1. 1.
  kore'nin kuzey olanının abd ye kafa tuttuduğunu düşünen über pollyanna olan komünist söylemidir. fanatizm kötü şey tabiiki
  2 -3 ... zenithgeist
 2. 2.
  1991 öncesi olsaydı belki ama günümüzde abd' ye kafa tutabilecek bir ülke bulunmamakta.
  ... malware
 3. 3.
  ülkeyi veya yönetimini beğenin veya beğenmeyin amerikadan korkmuyorlar.
  dünya ikiye ayrılır günümüzde.

  amerikaya posta koyabilen bir kaç yürekli ülke.

  bide kapı bekçileri,ortadoğu bekçileri,ayakçıları,yancıları ve sömürgeleri.
  1 ... karasin
 4. 4.
  gayette olan bir şeydir. adamlar türkiye gibi abd mandacılığına boyun eğmiyor çok güçlü olmasalar da vietnam, venezuela gibi meydan okuyabiliyor. ki bazıları zamanında abd'nin kuzey kore ve vietnam'da nasıl bozguna uğradığını unutmuş.

  http://www.hurriyet.com.tr/dunya/15406031.asp
  -2 ... godspeed you black emperor
 5. 5.
  mesele ondan güçlü olmak değil dik durabilmek.
  peki biz abdye karşı dik durabiliyoz mu?
  ... galaktik gokturk
 6. 6.
  abd vs kuzey kore
  4 ... stroszek
 7. 7.
  kuzey Kore nin bu kadar diklenmesi kim yong un über cesaretinden kaynaklanır.

  üç beş füze ile olacak iş değildir bu.ha kuzey Kore vs Türkiye yapsanız anlarım kuzey Kore vs ABD ne mk bir yanda dünyanın en güçlü devleti, sonsuz kaynaklar, bir yanda kuzey Kore sikimin kafası kadar ülke maalesef savaşta uzun menzilli füze yemiyecek bu halk. ha Çin Rusya karışır diyorsanız zaman bu versus kuzey Kore vs ABD olmaz 3. umumi harp olur.
  1 ... flak88
 8. 8.
  sarıoğlan saçlarının rüzgarıyla yıkar koreyi.
  ... ebu fesat
 9. 9.
  birleşik devletlerin sosyalist kore karasularına yakın konuşlandırdığı bir uçak gemisinin yapım maliyeti ve 1 yıllık masrafları tutarı yanında ki armada destek destroyeri ve bir nükleer denizaltı ile ortalama 20 milyar dolar,.. eğer tam bir hesap yaparsanız güney kore'de ki deniz,kara ve hava üsleri ile yaklaşık 35 milyar dolar. bu gemi maliyetleri ve yıllık masraf.

  demokratik halk cumhuriyeti kore'nin bir yıllık gsmh'ı ise 40 milyor $ ile 65 milyar $ dolar aralığında.
  güney kore'nin silah gücünü saymıyorum.

  ve sosyalist kore dimdik ayakta. abd ise ancak palavralarla işi yürütüyor.
  birleşik devletler kore'ye saldırırsa ve kore'nin balistik füzelerinden ki 10 kadar kıtalar arası füzesi var üçü abd topraklarına ulaşır ve patlarsa ortada abd diye bir şey kalmaz.
  merkezi federal hükümet anında çöker .. savaş yayılmasına bile gerek yok . abd 'de kısa zamanda onlarca yerel hükümet kurulur ,en az 20 eyalet 2 ay içinde bağımsızlığını ilan eder.

  ırkçı güney doğu eyaletleri kuzeye savaş açar , latin nüfusunun yoğun olduğu eyaletler de asayiş kalmaz. kuzey doğu eyaletleri ohal ilan eder kapalı hale gelir federal hükümeti devam ettirir ,lokal alanda. büyük olasılıkla başkent newyork olur. californiya ve washington eyaletlerinde sokağa bile çıkamaz insanlar. teksas diktatörlüğe dönüşür. abd'nin dakota ,ayova gibi orta eyaletlerinde din derebeylikleri kurulur.

  abd kore'yi falan unutur kendi götünün derdine düşer. bu tespitim trump öncesidir.

  hillary'nin yenildiği trump'un başkan olduğu amerika için ise yukarıda yazdığım senaryo vallahi olumlu bakış açısı kalır.

  onun için abd sosyalist kore '^ye havlar sonra susar.

  bizim sağcılarda ancak amerikan şeyi yalar.
  1 -1 ... baris hemen simdi
 10. 10.
  Her ikisini de sevmemekle beraber saçma olan versus.

  Kuzey kore kendi iddialarına göre dahi abd'ye rakip olabilecek bir güç değilken tüm iddiaların aslının olup olmadığı bir bilinmez.

  Kuzey kore sadece bölgeye şayet olursa abd müdahalesini meşrulaştırmakta. Ha kuzey kore'nin abd'yi üzerine çekmesi ortadoğu ve türkiye'nin bölgede biraz olsun rahatlamasına sebep olacaktır.

  Ancak abd böyle bir fiili müdahale yerine psikolojik savaşı tercih etmekte. Ileride dahi en fazla güney kore, japonya ve sözde kağıt üzerindeki düşmanı çin müdahalesi üzerinden kuzey kore'nin icabına bakacaktır.
  1 ... eylulsabahi