bugün

anlatıcısı ezop ile yılların hürmüzü ayten gökçer arasında münakaşa zuhur etse de tatlıya bağlanmıştır.
fragmanından gördüğüm kadarıyla aşırı abartılı diyalogları ve oyunculukları ile iğrenç bir film.
cengiz küçükayvaz gibi üstün bir yeteneği boktan sıkıcı bir kekeme rolüne kitleyecek kadar kötü bir kastı vardır.
(bkz: mizahtan tek anladığım cem yılmaz dır)
her anında gülebileceğiniz sıkılmadan uyumadan izleyebileceğiniz garantisini verdiğim emek harcanmış filmdir.
(bkz: 7 karılı gürbüz)
tümü stüdyoda çekilmiş sinema filmidir.güzeldir gidilesidir.
nurgül yeşilçay'ın kendini aştığı filmdir. salonu kahkahalara boğmuştur. özellikle berberde geçen sahnelerde herkes yarılmıştır. filmin tek kusuru kadınları bariz bir şekilde yüceltirken erkekleride bir o kadar itin götüne sokmuşlardır.
hakkı devrim'in nurgül yeşilçay için fettan rolüne en yakışan oyuncu dediği film.
tiyarto oyunun çok az değiştirilerek beyaz perdeye aktarılması sonucu, aralar ve reklamlarla 3 saat süren film.

oyuncu kadrosu gerçekten zengindir fakat filmin ilk arasından sonra espriler ve hürmüzün 7 kocasından kaçmak için yaptıkları biraz uzatılmıştır. kısacası ikinci yarı sıkmaktadır ama filmin kurulduğu plato, film müzikleri ve dans sahneleri gerçekten eğlendirir.
şıngır mıngır, zilli milli bir film. izlemesi de güzel, gözleri kapatıp dinlemesi de. nurgül yeşilçay çok güzel, aslında filmde rol almış bütün kadın oyuncalar çok güzel. türk kızları güzel değil, güzellik batıda, güneyde, kuzeyde abi diyen dangozlar gitsin görsün türk kızlarının ve kadınlarının güzelliğini. yaşlısından gencine hem de. 2 tane bariz devamlılık hatası olsa da izlediğinizin bir film olduğunu ancak son sahnede hatırlıyorsunuz. devamlılık hata 1: erkan can gerdeğe girmeden evvel gülse birsel ile konuşurken giydiği kıyafetin üzerindeki yazının mürekkebi akmış vaziyettedir. devamlılık hata 2: hamamda ud çalmak için kalkan hatta udun başına oturan nurgul yeşilçay'ın sonra pat diye kurnada göbek atması. e hani çalıyordu.

amacım eleştiri yapmak kesinlikle değil. sadece bu kadar güzel bir prodüksiyonda bunun dikkatten kaçmasına akıl sır erdiremedim o kadar. sonuç olarak; ezel akay türk sinemasına yeni bir soluk getirmek için canla başla çalışıyor ve helal olsun. çıldırmış türkler'e, ivedi recepler'e, kesmeyen testerelere, çirkinlikten yönetmeni ve oyuncularından başka kimseyi korkutamayan dabbetül arzlara gidileceğine 10 defa bu filme gidilip 100 liramızı ezel akay'a versek ya.
hacivat karagöz neden öldürüldünün dvd'sindeki ekstraları düşündüğümüzde dvd'sinin çıkışı şimdiden beklenen film!

ezel akay adı geçen film izlenir arkadaş!
gişe rakamlarını 2. haftasında da açıklamayarak, hem seyircisine hem de sinema sektörüne ayıp etmiş filmdir. bunun sebebinin, filmin beklenenin çok altında gişe yapması olduğu söyleniyor. *
muradına eremeyen kadınların,muradına ermiş kocaların filmi.*
(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=CP3pJY7N-HU)
gülse birsel ve nurgül yeşilçay için gidilesi filmdir. haluk bilginer de derdim tabii ki ama genel anlamda çok görünmedi filmde. yine de onu izlemek keyif verdi. çok çok güzel bir film olmamasına rağmen eğlendirdi, ayrıca müzikler, danslar harikaydı. gülse birsel kendini aşmış bunu gördük.
ezel akay ın bugüne kadar yaptığı en iyi film. evet bu film güzel olmuş.
müzikal tadında eşsiz bir film. ellerinize sağlık.

