bugün

kardeşin büyüğü.
ilk zorbalarım ve ebedi müttefiklerim. bunların kardeşleri henüz doğmadan önce toplanıp her koşulda kız kardeşlerini koruyacaklarına ve her fırsatta özgüvenini sikip atacak şakalar yapacaklarına dair yemin eden gizli bir örgüt olduğunu düşünüyorum.
Yaşça büyük olmak değildir sadece.
Varlığına tavırlarıyla, öğretecekleriyle saygı duyulmasını sağlar.
Yoksa dünyaya birkaç sene önce gelmekle beklenen bir abi vasfı içi boş bir sözcükten öteye geçemez.
Kanal 7'deki "ah kalbim" dizisindeki bir karakter ismidir. Bunu derken bile kalbimi tutarak söyledim. Arkadaşlar bunu nasıl söyledim, ah kalbim, dayanamıyorum. Bir şeylere maruz kalmaktan nefret ediyorum.
doğru yazımı ağabi olan kelimedir.
Ergenlerin söylememek için direttiği hitap şekli. Ulan salak oğlu salak aramızda var 4 yaş 5 yaş fark. Ne diyeceksin tabii abi diyeceksin bunun neyinden gocunuyorsun? Adam herşeyi diyor ya. Her noku söylüyor da söylemesi gereken sihirli kelimeyi söylemiyor.

Ne yapacaksın işte ergen derdim ama biz de ergenken böyle değildik. Bu terbiyesizliktir. Büyüğe saygı gösterirsin, küçüğe sevgi. Saygı olmayan yerde sevgi olmaz.
Bazi insanlar da acatip abi dedirtme tripleri var hatta surf bu yüzden kendisinden 7 8 yaş küçükler ile takılmaya çalışan tanıdıklarım var. Bir de kendisine etrafındaki insanların ismiyle hitap ettiğini bilmemize rağmen sürekli konuşmalar
-da geçen beni aradi abi şunu yapak mi dedi
-gecen karsilastik abi napiyorsun dedi takmadan gittim .... gibi gibi onlara sürekli insanların abi dediklerini etraflarının gozune sokmaya çalışan tipler var. Inş şu değişik triplerinizi yenersiziniz.
Küçükken olması için her gece dua ettiğim büyük kardeş.
benden önce doğması gerekiyormuş bunu sonradan öğrendim (bkz: swh)
kendini mükemmel ve herşeyi bildiğini zanneden sıradan varlık.
Bı insan nasıl bu kadar mükemmel olabilir ya aklım almıyor yemin ederim yicem onu, o kadar özledim ki. Herkesten uzağım 5 aydır hiçbir akraba ya da aile fertlerini görmedim ama hiçbirini bu kadar özlmedim. iki tane var ikisini de aşırı seviyorum içimdeki bu sevgiyi bi yere aktarmam gerekiyordu. ❤️
Bu kadar sevdiğim ama beni bu kadar yeren bir insan daha yoktur heralde. Ondan gelen negatif eleştiriyi kaldıramıyorum. Büyük kardeş küçük kardeş durumlarinda küçük kardeş büyüğün peşinde abi abi diye dolanırken, buyuk kardeş küçüğü genelde rakip görüyor diye düşünüyorum. insanlarda bu tarz şeyler değişmiyor bence, sadece "büyüdükce" bazı şeyleri bastirmayi öğreniyoruz.
ne kadar tartışsanızda, kavga etsenizde zor zamanlarınızda sizi yalnız bırakmayan tek insan. iyi ki varlar.
Arada para istiyorum ve zar atarak 1'in yanına kaç 0 koyacağımızı falan belirliyoruz.
seversin de hiç anlaşamazsın. işte öyle bir şey.
arkadaş arasında abitur'a sesleniş hali...
Konuyla hiç alakası yok ama yeni olduğum için mi yazdığım entry gözükmedi anasayfada .
abim yok. iykide olmamış. evdeki zaten yetiyo.
Varlığı yokluğu bir.
Kardeşi olan erkek.
(bkz: ağabey)
Iyi ki var dedigim cOK ozledigim... kucukken bas belasiydim simdi ise dert ortagiyim. Her okul cikisi Cebindeki son kurusu Benim icin dusunmeden harcayan ince dusunceli abim...biz NE zaman buyuduk ayri dustuk? Keske hep kucuk kalsaydik ve tek derdimiz albeni MI kitkat mi abur cubur tartismasi olsaydi...
küçük kardeşim olduğu için bulunduğum sosyal konumdur.
2 kardeşin büyüğü olmaktır. Hem otorite hem sevgidir.
hep aradığımdır. olaydı da hiç utanmadan höyküre höyküre ağlayaydım omzunda.
yok ki öyle bir sey.