ün ibresini 540'a dayayan adam. bir ara motoru indiriyoruz dedim ama ucuz yırttık.

edit: bi ara 571 gördüm, şapkam uçtu kafamdan.
şunun olmasını sağlamış kişi.

http://img148.imageshack....udaszlkszlnonlineyaza.jpg