oyunculuk açısından gülse birsel ve nurgül yeşilçay ı kutlamak gerek. şelale filmiyle tanıdığımız nurgül yeşilçay 7 kocalı hürmüz le kendini ne kadar geliştirdiğini göstermiştir. tabiki bir de gülse birsel. imkanı olan hemen avrupa yakası'nın birinci bölümünü ardından bu filmi izlesin. gelişmeyi göreceksiniz.

son olarak cengiz küçükayvaz ın berber sahneleri güldürü amaçlı yapılmış ama çok gereksiz olmuş. film zaten başlı başına komedi. baş ağırtan o kekeme ve çok sakilleşmiş dayama esprisi filmin tuzu olmuş.
ezel akay'ın diğer iki filmi gibi oldukça kaliteli ve güzel bir film olmuştur. gerçekten masal dünyasında gibi izliyoruz. bittiğinde de günlerce dans edesim geldi:) ancak tam bir kadın filmi olmuş. erkekler konusunda garanti veremem ama beğenmeyen bir kadın olacağını sanmıyorum
son zamanların en komik filmidir. tavsiye edilir.
eğlenceli bir film. renkli, hareketli. nurgül yeşilçay zaten çok güzeldi. gülse birsel ise gördüğümüzden daha farklı bir rolde karşımıza çıktı. güldüm. erkan can anlatılamayacak kadar başarılı. tavsiye edilir yani.
güzel vakit geçirmek için izlenilesi bir film. müzikler ve danslar iyi olmuştur. oyunculara zaten diyecek hiç bir şey yok (bkz: haluk bilginer) (bkz: erkan can) (bkz: sarp apak) (bkz: nurgül yeşilçay) (bkz: gülse birsel) (bkz: cengiz küçükayvaz) (bkz: mehmet ali alabora)iyi seyirler dilenecek filmlerden biri.
yine çok keyifli bir ezel akay masalı izledim. diğer masallardan bir artı yönü daha vardı bunu: nurgül yeşilçay onunla ilgili detayı kendisine yazarız. neyse...
filmin müzikleri fıkır fıkır. özellikle el-hubb baya bi tutar arkadaş. gülse birsel de tahminlerimden oldukça iyiydi. diğerlerine diyecek bir sözüm yok. oyunculuklar on numara. müzik-dans çok başarılı. eğlendiriyor mu. eğlendiriyor. aynı zamanda bir kaliteyi de yakalıyor mu. yakalıyor. e daha ne olsun. bence herkes bu bildiğimiz senaryoyu bir de böyle görmeli.
epeyce renkli bir film fakat vay anasini ne kadar şahane yapmış adamlar diye hayranlık uyandırmıyor. oyuncular da iyi ama bir şeyleri eksik, izledikten sonra bir içe sinmeme kötü desem değil iyi desem o da olmaz hisleri peydahlanıyor.
bugün izleme şansını yakaladım ve açık konuşuyorum şiddetle tavsiye ederim. mükemmel oyuncu kadrosuyla gülmekten geçiriyor. türkiye yi bilemicem ama almanyada rağbet çoktu filme.
bugün itibarıyla izlemiş bulunduğum ve daha önce neden izlemedim diye yakınma nedenim olan, bir defayla yetinmeyip iki kere izlenesi film.ezel akayın her zamanki gibi başarısını ortaya koyan bir film olmuş.
özellikle oyunculuklar harikaydı. pek sevmememe rağmen nurgül yeşilçaya hayran kaldım. gülse birsel her alanda başarılı olabilceğini bir kez daha kanıtlamış çok çok başarılıydı. büyük ustalara zaten laf yok..
gelelim şu kocalara.. öner erkan filme gitme sebebimdi ve ne kadar haklı olduğumu da gösteren bir performans sergilemiş, mükemmeldi. filmin en komik karakteri şüphesiz berber. cengiz küçükayvaz süperdi.
daha böyle uzar gider övgüler. mutlaka gidip izlenmeli. şarkılarla coşup danslarla eğlenmeli. üstüne bir de şevval sam yorumu duyup mest olup çıkılmalı filmden.
çok sıkıcı bir filmdi. kolu bacağı uzun kadından cilve beklenmemeli bence. gülse birsel'i hürmüz'de oynatmak kötü bir fikir olmuş. nurgül yeşilçay'ın ten rengi göğüs detseğini görmekten sıkıldım. ama nurgül yeşilçay'a bir kere daha hayran oldum. çok başarılıydı.