bugün

entry'ler (151)

japonya güney kore doktora vs çin yüksek lisans

dostlar işin aslı şu,

2019 yılı ylsy ye başvurdum, kurumlardan eüaş'nin mülakatına katıldım. mülakat sonucunda 79 puanla 8. sıradan tercih hakkı kazandım ki zaten benim alandan 8 kişi alınacak yani eğer bütün alanları tercih edersem illaki bir yere yerleşeceğim.

sorun şu ki bu 8 alandan 2 si japonya veya güney korede yüksek lisans+dpktpra, diğerleri çin, almanya ve fransa(2 kişilik kontenjanı var fransanın)'da yüksek lisans.

yaşım 28, eğer japonya veya güney kore çıkarsa min 6 sene ülke dışında olacağım. memleketten o kadar uzak olmak biraz kafamı karıştırıyor. korkuyorum sözlük. halihazırda zaten yüksek lisans yapıyorum, çalıştığım işten pek memnun da değilim. bu şansı yakalamışken yurt dışına gitmek de istiyorum ama hala içimde, şuramda bir korku var.

sizce ne yapayım, yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bildirirseniz memnun olurum.

hayatımın sözü

"bırakmayı öğren, mutluluğun anahtarı budur" budha

yıl 2008 hafif bulutlu bir bahar günü ben okula her zamanki gibi sırtımda çantam, gömleğim pantolonumun dışında, kıravatım göğsüme kadar indirilmiş şekilde gelmiştim. metin o gün elinde gaste diye bi gazeteyle okula gelmiş, bi kaç kişi gazate okuma bahanesiyle metinin başına toplanmıştı. gazeteyle işleri bittiğinde bende bir göz gezdirmek için onlardan istedim gasteyi. tabi bilmiyodum çevirdiğim sayfadaki sözlerin hayatımı değiştireceğini. 2. sayfanın sol alt köşesinde lila renkle yazılmış ve bir kutucuk içine alınmış o cümlecik bana olduğundan çok fazla mana hissettirmişti. hemen onu oradan yırttım cüzdanıma koydum. o gün bu gündür oradan çıkmadı.

hoşlanılan kızın fotoğrafını 50 kişinin beğenmesi

yüzüne bktıkça mutlu olduğunuz kızın her fotoğrafının o kadar çok beğenildiğini görünce olur olmaz insanın içine bir burukluk gelir. zamanla unutulur mu? unutulmaz hep orada bir yerde kalır bu burukluk.

aşık olduğunu belli etmemeye çalışmak

işkence.

rakıyı meyve suyuyla karıştırıp içmek

vodka müptelası abimizin yaptığı yanlışlıklardandır.

sadece amca kızıyla konuşabilen erkek

ilerde iktidarsızlık sorunu yaşaması muhtemeldir.

sevgilisine facebook kullanmayı yasaklayan erkek

puşttur.

bediüzzaman said nursi yi kötülemek

her iki üniversite talebesinden birinin yapmayacağı fiildir.

türk kızlarının ilgisini çekme rehberi

sakal uzatın, kesin biri takılır.

34 yaşında dede olan adam

performansını tebrik edeceğimiz kişilik.

okula siyah jartiyer giyip giden kız

kızın jartiyer giymesi önemli değildir, önemli olan bakan kişinin jartiyeri farkedebilecek kadar abazalık sınırını aşmış olmasıdır.

erkekleri çekici yapan detaylar

yoktur hocam öyle bi unsur kendimizi kandırmayalım.

tecavüzcü coşkun a tecavüz eden adam

eden bulur söyleminin gerçekleştiği andır.

lady gaga nın zombi kılığına girmesi

et elbise giymesinden daha medeni olan durum.

uludağ sözlük aşık atışması

bu sabah gözüme güneş çarpıyor,
aşıklar yine sazlarını çalıyor,
işte ben geldim sözlük, aç kapını,
bu yazarın kalbi sensiz atmıyor.

ah biz eşekler

pişman insan söylemi.

ağladığınızda gözyaşlarınızı öperek silen sevgili

fantezi peşindedir.

ara vermeden 5 saat sakız çiğnemek

çene spazmına sebep olan eylem.

zevkli şeyler ya günahtır ya şişmanlatır

neye elinizi atsanız, ne yapmak isteseniz, ne yemek isteseniz biri çıkıp der ki "dur onu yapma o günah, dur şunu yapma şişmanlatır" tarzı söylemlerle sizin iştahınızı kapatır hay senin aq. deyip sitem edesiniz gelir. ama yapacak bişey yoktur hayat bütünüyle bundan ibaret malesef, hatta şimdi bile yanınızda biri "ya bırak bu sözlük işlerini zaman kaybı, bilgisayarın başında otura otura kilo aldın" veya "o kadar zaman oturuyosun bilgisayarın başında günah değil mi" diyebilir. ama bunlara aldırmamak lazım, zatan üç günlük dünya olacaksa kendi isteğimle olsun deyim koyun götüne gitsin anasını satayım.

iz bırakan kitap cümleleri

"bekçilere kim bekçilik edecek" (Dan Brown-Dijital Kale)