bugün

kendisi konya turizm ve kültür müdürdür... Paris teki Mevlana etkinliklerine katılan Konya Turizm ve Kültür Müdürü Abdüssettar Yarar topuklarına bastığı ayakkabılarını çıkarıp koltuğa bağdaş kurarak sema gösterisini izlemiş. Salon görevlileri Yarar ı protokole dahil olduğu için uyaramamış. mevlana yı ve ülkemizin tanıtıldığı bir törende insan bunu nasıl yapar merak ediyorum...
http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=180&a=143070
protokolde ilk kültür bakanımız prof.talat halman da varmış. umarım kalbine inmez.
nerden nereye geldik nereye gidiyoruz.
bu nasıl türk ismi dediğim adam. senin gibi türk olmaz olsun. kültür turizm müdürüne bak.
bir zamanlar meram anadolu lisesi'nde din kültürü öğretmeniydi.. öğrencileri, yaptığı ilginçlikleri hep anlatırlardı.. hasberkader birgün dersine girdim, o günden beri nerde görsem yolumu değiştiriyorum..
tOPUKLARI EZiLMiŞ YUMURTA TOPUKLU AYAKKABILARIyla fransız entellektüellerinin gönlünü fethetmiş(!) kültür elçimiz(!)
durmak yok yardırmaya devam.
onu oraya gönderendedir suç. kişiliği geçtim , adam bir kere isimden kaybediyor.
bu akşam osmanlı nargilede arkadaşlarla otururken aniden karşımızda beliren kişi.. özellikle baktım, artık ayakkabısının arkasına basmıyor..
görevden alınan yarar'dır.

(bkz: işin işten geçmesi)