bugün

18 ekim 2009 günü itibariyle uludağ sözlük'teki 'acun ılıcalı' ba$lığına entry giren yazarın default dü$üncesi:

'la bunu da okuyacak, televizyonda nickimi felan söyleyecek dur dur. topluca mesaj atayım bi' yandan herkes televizyonu açsın hehe'

$eklindedir.

edit: ben bunu dü$ünerek yazdım.
uludağ sözlüğü övme olayından sonra sözlük popülaritesi tavan yapmıştır.
sabri sarıoğlu'ndan sıkılan cağnım sözlüğümün yeni fenomeni. bağalım bu a$k ne kadar sürecek. bence artık deccal, mesih falan gelene kadar gider böyle..
izmitte büyümüş olması nedeniyle hemşeri kabul eder severiz kendisini..
ama teessüflerimi iletmeden geçemicem duyuyosa,yarışma mulakatına geldik onca yoldan , şeçilemedik olmadı acun abi,saygılar..
Amacı ekşiye tuzluya gizli kapaklı laf atmakta olsa bizim
kalitemizden bahsetmesi hoşuma gitti.

Uzun zamandır yazı yazmıyordum uludağda onun için birşeyler yazmaya
geldim.

Şahsen çok iyi bir yönetici olduğunu biliyor takdir ediyorum.
Show Tv nin vadiden sonra elinde kalan son kozu olduğunu düşünüyor
ve bu sevdiğim kanaldan ayrılmadığın içinde mutlu olduğumu belirtmek
istiyorum.

Paraya doymuş biri olarak herşeyin para olmadığını bizlere bir kez
daha gösterdin. Teşekkürler.

Toplumun nabzını yapımcısı olduğun programlarla çok iyi tutuyorsun.
Son bomba devler ligide toplum arasında çok iyi isabet olarak hızla
yayılıyor ve büyüyor. Aynı program Kanal D yada Starda yayınlansa
o kadar reklamı olacaktı ki Hürriyet ve Milliyet internet sitelerinde
Devler Ligi puan durumu bile hemen Turkcell süper ligi puan cetvelinin
altında yerini alır ve dahada ilgi görürdü. Ama yinede zamanla dahada
güzel olacak yeni katılımlarla bu futbol showu dahada güzelleşecek.

Bir kaç sözde internet siten için benden sana tavsiye.
Siteni beğenmiyorum şahsen daha kaliteli birşey yapılabilir. acunmedya
çok karışık bir site. ve dizaynı falanda çok kötü.
Bu işin hakkını çok iyi verebilecek webmasterlar var onlara müsait
olduğun bir dönem danış ve fikir alarak çok daha güzel
bir site yaptırabilirsin. Çünkü sen tv de en kalitelisini zaten yapıyorsun
sanal alemdede en kalitelisine layık olduğunu düşünüyorum şahsen.

Bu konuyla ilgili küçük bir örnek vereyim;

Ben bir Bjk taraftarıyım.

Fenerin ve Beşiktaşın sitelerini gezmişsindir. Bu yazımdan sonra iki
siteyede bir kez daha bak aradaki kalite farkını sende göreceksin.

Biz Bjk liler sanal alemde bile temsil edilemiyoruz. Sitemizde çoğu
futbolcumuzun ayakkabı numarası bile bilinmiyor yazılmış ve dizayn çok
kötü bu kadar aciz bir yönetimimiz var. Üç beş kuruş verip doğru düzgün
bir site bile yaptıramayacak kadar acizler.

Bu detaylar önemsiz gibi gözüksede çok önemli seninde sitenin dizaynını
ve karmaşıklığını düzeltmen gerekir diye düşünüyorum. Tabi bu benim şahsi
düşüncem dikkate alıp almamak sana kalmış. Sitenin alexa değeri bile
101.000 bu kadar profesyönel bir insanın sitesi için çok düşük bir rakam.

Çok uzattım çok iyimser kaliteli ve profesyonelsin.

Başarılarının devamını diliyorum. Herşey hayatta gönlümüzce olmasada

Herşeyin hayatında gönlünce olmasını temenni ediyorum. Teşekkürler.
zeki, akıllı, esprili, çalışkan bir zat.

