bugün

a.p.o. şeklinde yazılır.

zeytinburnu'nun bağrından kopmuş rapper kişilik.
zeytinburnun'da pek bi sevilmeyen kisilik.
zeytinburnu'nun bağrından kopmuş, gariban ama gururlu bir rapçimiz... ayrıca şimdiye kadar 4 tane albüm çıkarmıştır.

(bkz: zeytinburnu eli kaldır)
boys anılar adlı insancıklara sağlam dissler çakmış olan rapper. zeytinburnu elini kaldır ve bunun gibi daha bir çok şarkısı da pek bir gangsta havasındadır.
Konyada doğan , 2002 yılında isntabul/Zeytınburnunda bulunan ve aynı yıl hollandaya giden bir kardeşimizdir..genelde insanlar zeytinburnunda dogdu büyüdü zannediyor ..

2004 yılında rap yapmaya başlamış ve 2005 yılında A.P.O adlı albümünü çıkartmıştır.
Daha sonra 2006 rapfabriek-2007 Hırsız var ve 2008 yaz aylarında çıkarttıği apollo albümüdür , Son albüm Türkiyeye döndüğünde çıkmıştır !!
ara sıcak aldı parçasının sözleri beni benden alan rapper..

Bi Dal Sigara birde ALLAH'ım
yapayalnız kaldım elde bayragım
benle kalmadın ben Laf almadm
Derdimi döküpte hiç boşalmadım
koşardım çileyi çekti başardım
Yalan gülüşlere hep şaşardım
bi seni sevdim ama sende kaşardın
her bi engeli tek başa aşardım
annemin tek damla gözyaşı
sanki olucaktı bana bir mezar taşı
sorun eder göz üstündeki kaşı
bu hayat için olmalıymış elbet aşı
eğme hiç başı sırtta taş taşı
borçlu doğuyomuş her TÜRK vatandaşı
anlat harbiden saglam olsun ama
ıraktaki deil sokaktaki savaşı
kan dökülüo tamam harbi var
benim derdimi kim takar
kim karanlıkta bana ışık yakar
bagdattan bahset pirim yapar
uzar sakal bana kimim bakar
babamıda özledim terim akar
her bi kardeşim benim elime bakar
hergün aynı dertte bu beni yakar
istanbul'da patla bomba
onun için bagdattaki de bana kolpa
bi yakının ölsün anLa sonra
hayat çekilmez tek bi kolla
hep hikaye ama var cinayet
dahada az görülür yok hidayet
Rap'i tek hususta paçavra ziyanet
adam değilsiniz bu bi rivayet.

sözlerinin sahibi.yakında yeni albümüyle gelecek.şu an gündemde olan gazze deki olaylara ithafen zamanında yaptığı şarkı için; (bkz: bu rap şarapnel)
kral dairesi adıyla stüdyo açan rapper. yakında yeni albümü geliyor. allahına kurban.
isimden kaybediyor.
nakarat olayının nirvanası bu adam.
(bkz: ey pi o)
uit ve ara sıcak şarkısı beni benden geçiren sağlam rapper.
nakarat olayının nirvanası değildir.aksine nirvanayıda sikip atmayı becermiştir kendisi hem nakaratta hemde normal rhyme'da
kim ne derse desin ne ceza ne sagopa a.p.o nun yanına yaklaşamaz*
Radyo Rhyme'da şuan röportajı olan güzel konuşması olan bir rapper.
fena şarkısı gerçekten fena olan, çok içten yarrağım diyen, bence harcanan bir rapper.
ne desem şarkısı ile beni kahretmiş rapçidir.

http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=_nwj78iaigo

bu adamlar niye hep en diplerde sürünüyor ki ?
hastasıyız adlı reggae parçasıyla beni benden almış repçidir. yaşasın türkçe reggae diyor ve kendisinden bu tarz şarkılar bekliyoruz.
her şarkısında yrraaaam diyerek insanı gülme krizine sokan adam. ulan rap yapıyorsun sen neden a.k.a mi bu çözemedim he.
hastasıyız parçasıyla günler süren kafalar yaşatan adam. hayır bırakamıyorsun da dinlemeyi. neyse, hastayııız dedee olmayınca yastayız.
Bu adam ciddi anlamda bu işi hakkını vererek yapıyor. Uzun zamandır dinliyorum. Parçalarda ki akıcılık ve mana saygı uyandırıyor. Hakettiği yerde olduğunu düşünmüyorum. Var var var bi tatar.
http://www.youtube.com/watch?v=LbaWJf6mX34
kafiye canavarıdır kendisi.
r harfini en güzel kullanan adamdır. tatar balasıdır...

not: yarrrrrrrrrrrammmmm
'' yarrrraaaam '' kelimesini en güzel söyleyen , abimizdir.

eski üretken günlerini özletmiştir , bolwear zamanı öncesinde çok aktif zamanlarıydı , kurşunla dissleşmeleri , efeflowla dissleşmeleri özletir.

dip not : kadir abiyle barışmışlar gerçi .

dip not 2 : türkiyenin istediği zaman en iyi diss yazarı olduğunu kanıtlamıştır.

dip not 3 : vato remix.
türk rapçiler arasında en özgün olanıdır. tarzı gerçekten güzel.
hece hece montaj örneğidir. harf harf mı demeliydim? kesin öyle bi teknoloji de vardır ha.