1. 1.
  jitem eski başkanı emekli albay. evinde intihar etmiş olarak bulundu.

  http://www.stargazete.com...de-olu-bulundu-163285.htm
  1 ... tu kaka bana
 2. 2.
  hürriyetten saygı öztürk'ün haberi .jitem eski komutanı yapılan haberlere daha fazla dayanamayarak intihar etti.araştırmadan paparazilik yapmanın sonucu onurlu insanları kaybetmemizdir.
  1 -2 ... munafik satanist
 3. 3.
  muhtemelen öldürülmüştür.
  1 -1 ... cyranox
 4. 4.
  askerlerin tam kadro cenazesine katıldığı gazi.
  1 ... seri arti oy veren insan
 5. 5.
  tsk kurmayları tarafından kucaklanan bir sürü cinayetin zanlısı eski binbaşı.

  "masumiyet karinesi" denen şeyle "zanlıyı savunmak" arasındaki fark sanırım pek bilinmiyor.

  hakkındaki iddialar gözetildiğinde kendisini savunanların bu iddiaların doğru çıkması karşısında ne yapacaklarını merak etmekteyim. 1940'larda 30 köylüyü kurşuna dizen komutanın ismini geçen yıl kışlalara verdikleri gibi bu gibi "kahraman"ları da kutsarlar, bundan eminim.

  --spoiler--

  ergenekon'un 16 ölüm kuyusunu bildiğini iddia eden jitem itirafçısı abdülkadir aygan, "kırca sağlık-sen diyarbakır şubesi'nden necati aydın, mehmet ay ve ramazan keskin'in kafalarına yanımda sıktı. bunları toprağa gömdük" dedi. aygan'ın anlatığı kırca dönemindeki infazların bazıları şöyle:

  idris yıldırım: silopi'den alındı elazığ'da öldürüldü.
  servet aslan: siirt eruh'ta infaz edildi.
  edip aksoy, sıdık etyemez: silopi ile cizre arasında bir dere yatağına gömüldüler.
  ahmet ceylan: diyarbakır yenişehir'de infaz edildi.
  mehmet salim dönen: jitem'e getirildi. jitem'de üzerinden 7 bin mark çıktı. bunları kırca aldı. işkenceyle öldürüldükten sonra cesedi atıldı.
  ihsan haran: jitem'de sorgulandı ve infaz edildi.

  --spoiler--
  1 -3 ... dr cureklibatur ve bay arkin
 6. 6.
  ailesinin acılarıyla yüzleşmek yerine günah çıkardığı "babamız bu bayrak için gitti...bu vatana hizmet edenleri hain ilan ettiler" diye göz yaşı döktükleri bir cenaze töreniyle defnedilmiş eski asker.

  (bkz: ilginç)
  1 -2 ... onurude
 7. 7.
  Mazlum ilan edilen kişi. kendisi bu erenler ülkesinde mazlum ilan edilmiştir. Kendisi mazlum ise tüm cezaevlerinin kapılarını açmak gerekir. *
  3 -3 ... hewit
 8. 8.
  bazı cühelanın "pkk itirafçısı yüzünden intihar etti" dediği, kanımca diğer üst düzey jitemciler gibi (cem ersever) öldürülmüş eski askerdir.

  bu adam asker, eski bir pkk'lının sözüyle intihar mı edecek? çıkar basına, bunlar yalan gerçekler şudur der çeker gider. intihar edecekse tek bir ihtimal vardır;

  bu sözler doğrudur, ispalanacağını anlayınca intihar etmiştir.

  yani intihar ettiğini savunanalar aslında suçlarını da kabul etmiş oluyor açıkca.
  3 -3 ... umberto da silva junior
 9. 9.
  dedemin "yok be hiç beklemem bu oğlandan gizli işler" dediği rahmetli insan. dedem böyle dediğine göre kesin bir ibnelik vardır bu işin içinde diye düşünmekteyim.
  -1 ... bengbeng
 10. 10.
  can alanda canına kıyabilir. Türkiye bir çok ülkeden demokratiktir dönün bir etrafınıza bakın bugun ingiltere, amerika, özellikle rusya gibi büyük ülkeler muahlif gazetecileri bir bir temizlemektedir hatta bununla yetinmeyen amerika gelip bizim aselsan mühendislerini bile temizlemiştir fakat bugün türkiye'de orduya düşman yığınla gazete yayınlarına devam etmektedir bu insan en azından bu ülke için çatışmış ayaklarını kaybetmiş bir insandır o çatışmada benim köyümde olmuştur.Peki siz yorum yapanlar sizler bu ülke için neler yapıyorsunuz da bu insanı katil ilan ediyorsunuz? Siz neler biliyorsunuz?
  ... denizci86