(bkz: daha ne olsun efenim)
heykeldeki meşhur iskender dükkanına , mavi iskenderci diyen adam.
"var mısın yok musun" adlı saçma sapan bir yarışmayı izletebildiği için milyonlara kendisi çok başarılıdır. bir de şu giydiği gömlek seçimlerine dikkat etse.
medyatava kendisine yer vermeyince medya faresini, ekşi sözlükte eleştirilince uludağ sözlüğü öven, kendisine alternatif hayran siteler oluşturmaya çalışan zat.
son yıllarda paranın a.ını dizine indirmiş şahsiyet.
yer misin yemez misin adlı ( he öyle) programını bir kaç kez karşıma alıp takip ettim. kendisini ve yarışmacının seçtiği kutuya bekçilik edip, büyük hissediyorum, küçük hissetcem cümleleriyle yorum dersi veren elemanları samimi bulmadım. ama adam paraları takır takır ödüyor gibi, övgüye şayan vazifesinden dolayı bu samimiyetsizliği söylemezlik edemezdim. söyleyebilirlik edebilirdim ve ettim. ayrıca seviliyor.

(bkz: imdi ürek irtilur)
Televizyonun sevilen yüzü.
zamanında röportaj yapabilmek için peşinden koşup, yırtındığı götü kalkık mankenlerin şimdilerde "acun beni meşhur et" şeklinde yalvarabileceği kadar yükselmiş, paraya para demeyen şahsiyet.

(bkz: gün olur devran döner)
kendisi son programlaında bu sozlugu oven ama bunu icinden gelerek mi yoksa hafiften bir yaranmak için mi yaptığını bilemediğimiz turkiyeye en afilli programları getiren abimiz.
yarışmacıların komik replikleri olan program
- ben büyük hissediyorum, sen ne hissediyorsun?
- ben açmam benimkide büyük. sen aç...
süper bir insan yaptığı herşey taktir edilecek birisi. televizyona izlenebilir programları getiren kişi.
500 bin lirayı sonunda vererek ben dahil bir çok izleyeni g.t etmiş başarılı yapımcı.

(bkz: ülkühan bizi diskoya götür)
yarışma reklama gireceği sırada "affınıza sığınarak reklamlara gidiyoruz, çok özür dileriz!" diyerek beni şaşırtan insan!

dostum o reklamlar olmasa yarışman olmaz, para kazanamazsın, dolayısıyla da sen olmazsın bunu sen de biliyorsun! neden bu kadar özür diliyorsun manyak mısın abi?*
ekrandan bakıldıgında verdiği o samimiyetin yüzyüze geldiğinizde size hayal kırıklığı olarak döneceği kişi.Yaptıgı işlerin tutmasından dolayı biraz samimiyeti kaybetmiş ama program reytingini iyi bir şekilde yakalamayı başaran biri.
türk televizyonlarında program yapıp milyoner olmak için herhangi bir yeteneğe sahip olmaya gerek olmadığını gösteren insan.
nisbeten düzgün, efendi bir kardeşimiz o ayrı.
akıllı adamdır ,parasında pulunda gözüm yok allah arttırsın...
yeni televizyon programlarından gelecek paranın kokusunu alan adam.
gerçekten çok dogal ve bunu ekrana yansıtabilen,çekici,zeki ve empati yapan türkiyenin nadir sunucularından biri ve bunu tüm samimiyetimle yazıcam seneler sonrada ismi anılacak yani unutulmayacak
programında uludağ sözlüğü beyendiğini söyleyen sunucu.
beğenilse de beğenilmese de adam kendini izlettiriyor.her gün tvde görmekten bıktık diyenler olabilir ama yüzlerce kanal var,değiştir izleme kardeşim.adamın belli bi kitlesi var kazandığı kazandırdığı paralar ortada,kıskançlık çekememezlik yapmanın manası yok.insanlara laf sokuyor zaman zaman evet,hatta bazen insanları aşağılıyor gibi de görünebiliyor ama hangimiz bunu yapmıyoruz ki.hangimiz arkadaşlarımıza laf sokmuyoruz hangimiz arkadaşlarımızı aşağılamıyoruz ki.adamı zirvedeyken aşağı çekmenin hevesini kırmanın mantığı nedir.madem sevmiyorsun izleme,madem gıcık oluyorsun bu yaptığıda iş mi diyorsun o zaman daha iyisini sen yapta izleyelim.
güncel Önemli Başlıklar